Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    kwalifikacja podatkowa meczy piłkarskich organizowanych w celach integracyjnych w ramach turnieju o puchar Prezesa Spółki oraz możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków Spółki na organizację i przebieg turnieju

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-221/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Jak w przedmiotowym stanie faktycznym należy ustalić wartość dochodu do opodatkowania związanego z otrzymaniem przez Spółkę majątku likwidowanej ZSK? 2. Czy w przedmiotowym stanie faktycznym wartość składników majątkowych w tym wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych otrzymanych w wyniku likwidacji (w tym gruntów I prawa użytkowania wieczystego oraz budynków) oraz wartość pozostałych składników majątkowych niebędących środkami trwałymi lub wartościami niematerialnymi i prawnymi należy wykazać w wartości ustalonej przez Spółkę na dzień otrzymania majątku likwidacyjnego, nie wyższej jednak niż wartość rynkowa? 3. Czy tak ustalona wartość początkowa środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych (wartość ustalona przez Spółkę, nie wyższa jednak niż wartość rynkowa) jest podstawą dokonywania przez Spółkę odpisów amortyzacyjnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-287/09-2/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w opisanej powyżej sytuacji Spółka powinna:1) wystawić faktury korygujące do wewnętrznych faktur VAT?2) w oparciu o wystawione faktury korygujące dokonać korekt tych deklaracji VAT-7, w których wykazany został nienależny podatek VAT od nieodpłatnych przekazań na cele związane z prowadzonym przedsiębiorstwem i złożyć wnioski o stwierdzenie nadpłaty w poszczególnych miesiącach w trybie art. 75 § 2 ust. 1 lit. b) oraz art. 75 § 3 Ordynacji podatkowej?3) wystawione faktury korygujące ująć w miesiącu ich wystawienia w rozliczeniach i deklaracji VAT za tenże miesiąc (tj. ,,na bieżąco")?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3-443-385/09-2/JF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy w opisanym stanie faktycznym, rozwiązanie spółki cywilnej może spowodować powstanie po stronie Wnioskodawcy dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2. Jeżeli w powyższej sytuacji dojdzie do powstania dochodu, w jaki sposób powinna być obliczona podstawa opodatkowania?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-342/09-2/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy obliczając wysokość podatku z tytułu otrzymanej dywidendy wypłaconej przez Spółkę, który podlega zapłacie na terytorium Polski, Wnioskodawca może obniżyć polski podatek o podatek, jaki może być nałożony przez państwo cypryjskie, czyli o podatek wynoszący 10% od otrzymanych dywidend?2.Czy środki pieniężne wypłacone na rzecz Wnioskodawcy z tytułu zasiadania w Zarządzie Spółki podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym na terytorium Polski, czy też środki te, zgodnie z art. 27 ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wpływają jedynie na zasady ustalenia stawki podatku mającej zastosowanie do dochodów podlegających opodatkowaniu w Polsce według skali podatkowej?3.Czy środki pieniężne wypłacone na rzecz Wnioskodawcy z tytułu pełnienia funkcji Dyrektora Spółki podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym na terytorium Polski, czy też środki te, zgodnie z art. 27 ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wpływają jedynie na zasady ustalenia stawki podatku mającej zastosowanie do dochodów podlegających opodatkowaniu w Polsce według skali podatkowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-347/09-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy kalkulując wysokość podatku należnego w Polsce z tytułu otrzymanych dywidend z Cypru Wnioskodawca będzie miał prawo obniżyć ten podatek o podatek, jaki może wymierzyć rząd cypryjski, czyli o podatek wynoszący maksymalnie 10% wartości dywidendy brutto bez względu na fakt, czy podatek od tych dywidend zostanie faktycznie zapłacony na Cyprze (tj. także w sytuacji gdyby taki podatek nie został ostatecznie zapłacony na Cyprze)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-327/09-2/LK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy od momentu wyjazdu na Jersey w 2002 r. uległa zmianie rezydencja podatkowa Wnioskodawcy i stał się rezydentem podatkowym na Wyspie Jersey, natomiast w Polsce jest objęty tylko ograniczonym obowiązkiem podatkowym? Czy w związku z nieuzyskiwaniem w Polsce żadnych dochodów podlegających opodatkowaniu (wszystkie dochody uzyskiwane są od 2002 r. wyłącznie na Jersey) od momentu wyjazdu nie miał i nie ma obowiązku rozliczać się w Polsce z dochodów uzyskiwanych na Jersey i składać zeznań rocznych do polskiego urzędu skarbowego? Czy na status nierezydenta w Polsce ma wpływ wprowadzenie od 1 stycznia 2007 r. do polskiej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych legalnej definicji miejsca zamieszkania, zgodnie z którą za osobę mającą miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uważa się osobę fizyczną, która:posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej centrum interesów osobistych lub gospodarczych (ośrodek interesów życiowych) lub przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dłużej niż 183 dni w roku podatkowym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-315/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przeniesienie prawa własności nieruchomości na rzecz gminy w zamian za zaległości podatkowe Spółki z tytułu podatku od nieruchomości, jako sposób uregulowania zobowiązania, jest czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w rozumieniu ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm.)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-697/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    zawarcie umowy pożyczki o charakterze rewolwingowym zawartej z pożyczkodawcą będącym jednocześnie udziałowcem Spółki, korzysta ze zwolnienia na podstawie w art. 9 pkt 10 lit i.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-145/09-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowania niepotwierdzonych wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów dokonanych do 30 listopada 2008r

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-586/09-4/BM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    zasady rozliczania ubytków paliw ciekłych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-355/09-2/SM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przeniesienie prawa własności nieruchomości na rzecz gminy w zamian za zaległości podatkowe Spółki z tytułu podatku od nieruchomości, jako sposób uregulowania zobowiązania, jest czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w rozumieniu ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm.)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-697/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    obowiązek przechowywania w legalizowanych zbiornikach wyrobów niepaliwowych, przeznaczonych jako dodatki do paliw

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-346/09-2/SM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    obowiązek przechowywania w legalizowanych zbiornikach wyrobów niepaliwowych, przeznaczonych jako dodatki do paliw

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-339/09-2/SM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    zasady rozliczania ubytków paliw ciekłych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-355/09-2/SM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    stawka podatku VAT

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-561/09-2/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy prowadzona przez Wnioskodawcę działalność w zakresie wydawania opinii i ekspertyz dotyczących ochrony przyrody może podlegać zwolnieniu z VAT na podstawie cytowanego wyżej pkt 10 załącznika nr 4 ustawy o podatku od towarów i usług?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3-443-353/09-4/JF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    prawo do odliczenia podatku naliczonego ujętego w przedmiotowej fakturze dokumentującej wydatki poniesione w związku z realizacją przedmiotowego zlecenia

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-564/09-2/PR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy otrzymane przez Wnioskodawcę odszkodowanie podwyższone o kwoty odsetek naliczonych od dnia 4 czerwca 2008 r. do dnia zapłaty (tj. odpowiednio 4 i 5 marca 2009 r.) w wysokości łącznej 1.133.437 zł i 46 gr, z tytułu szkody rzeczywiście poniesionej (damnum emergens), w całości korzysta ze zwolnienia przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-316/09-2/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy w związku z powyższym Wnioskodawca jest zobowiązany do zapłaty podatku od sprzedaży mieszkania?2.Jeśli tak, to czy spłata kredytu, który refinansował kredyt na mieszkanie zmniejsza dochód uzyskany ze jego sprzedaży?3.Czy spłata kredytu na budowę domu również zmniejszy dochód ze sprzedaży mieszkania?4.Czy zakup działki również zmniejsza dochód ze sprzedaży mieszkania, biorąc po uwagę, że ostatnią ratę Wnioskodawca zapłaci dopiero w tym roku?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-286/09-4/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

116| 117| 118| 119| 120|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY