Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Ustalenia daty nabycia nieruchomości, w przypadku gdy częściowe nabycie nastąpiło w drodze spadku w 2008 r. i w drodze działu spadku nastąpi w 2009 r

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-244/09-4/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy umorzenie jednostek uczestnictwa Funduszu Inwestycyjnego nabytych w drodze dziedziczenia jest przychodem w rozumieniu ustawy o podatku od spadków i darowizn, od którego, zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie stosuje się przepisów tej ustawy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-320/09-4/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przychody z przyszłej działalności Wnioskodawcy w zakresie pomocy prawnej z urzędu stanowią w opisanym stanie faktycznym przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej w rozumieniu art. 14 updof?, Czy sąd lub inny organ władzy publicznej wypłacający wynagrodzenie z tytułu pomocy prawnej z urzędu ma prawo, jako płatnik, pomniejszać wynagrodzenie o kwotę zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-347/09-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wydatki poniesione z tytułu kosztów wykupu wierzytelności w części przypadającej zgodnie z umową konsorcjum na Podatnika stanowią po jego Stronie podatkowe koszty uzyskania przychodów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-313/09-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Co będzie kosztem uzyskania przychodu w momencie odpłatnego zbycia nieruchomości przez spółkę komandytową?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-355/09-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy kwota główna kredytu oraz kwota naliczonych odsetek, otrzymana od D w wyniku przejęcia przez Spółkę zobowiązania kredytowego D wobec Banku II, nie będzie stanowić dla Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy kwota wynagrodzenia za przejęcie długu stanowić będzie dla Spółki przychód do opodatkowania w momencie wykonania usługi w postaci przejęcia długu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-211/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy założony przez Spółkę na terytorium Luksemburga Oddział stanowi luksemburski zakład Spółki w rozumieniu art. 5 Konwencji? Czy alokowanie do Oddziału wierzytelności Spółki z tytułu umów pożyczek uzyskanych od udziałowca Spółki (wraz z odsetkami należnymi od pożyczek po dokonaniu alokacji) powoduje powstanie po stronie Spółki opodatkowanego w Polsce przychodu z odsetek z tytułu korzystania przez Oddział z kapitału Spółki? Czy Spółka przyjęła prawidłową metodę alokacji przychodów Oddziału do Spółki dla celów opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce, w tym uwzględniając regulacje art. 7 ust. 2 i 3 Konwencji, w szczególności czy można uznać za prawidłowy sposób ustalania podstawy alokacji przez uwzględnienie tzw. czystych" przychodów odsetkowych Oddziału i nieuwzględnianie w niej powstałych w związku z działalnością Oddziału ewentualnych różnic kursowych i przychodów/kosztów z pozostałej działalności Oddziału? Czy adekwatnym jest w analizowanym przypadku oparcie się przy kształtowaniu metody alokacji na stosunku wynagrodzenia za zarządzanie aktywami towarzystw polskich otwartych funduszy inwestycyjnych rynku pieniężnego (przeznaczonych dla klientów instytucjonalnych a nie osób fizycznych) do wyników (zysku) tych funduszy? Czy dochód uzyskany przez Oddział w postaci odsetek od pożyczek jest zwolniony z opodatkowania w Polsce, na podstawie art. 24 pkt 1 Konwencji oraz art. 17 ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-243/09-2/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy od kwoty przeznaczonej na roczne nagrody uznaniowe dla pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej należy odprowadzić podatek dochodowy od osób prawnych, czy też kwota ta będzie wolna od podatku dochodowego od osób prawnych w myśl art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-255/09-2/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków Spółki poniesionych za zleconą usługę doradczą na opracowanie wniosku o dotację w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-20013 wraz z biznesplanem jako wydatki związane z pozyskaniem funduszy unijnych na dofinansowanie planowanej inwestycji

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-205/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jaki kurs walut, w świetle ustawy o CIT, Spółka powinna zastosować do obliczania przychodu wynikającego z podwyższenia wynagrodzenia, udokumentowanego fakturą korygującą?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-217/09-2/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka prawidłowo rozpoznała przychód podatkowy w momencie sprzedaży maszyny, jak również w momencie odbioru maszyny przez komornika i przyjęcia maszyny na stan magazynu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-292/09-3/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jaki kurs walut, w świetle ustawy o CIT, Spółka powinna zastosować do obliczania przychodu wynikającego z podwyższenia wynagrodzenia, udokumentowanego fakturą korygującą?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-219/09-2/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W jakim okresie rozliczeniowym Spółka powinna rozliczyć podwyższoną kwotę obrotu i należnego podatku VAT? Jaki kurs walut, w świetle ustawy o VAT, Spółka powinna zastosować do przeliczenia podwyższonej kwoty obrotu i podatku należnego? Jaki kurs walut, w świetle ustawy o CIT, Spółka powinna zastosować do obliczania przychodu wynikającego z podwyższenia wynagrodzenia, udokumentowanego fakturą korygującą?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-216/09-2/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W jakim okresie rozliczeniowym Spółka powinna rozliczyć podwyższoną kwotę obrotu i należnego podatku VAT? Jaki kurs walut, w świetle ustawy o VAT, Spółka powinna zastosować do przeliczenia podwyższonej kwoty obrotu i podatku należnego? Jaki kurs walut, w świetle ustawy o CIT, Spółka powinna zastosować do obliczania przychodu wynikającego z podwyższenia wynagrodzenia, udokumentowanego fakturą korygującą?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-218/09-2/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy w opisanym powyżej stanie faktycznym Spółka jest zobowiązana jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych do poboru zaliczek na ten podatek od wynagrodzeń wypłacanych pracownikom, którzy zostali oddelegowani do pracy w Wielkiej Brytanii na okres trwający od dnia 1 stycznia 2009 r. do dnia 15 czerwca 2009 r.?2. Czy w przypadku, gdy pobyt pracowników Spółki w Wielkiej Brytanii zostanie przedłużony i będzie trwał dłużej niż 183 dni w roku podatkowym Spółka będzie zobowiązana do poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych od wynagrodzeń wypłacanych oddelegowanym pracownikom po upływie 183 dnia pobytu pracowników w Wielkiej Brytanii w danym roku podatkowym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-302/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy w opisanym powyżej stanie faktycznym Spółka jest zobowiązana jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych do poboru zaliczek na ten podatek od wynagrodzeń wypłacanych pracownikom, którzy zostali oddelegowani do pracy w Holandii na okres trwający od dnia 1 stycznia 2009 r. do dnia 15 czerwca 2009 r.?2.Czy w przypadku, gdy pobyt pracowników Spółki w Holandii zostanie przedłużony i będzie trwał dłużej niż 183 dni w roku podatkowym Spółka będzie zobowiązana do poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych od wynagrodzeń wypłacanych oddelegowanym pracownikom po upływie 183 dnia pobytu pracowników w Holandii w danym roku podatkowym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-303/09-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Stosownie do treści zacytowanego art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z uwagi na fakt, iż będą miały zastosowanie przepisy o podatku od spadków i darowizn tym samym w stosunku do otrzymanych środków pieniężnych uzyskanych darowizną nie będą miały zastosowania przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-319/09-2/LK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Spółka wnosi o potwierdzenie stosowanej metodologii w zakresie rozliczenia zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych w roku podatkowym, w którym nastąpił podział przez wydzielenie zakładu stanowiącego zorganizowaną część przedsiębiorstwa z J na rzecz spółki przejmującej (M), w szczególności, że Spółka nie była obowiązana w zeznaniu rocznym za rok 2008 do dokonywania jakichkolwiek korekt (wyłączeń lub zmniejszeń) związanych z zaliczkami na podatek dochodowy zapłaconymi do dnia podziału?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-216/09-2/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie rozliczenia zaliczek na podatek w roku, w którym nastąpiło przejęcie wydzielonej części innej spółki

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-217/09-2/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W konsekwencji prawnopodatkowy stan faktyczny, będący przedmiotem wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej prawa podatkowego, nie mieści się w dyspozycji normy prawnej określonej w art. 7 ust. 2 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych - odnoszącej się do dochodów (przychodów) uzyskanych przed 1.01.2008 r. Reasumując, w świetle przedstawionego stanu faktycznego oraz powołanych przepisów prawa Spółdzielnia (posiadając udział niższy niż określony w przepisach), nie mogła odliczyć podatku od dywidend za 2007 r. wypłaconych w 2008 r. w rozliczeniu rocznym podatku CIT-8 za 2008 r. na podstawie przepisów przejściowych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-225/09-5/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

117| 118| 119| 120| 121|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY