Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    W opisanej sytuacji nie jest wymagane prowadzenie składu podatkowego, posiadanie statusu zarejestrowanego handlowca bądź niezarejestrowanego handlowca, nie jest wymagane przemieszczenie aromatów w procedurze zawieszenia poboru akcyzy, czy składanie zabezpieczenia akcyzowego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-365/09-2/CS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy z tytułu przyszłych transakcji kupna i sprzedaży nieruchomości, odbywających się w okolicznościach wskazanych w opisie stanu faktycznego, będą na mnie spoczywały jakiekolwiek obowiązki rozliczeniowe związane z podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-336/09-3/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Odszkodowanie wypłacane właścicielowi lokalu przez Gminę w związku z niezapewnieniem lokalu socjalnego stanowi przychód i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-318/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    między małżonkami istnieje wspólność majątkowa, przychód ze sprzedaży #189; udziału w nieruchomości gruntowej, powinien być opodatkowany przez każdego z małżonków z osobna.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-336/09-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wypłacone twórcy wynalazku zasądzone wynagrodzenie wraz z odsetkami podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, z uwagi na fakt, iż zwolnienia przewidziane w rozporządzeniu z 1991 r. nie obowiązują bezterminowo.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-100/07/09-16/S/AZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie zbycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej zabudowanej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-552/09-2/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy obniżenie lub późniejsze podwyższenie stawek amortyzacyjnych zgodnie z art. 16i ust. 5 UPDOP powinno być dokonane najpóźniej w momencie dokonania pierwszego odpisu amortyzacyjnego w roku podatkowym odpowiednio za pierwszy miesiąc (tj. do 20 dnia następnego miesiąca - w przypadku odpisów miesięcznych) za pierwszy kwartał tj. do 20 dnia następnego miesiąca po zakończeniu kwartału - w przypadku odpisów kwartalnych) lub na koniec roku podatkowego( tj. w terminie złożenia deklaracji/wpłaty podatku za dany rok podatkowy - w przypadku odpisów rocznych)? Czy w świetle art. 16i ust 5 UPDOP możliwe jest obniżenie stawek amortyzacyjnych stosowanych przez podatnika ze stawki podanej w Wykazie na dowolną niższą? Czy w przypadku stosowania obniżonej stawki amortyzacyjnej na podstawie art. 16i ust. 5 UPDOP możliwe jest podwyższenie uprzednio obniżonej stawki do dowolnej wysokości, nie wyższej jednak niż standartowa stawka wynikająca z Wykazu, począwszy najwcześniej od następnego roku podatkowego? Czy w przypadku sprzedaży samochodów osobowych o początkowej wartości przewyższającej równowartość 20.000 Euro przeliczonej na złote po upływie okresu leasingu, Spółka jest uprawniona do zaliczenie nieumorzonej wartości tych pojazdów (tj. wartości początkowej pomniejszonej o odpisy stanowiące i niestanowiące kosztów uzyskania przychodów) do kosztów uzyskania przychodów na moment sprzedaży?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-203/09-4/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy fakt przekształcenia Spółki osobowej w spółkę kapitałową powoduje u wspólników będącymi spółkami kapitałowymi powstanie przychodu z tytułu art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o PDOP? Czy w przypadku ewentualnej sprzedaży udziałów w spółce przekształconej (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) po stronie wspólnika (zbywającego udziały), kosztem uzyskania przychodów w związku z tą sprzedażą będzie wartość nominalna wkładu wniesionego do spółki osobowej (zgodnie z umową spółki), czy też wartość bilansowa majątku spółki osobowej na określony dzień w miesiącu poprzedzającym przedłożenie wspólnikom planu przekształcenia?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-215/09-2/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Spółki refundacji wydatków poniesionych przez członka zarządu Spółki zatrudnionego na podstawie umowy o pracę skierowanego na kurs języka obcego za granicą oraz koszt przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-202/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów - w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych - w roku faktycznej ich zapłaty:- odsetek za zwłokę od nieuregulowanych rat leasingowych, które na dzień wypełnienia weksla zostały doliczone do kwoty należności głównej i zwiększyły tym samym sumę wekslową,- odsetek od weksla (naliczonych od dnia wypełnienia weksla),- kosztów procesu, w tym wynagrodzenia reprezentującego Wnioskodawcę radcy prawnego, kosztów wpisów sądowych, a także zwróconych stronie przeciwnej (Bankowi) kosztów procesu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-237b/09/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy przejęcie zobowiązania kredytowego D. przez Udziałowca będzie powodować obowiązek rozpoznania przez D. przychodu podlegającego opodatkowaniu w wysokości równej kwocie przejętego zobowiązania kredytowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-210/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy - z uwagi na uznanie przez Sąd, iż nie nastąpiło przedawnienie zobowiązania z tytułu umowy leasingowej - Wnioskodawca jest uprawniony do skorygowania in minus przychodów podatkowych za 2005 r., do których Wnioskodawca zaliczył na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przedawnione - jego zdaniem - zobowiązania z tytułu umowy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-237a/09/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie określenia, czy przeniesienie na podstawie umowy o współpracy własności gazu ziemnego i ropy naftowej przez Spółkę na partnera proporcjonalnie do jego udziału we wspólnym przedsięwzięciu skutkuje dla Wnioskodawcy powstaniem przychodu

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-203/09-6/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy w związku z wypłatą dywidendy akcjonariuszom SA, którymi mogą być zarówno jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, jak i osoby prawne, na SA ciążą obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób prawnych?2. Jeżeli na SA ciążą obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób prawnych, to jakiego rodzaju dokumenty (deklaracje, informacje) jest on obowiązany przekazać akcjonariuszom, którzy otrzymali dywidendę oraz jakie dokumenty jest on obowiązany przesłać do właściwego urzędu skarbowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-272/09-4/EŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przychód z dodatniej różnicy kursowej, która może powstać w okresie pomiędzy zawarciem aktu notarialnego dokumentującego zakup udziałów spółek niemieckich, a zapłatą ceny transakcji powstanie w momencie zapłaty za tę transakcje czy w przyszłości tj. dopiero w momencie odpłatnego zbycia tych udziałów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-210/09-2/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy upływ terminu płatności wynikającego z umowy lub z faktury w tym blankietu prognozowego zawierającego informację o szacunkowej ilości sprzedanej energii powoduje powstanie obowiązku zapłaty akcyzy za miesiąc upływu tego terminu płatności?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3-443-335/09-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie importowanych i nabywanych wewnątrzwspólnotowo antyperspirantów i płynów do higieny jamy ustnej, zawierających w swoim składzie alkohol

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-333/09-4/SM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    wniosek dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku od towarów usług protetycznych oraz dostawy protez dentystycznych i sztucznych zębów wykonywanych przez techników dentystycznych w ramach działalności gospodarczej prowadzonej w formie spółki cywilnej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: PT3/812/42/202/LPJ/09/PK-511 wydana przez: Minister Finansów

  • Pytanie:
    W zakresie opodatkowania robót budowlanych w obiektach budownictwa mieszkaniowego oraz budynkach niemieszkalnych i opodatkowania robót budowlanych związanych z budową osiedla

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-498/09-2/AZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy spółka ma prawo zastosować 7% stawkę podatku VAT do sprzedawanych aparatów łącznie z wyposażeniem dodatkowym, na które składają się komputery i drukarki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-667/09-3/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

118| 119| 120| 121| 122|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY