Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    wspólnikami Spółki są lekarz stomatolog oraz technik dentystyczny, świadczący w ramach wykonywanej działalności usługi stomatologiczne oraz protetyczne. Jednakże wprowadzona do ustawy w dniu 1 stycznia 2008 r. regulacja zawarta w art. 43 ust. 1 pkt 14 ma zastosowanie wyłącznie do usług świadczonych przez osoby fizyczne, które są dentystami lub technikami dentystycznymi i świadczą je w ramach wykonywania zawodu. Zatem świadczone przez Spółkę usługi protetyczne nie korzystają ze zwolnienia, o którym mowa w powołanym przepisie

    Interpretacja indywidualna sygnatura: PT3/812/45/205/LPJ/09/PK-511 wydana przez: Minister Finansów

  • Pytanie:
    Miejsce świadczenia usług oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-536/09-2/BM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W przypadku gdy zasady wypłaty stypendiów doktoranckich będą zatwierdzone tylko przez Zarząd Województwa zwolnienie z art. 21 ust. 1 pkt 39 ustawy z dnia 26 lipca 1991 o podatku dochodowym od osób fizycznych do ww. stypendiów doktoranckich, nie będzie miało zastosowania. Uzyskane świadczenie będzie stanowiło przychód z innych źródeł, który podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym wg skali podatkowej. Należy zauważyć, że podmiot wypłacający należność stosownie do treści art. 42a ww. ustawy nie będzie obowiązany do poboru zaliczki na podatek, natomiast obowiązany będzie do sporządzenia w terminie do końca lutego następnego roku podatkowego informacji PIT-8C i przekazania jej podatnikowi oraz urzędowi skarbowemu, którym kieruje naczelnik urzędu skarbowego właściwy według miejsca zamieszkania podatnika.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-305/09-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Ulga odsetkowa.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-394/09/MU wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy otrzymanie w gotówce (lub w formie rzeczowej) zwrotu części wniesionego do Spółki osobowej wkładu niepieniężnego (na skutek rozwiązania lub wystąpienia przez Podatnika ze Spółki osobowej) w wysokości nie wyższej niż wartość wkładu określonego w statucie Spółki Osobowej będzie stanowić przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-306/09-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy aby spełnić warunek zwolnienia wykazanych dochodów w kwocie 115.312,63 zł z podatku od osób prawnych Spółka zakupione środki do produkcji powinna sfinansować z zysku czy ze środków obrotowych grupy?2. Czy zakupione środki do produkcji grupa powinna przekazać nieodpłatnie członkom w ramach wykonania uchwały podziału zysku czy powinna je odsprzedać członkom grupy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-207/09/DK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy we wspólnocie mieszkaniowej opłaty wnoszone przez właścicieli lokali użytkowych na pokrycie kosztów zarządu związanych z utrzymaniem nieruchomości wspólnych, fundusz remontowy oraz sfinansowane z nich koszty kształtują dochód wolny od podatku dochodowego od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-285/09/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Czy można taki dowód wpłaty za zakupiony towar zaewidencjonować (zaksięgować) w księdze przychodów i rozchodów w kolumnie 10?2. Czy ww. druk (blankiet) jest wystarczającym dowodem poniesienia kosztu?3. Czy dowód wpłaty za niniejszą interpretację można zaksięgować w księdze przychodów i rozchodów ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-337/09-4/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    stawka podatku VAT właściwej dla czynności polegających na wytworzeniu i dostawie książek (PKWiU 22.11)

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-535/09-2/BM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    VAT - w zakresie użytkowania kas rejestrujących

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-541/09-2/AZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy koszty zw. z zaniechaną inwestycją (w szczególności poniesione na nabycie usług wykonanych do momentu podjęcia decyzji o zaniechaniu inwestycji koszty wynagrodzeń pracowników oddelegowanych do realizacji projektu inwestycyjnego, koszty delegacji związanych z inwestycją dot. osób zaangażowanych w realizację inwestycji, koszty naliczonych odsetek od pożyczki na finansowanie inwestycji zrealizowane różnice kursowe) ujęte na koncie środki trwałe w budowie do dnia podjęcia decyzji o zaniechaniu inwestycji mogą być uznane za koszty uzyskana przychodów w momencie likwidacji inwestycji rozumianej tu, jako spisanie ww. kosztów w ciężar pozostałych kosztów operacyjnych? Czy koszty zw. z zaniechaną inwestycją poniesione na nabycie urządzeń, materiałów, dokumentacji projektowej po podjęciu decyzji o zaniechaniu inwestycji będą mogły być uznane z koszty uzyskania przychodów w momencie sprzedaży lub likwidacji urządzenia, materiału, dokumentacji projektowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-222/09-2/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie w formie wkładu niepieniężnego (aportu) do Spółki Osobowej Oddziału, w skład którego wejdą Nieruchomości, nie skutkuje powstaniem przychodu podatkowego na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-304/09-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przy likwidacji mojej działalności gospodarczej (osoba fizyczna) i przejęciu budynku przez spółkę jawną, powinnam rozliczyć pozostałą wartość budynku (wartość początkowa - umorzenie) podatkowo?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-244/09-3/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Obowiązek wystawienia informacji PIT-8C w sytuacji umorzenia należności za pobyt osoby fizycznej w Izbie Wytrzeźwień.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-80/08/09-9/S/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przypadku sprzedaży Nieruchomości (wchodzących w skład Oddziału stanowiącego ZCP) przez Spółkę Osobową, do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 Ustawy CIT Spółka - jako wspólnik Spółki Osobowej - będzie mogła zaliczyć (przypadającą na Spółkę proporcjonalnie do wielkości posiadanego udziału) wartość Nieruchomości, wynikającą z ksiąg rachunkowych Spółki Osobowej. Wartość ta równa będzie wartości określonej w umowie Spółki Osobowej, w łącznej wysokości nie wyżej jednak niż wartość rynkowa Nieruchomości z dnia dokonania aportu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-307/09-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    usługi świadczone przez Wykonawcę na rzecz Wnioskodawcy winny być uznane za świadczone w siedzibie Wnioskodawcy, tj. na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki i nie powinny podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w Polsce.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-517/09-2/SAP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zbycie całego przedsiębiorstwa w drodze darowizny na rzecz syna będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych i podatkiem od spadków i darowizn?Czy zbycie całego przedsiębiorstwa w drodze darowizny na rzecz syna będzie podlegała opodatkowaniu VAT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-222/09-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy będzie potrzeba płacenia podatku od darowizny otrzymanej od ojczyma, jeżeli Wnioskodawczyni jest cudzoziemką?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-133/09-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawca z tytułu zbycia całego przedsiębiorstwa w drodze darowizny na rzecz syna nie będzie podlegał podatkowi od spadków i darowizn. Dodatkowo należy nadmienić, iż zgodnie z art. 5 ustawy o podatku od spadków i darowizn obowiązek podatkowy ciąży na nabywcy własności rzeczy i praw majątkowych, czyli na synu Wnioskodawcy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-128/09-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z tym, że przedmiotem działalności spółki jest sprzedaż pojazdów samochodowych, mamy prawo kupując samochód na fakturę vat ze stawką zwolnioną, sprzedając go stosując szczególne procedury w zakresie dostawy towarów używanych, czyli na fakturę vat marża?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-590/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

119| 120| 121| 122| 123|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY