Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy cała kwota zaliczki jest kosztem podatkowym prowadzonej działalności gospodarczej? Czy przychody wspólnoty z tytułu wpłacanych przez nas zaliczek z części wspólnych dotyczących lokali użytkowych w tym za wodę, ścieki energię elektryczną, wywóz śmieci fundusz remontowy i inne koszty korzystają ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych? Czy zarządca sądowy części wspólnych powinien wystawiać za swoje usługi FV na rzecz wspólnoty ze stawką zw. czy 22% czy proporcjonalnie do stanu faktycznego udziału w całej nieruchomości lokali mieszkalnych i użytkowych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-187/09-4/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Stanowisko, iż rozliczenie z występującym wspólnikiem w trybie art. 65 ksh. stanowi koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stanowi interpretację rozszerzającą ww. przepisu ustawy, która nie ma - zgodnie z obowiązującą doktryną- zastosowania przy interpretacji przepisów prawa podatkowego. Przedmiotowy wydatek co prawda nie został wymieniony w art. 23 ww. ustawy, jako nieuznawany za koszt uzyskania przychodów. Pomimo tego nadwyżka ponad wartość bilansową udziału kapitałowego wypłacanego wspólnikowi występującemu ze spółki jawnej nie może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów z uwagi na treść definicji zawartej w art. 22 ust. 1 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-361/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wydatki związane ze sporządzeniem wniosku o dotację stanowią koszty uzyskania przychodów. A zatem stosownie do art. 22 ust. 5c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przedmiotowe wydatki są potrącane w dacie poniesienia kosztu, tj. w dniu ujęcia kosztu w księgach rachunkowych na podstawie otrzymanej faktury (rachunku).

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-287/09-2/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zarachowanie (ujęcie w księgach rachunkowych) kosztów na ostatni dzień roku podatkowego w oparciu o inny dokument niż faktura VAT określa dzień poniesienia kosztu w rozumieniu art. 15 ust. 4e ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (j. t. Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.)? Czy w przypadku usług wykonanych w poprzednim roku podatkowym, które udokumentowane zostały fakturą VAT, ujętą w księgach po upływie terminu określonego do złożenia zeznania, w przypadku rozbieżności pomiędzy kwotą wykazaną na fakturze VAT a kwotą zarachowaną na dzień 31 grudnia, należy każdorazowo dokonać korekty zeznania CIT-8 za poprzedni rok podatkowy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-176/09-4/IŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka prawidłowo zamierza rozliczać pośrednie koszty uzyskania przychodu na przełomie lat podatkowych w sytuacji, gdy do kosztów uzyskania przychodów dla celów podatkowych w danym roku podatkowym zaliczane są wydatki (ujmowane w księgach rachunkowych jako zobowiązania na podstawie wewnętrznego dokumentu księgowego), których wartość jest znana Spółce na dzień zamknięcia ksiąg rachunkowych, lecz nie jest na ten dzień udokumentowana fakturą VAT, bądź też rachunkiem? Czy Spółka prawidłowo zamierza rozliczać pośrednie koszty uzyskania przychodu na przełomie lat podatkowych w sytuacji, gdy do kosztów uzyskania przychodów dla celów podatkowych w danym roku podatkowym zaliczane są wydatki (ujmowane w księgach rachunkowych jako zobowiązania na podstawie wewnętrznego dokumentu księgowego), których wysokość Spółka musi do pewnego stopnia oszacować? Czy Spółka prawidłowo zamierza rozliczać bezpośrednie koszty uzyskania przychodu na przełomie lat podatkowych w sytuacji, gdy do kosztów uzyskania przychodu dla celów podatkowych w danym roku podatkowym zaliczane są wydatki (ujmowane w księgach rachunkowych jako zobowiązania na podstawie wewnętrznego dokumentu księgowego), których wartość jest znana Spółce na dzień zamknięcia ksiąg rachunkowych, lecz nie jest na ten dzień udokumentowana fakturą VAT, bądź też rachunkiem? Czy Spółka prawidłowo zamierza rozliczać bezpośrednie koszty uzyskania przychodu na przełomie lat podatkowych w sytuacji, gdy do kosztów uzyskania przychodów dla celów podatkowych w danym roku podatkowym zaliczane są wydatki (ujmowane w księgach rachunkowych jako zobowiązania na podstawie wewnętrznego dokumentu księgowego), których wartość Spółka musi do pewnego stopnia oszacować? Czy na podstawie otrzymanej interpretacji Spółka może skorygować rozliczenie za 2008 r. i dokonać zaliczenia kosztów uzyskania przychodów zgodnie z interpretacją Ministra Finansów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-190/09-2/IŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na świadczenie przez Spółkę usług reklamowych na rzecz spółek zagranicznych z grupy kapitałowej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-181/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na nabycie usług gastronomicznych w celu zapewnienia wyżywienia lekarzom weterynarii oraz hodowcom zwierząt uczestniczącym w szkoleniach, konferencjach oraz prezentacjach produktów Spółki

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-177/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie przez L (która jest spółka komandytową) aportu składającego się z pakietu Kontraktów, do innej spółki osobowej prawa handlowego (np. spółki komandytowej) oraz otrzymanie z tego tytułu udziałów w kapitale Nowej Spółki spowoduje powstanie przychodu po stronie Spółki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-205/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy prawidłowe jest stanowisko Banku, zgodnie z którym nie stanowią dla Banku przychodu z nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 updop, koszty ponoszone przez Partnera w ramach organizacji i realizacji Oferty stron? Z tego względu Bank nie będzie zobowiązany do oszacowania wartości świadczeń wykonywanych przez współorganizatora w ramach Oferty stron zgodnie z art. 12 ust. 6 updop i wykazania jej jako przychodu w swym rachunku podatkowym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-155/09-4/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy prawidłowe jest stanowisko Banku, zgodnie z którym nie stanowią dla Banku przychodu z nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 updop, koszty ponoszone przez Partnera w ramach organizacji i realizacji Oferty stron? Z tego względu Bank nie będzie zobowiązany do oszacowania wartości świadczeń wykonywanych przez współorganizatora w ramach Oferty stron zgodnie z art. 12 ust. 6 updop i wykazania jej jako przychodu w swym rachunku podatkowym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-156/09-4/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wypływ pieniędzy w konta walutowego w każdym z opisanych sposobów rodzi konieczność rozliczania różnic kursowych na podstawie art. 24c ust. 2 i ust. 3 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (różnic od własnych środków w walucie)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-214/09-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy odliczenia z tytułu remontu i modernizacji budynku mieszkalnego w ramach limitu przysługującego w latach 2003 - 2005 zostały dokonane prawidłowo, tj czy Wnioskodawca wraz z żoną miał prawo skorzystać z odliczenia, skoro modernizowany budynek był w dalszym ciągu w stanie budowy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-378/09-2/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do zwrotu części podatku VAT od niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym w sytuacji, gdy na dzień złożenia wniosku Wnioskodawca nie jest już właścicielem rozpoczętej budowy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-269/09-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w sytuacji, gdy na dzierżawionym od rolnika gruncie Wnioskodawca prowadzi działalność rolniczą polegającą na uprawie sadzonek w nieogrzewanych tunelach foliowych, podlega podatkowi dochodowemu od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-299/09-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wypłata wynagrodzenia podmiotowi szwajcarskiemu w związku ze świadczeniem przezeń wymienionych usług wymaga od Spółki dokonania potrącenia i zapłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-199/09-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    zasadność poboru podatku u źródła z tytułu umowy leasingu operacyjnego zawartej przez spółkę polską z podatkowym rezydentem litewskim

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-169/09-5/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż Spółka z o. o. zamierza dokonać podziału Spółki przez wydzielenie tj. przeniesienie części majątku spółki dzielonej na spółkę nowo zawiązaną. Przeniesiona część nie będzie zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa. Nowo powstała spółka przydzieli udziały dwóm dotychczasowym udziałowcom spółki dzielonej w takiej samej wartości nominalnej jak w spółce dzielonej; ich udziały zostaną w całości unicestwione. Reasumując, idąc za Wnioskodawcą, iż wartość nominalna udziałów unicestwianych w spółce dzielonej jest równa wartości nominalnej udziałów przed podziałem, wówczas kosztami uzyskania przychodów będą wydatki poniesione na nabycie udziałów w spółce dzielonej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-208/09-6/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, że w przypadku podziału przez wydzielenie, gdy zarówno majątek przenoszony na nowo zawiązaną spółkę, jak i majątek pozostający w spółce dzielonej stanowią zorganizowane części przedsiębiorstwa, dla wspólnika spółki dzielonej obejmującego udziały w nowej spółce nie powstaje przychód do opodatkowania.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-375/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, że w przypadku podziału przez wydzielenie, gdy zarówno majątek przenoszony na nowo zawiązaną spółkę, jak i majątek pozostający w spółce dzielonej stanowią zorganizowane części przedsiębiorstwa, dla wspólnika spółki dzielonej obejmującego udziały w nowej spółce nie powstaje przychód do opodatkowania.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-377/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, że w przypadku podziału przez wydzielenie, gdy zarówno majątek przenoszony na nowo zawiązaną spółkę, jak i majątek pozostający w spółce dzielonej stanowią zorganizowane części przedsiębiorstwa, dla wspólnika spółki dzielonej obejmującego udziały w nowej spółce nie powstaje przychód do opodatkowania

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-374/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

131| 132| 133| 134| 135|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY