Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Wypłacany zgodnie z postanowieniami umowy bonus pieniężny jest uzależniony od konkretnego zachowania nabywcy i stanowi rodzaj wynagrodzenia dla nabywcy za świadczone na rzecz dostawcy usługi podlegające opodatkowaniu na zasadach ogólnych. Podatek od towarów i usług wykazany w fakturach wystawionych przez kontrahenta będzie dla Wnioskodawcy podatkiem naliczonym, o który będzie miał prawo pomniejszyć swój podatek należny, zgodnie z art. 86 ust. 1 i ust. 2 pkt 1 lit. a) cyt. ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-472/09-3/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    podatek wykazany fakturze dokumentującej wniesienie aportu będzie musiał zostać doliczony do podatku należnego w deklaracji za miesiąc, w którym aport zostanie wniesiony do spółki. Należy jednak wskazać, iż w przypadku aportu w postaci nieruchomości gruntowych niezabudowanych oraz prawa wieczystego użytkowania gruntu niezabudowanego podatek należny od tej transakcji Strona winna wykazać w deklaracji podatkowej za miesiąc, w którym wniesie aport, pod warunkiem, że siedmiodniowy termin, o którym mowa w art. 19 ust. 4 upłynie w miesiącu, w którym transakcja ta miała miejsce.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-338/09-2/IZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    VAT w zakresie rozliczania faktur

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-380/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy spółka, do której zostały wniesione aportem wkłady niepieniężne ma prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT wystawionych przez podmiot wnoszący aport?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3-443-318/09-6/JF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy po zakończeniu przez spółkę działalności gospodarczej i podziale przez wspólników majątku spółki, przychody otrzymane w związku ze zwrotem wniesionych wkładów do spółki cywilnej będą korzystały ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych w sytuacji kiedy wcześniej wspólnik otrzymał te wkłady w formie darowizny.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-255/09/RM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w świetle przepisu 21 ust. 1 pkt 46a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wynagrodzenie Wnioskodawczyni, za okres wykonywanej pracy dla P E, w 75% powinno zostać zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-363/09-2/JK2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy zwolnienie od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w 2006 r. dotyczy wynagrodzenia brutto, czy też wynagrodzenia brutto pomniejszonego koszty uzyskania przychodów?2. Czy przy ustalaniu podstawy obliczenia podatku dochodowego od osoby fizycznej w sposób określony w art. 26 ust. 1 ww. ustawy w roku 2006 przysługiwało prawo odliczenia całej składki na ubezpieczenie społeczne potrąconej pracownikowi (podatnikowi), jeżeli dochód podatnika był zwolniony od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt. 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w miesiącach, w których pracownik przekraczał limit (czyli osiągał zarówno wynagrodzenie zwolnione z podatku dochodowego, jak i opodatkowane) prawidłowego sposobu pomniejszania dochodu podlegającego opodatkowaniu o (całą lub część) składkę na ubezpieczenie społeczne (art. 26 ust. 1 ww. ustawy)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-255/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w myśl art. 21 ust. 25 pkt 1d i pkt 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z nowelizacją ustawy z dnia 6 listopada 2008 r., przedstawione poniżej koszty niepodzielnie związane z przedmiotową budową:koszt miesięcznych spłat odsetek i kapitału za okres budowy, koszt spłaty kredytu po akcie notarialnym, opłata za wcześniejszą spłatę kredytu (wymagana przez bank ok. 15.000,00 zł , wpłaty ze środków własnych na uzupełnienie kosztów budowy mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów przy rozliczeniu umowy sprzedaży oraz w odniesieniu do art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, obowiązuje jednocześnie zasada rozliczenia dochodu ze sprzedaży nieruchomości w ciągu następnych lat kalendarzowych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-264/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawca zamierza przeznaczyć dochód uzyskany ze sprzedaży lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną własność na cele określone w art. 21 ust. 1 pkt 131 oraz powołanych przepisów, należy uznać iż kwota dochodu uzyskanego z tytułu sprzedaży mieszkania wyliczona zgodnie z uprzednio powołanymi przepisami podlega opodatkowaniu 19% podatkiem dochodowym, który jest płatny w terminie złożenia zeznania rocznego tj. do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym, z zastrzeżeniem ust. 7 i 8.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-392/09-2/LK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Określenie daty nabycia prawa użytkowania wieczystego gruntów i własności zlokalizowanych na gruncie budynków oraz opodatkowania przychodu ze sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntów i własności zlokalizowanych na gruncie budynków, przyznanych na podstawie art. 7 ust. 1 Dekretu osobie, która nabyła prawa i roszczenia od spadkobiercy dawnych właścicieli tej nieruchomości.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-413/09-2/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Określenie daty nabycia prawa użytkowania wieczystego gruntów i własności zlokalizowanych na gruncie budynków oraz opodatkowania przychodu ze sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntów i własności zlokalizowanych na gruncie budynków, przyznanych na podstawie art. 7 ust. 1 Dekretu osobie, która nabyła prawa i roszczenia od spadkobiercy dawnych właścicieli tej nieruchomości.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-412/09-2/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy dobrze została określona wartość początkowa spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego?2.Czy prawidłowo wliczono w koszty amortyzację spółdzielczego prawa za styczeń i luty 2009 r.?3.Czy prawidłowo wyznaczono wartość początkową lokalu jako środka trwałego?4.Czy prawidłowo zastosowano indywidualną stawkę amortyzacyjną i wliczono w koszty amortyzację według tej stawki od marca 2009 r

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-223/09-2/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zwolnienie Wnioskodawcy przez bank z długu i przejęcie Jego części zadłużenia (w wysokości 178.500 zł stanowiącej połowę zaciągniętego kredytu) przez narzeczoną stanowi przychód ze sprzedaży nieruchomości i podlega opodatkowaniu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-280/09-3/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie przez Wnioskodawcę wkładu niepieniężnego w postaci przedmiotowej Nieruchomości do Spółki będzie skutkować powstaniem przychodu podatkowego dla któregokolwiek ze wspólników Spółki, w tym dla Wnioskodawcy? W jakiej wysokości powinna być ustalona wartość początkowa Nieruchomości w ewidencji środków trwałych Spółki? W jaki sposób ustalić koszty uzyskania przychodów przypadające na wspólnika Spółki w razie dokonania przez Spółkę w przyszłości sprzedaży Nieruchomości?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-289/09-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy wnosząc znak towarowy jako wkład niepieniężny do spółki jawnej wnioskodawca uzyska przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2.Czy wartość rynkowa znaku towarowego określona przez niezależnego rzeczoznawcę majątkowego, stanowiącego wkład niepieniężny do spółki jawnej będzie stanowiła jego wartość początkową jako wartości niematerialnej i prawnej dla potrzeb amortyzacji w przypadku udzielenia przez spółkę jawną licencji na znak towarowy ?3.Czy wartość rynkowa znaku towarowego określona przez niezależnego rzeczoznawcę majątkowego stanowiącego wkład niepieniężny do spółki jawnej, będzie stanowiła koszt uzyskania przychodu ze zbycia tego znaku towarowego, w przypadku jego sprzedaży?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-288/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Reasumując wartość przedmiotowego przychodu Spółka, jako płatnik podatku dochodowego powinna wykazać w informacji PIT-11, za rok podatkowy, w którym dokona wypłaty wynagrodzenia. Natomiast w sytuacji, gdy wartość przychodu nie zostanie wykazana w przedmiotowej informacji PIT-11, Spółka zobowiązana będzie do dokonania korekty informacji PIT-11, w której wykaże w pozycji przychodu przedmiotową kwotę wypłaconą podatnikowi. Spółka, jako płatnik podatku dochodowego w sytuacji nie wywiązania się z ciążących na niej obowiązków powinna dokonać prawidłowego naliczenia i odprowadzenia podatku od przedmiotowego przychodu wraz z naliczonymi odsetkami za zwłokę a po ich odprowadzeniu sporządzić korektę informacji PIT-11, która będzie m. in. podstawą do złożenia korekty zeznania podatkowego przez podatnika.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-234/09-4/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy nieściągalną wierzytelność z roku 2001, która została zarachowana jako przychód należny można uznać jako koszt uzyskania przychodu 2008r.?,2.Czy warunkiem zaliczenia w koszty wierzytelności nieściągalnej jest posiadanie dokumentów z roku 2001 na dowód, że zarachowano przedmiotowy przychód jako należny?,3.Czy wierzytelność Wnioskodawca powinien zarachować w koszty uzyskania przychodów w roku 2008, czyli wtedy kiedy otrzymał postanowienie Sądu o ukończeniu postępowania upadłościowego, czy w roku 2007, czyli wtedy, kiedy było ono wydane (wydane 07.12.2007 r., brak informacji o dacie uprawomocnienia się postanowienia)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-217/09-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W świetle regulacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych - dla potrzeb ustalenia różnic kursowych - Spółka winna stosować do przeliczania na złote kosztów uzyskania przychodów z tytułu importu towarów Spółka - kurs średni ogłaszany przez NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień poniesienia kosztu, tj. poprzedzającego dzień wystawienia faktury (rachunku) przez dostawców, a na moment zapłaty - kurs sprzedaży waluty przez bank, z którego usług korzysta Spółka, stosując tym samym kurs faktycznie zastosowany w rozumieniu ustawy podatkowej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-179/09-2/IŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W przedmiotowej sprawie Wnioskodawca zamierza wnieść do spółek zależnych tytułem aportu środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne. Jak wynika z wydanych w tej sprawie interpretacji IPPP3-443-318/09-2/JF i IPPP3-443-318/09-3/JF czynność taka podlega opodatkowaniu i w związku z tym należy ją udokumentować poprzez wystawienie faktury VAT. Biorąc pod uwagę, iż przedmiotem aportu mają być różne towary (środki trwałe) lub usługi (wartości niematerialne i prawne) wobec tego obowiązek podatkowy powstanie w zależności od przedmiotu aportu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3-443-318/09-4/JF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W jaki sposób należy udokumentować czynność wniesienia aportem wkładów niepieniężnych niestanowiących przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3-443-318/09-2/JF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

133| 134| 135| 136| 137|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY