Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Prowadzona przez Wnioskodawcę pozarolnicza działalność gospodarcza w zakresie wykonywania usług polegających na tynkowaniu, malowaniu i wykonywaniu wykończeniowych robót budowlanych podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne wg stawki 5,5%.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-241/09-2/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czynności dokonywane w ramach Cash Pool nie należą do katalogu czynności cywilnoprawnych wymienionych w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych i tym samym nie podlegają opodatkowaniu. Ponadto stwierdza się, iż subrogacja zawierana w ramach systemu Cash Pool, nie stanowi samodzielnie funkcjonującej czynności cywilnoprawnej, a więc nie będzie także podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnej. A zatem przedstawiona we wniosku transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-112/09-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przedstawionym stanie faktycznym podstawę opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych będzie stanowić tylko wartość podwyższenia kapitału zakładowego (a nie wartość zwiększenia kapitału zakładowego)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-115/09-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1)Zgodnie z treścią art. 1 ust. 4 Ustawy o PCC, Umowy pożyczki nie podlegały podatkowi od czynności cywilnoprawnych, ze względu na fakt, iż umowy te zostały zawarte poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a środki finansowe będące przedmiotem tych umów, w momencie ich zawarcia, również znajdowały się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.2)Zgodnie z treścią art. 1 ust. 4 Ustawy o PCC, Umowy pożyczki nie będą podlegać podatkowi od czynności cywilnoprawnych, ze względu na fakt, iż umowy te zostaną zawarte poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a środki finansowe będące przedmiotem tych umów, w momencie ich zawarcia, również będą znajdować się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-216/09-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zawarcie przez Wnioskodawcę umów komisu z właścicielami dzieł sztuki niebędącymi podatnikami VAT podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-114/09-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy prawidłowym jest działanie polegające na zwolnieniu z podatku od spadków i darowizn nabycia przez Wnioskodawczynię praw majątkowych wynikających z umowy we wspólnym przedsięwzięciu gospodarczym od córki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-117/09-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    obowiązki spadkobierców po śmierci podatnika

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-383/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Podatek od spadków i darowizn nie został wymieniony w katalogu aktualnie istniejących podatków, których przedmiotowa umowa dotyczyła, pomimo iż na dzień zawarcia umowy z Kanadą 04 maja 1987 r. obowiązywała ustawa o podatku od spadków i darowizn. Takie zredagowanie przepisu prowadzi do wniosku, że wolą umawiających się państw nie było objęcie postanowieniami umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania podatku od spadków i darowizn. Reasumując należy stwierdzić, iż Wnioskodawca z tytułu umowy darowizny będzie zobowiązany jako obdarowany do uiszczenia podatku od nadwyżki podstawy opodatkowania ponad kwotę wolną, tj. 9.637 zł, według skali wskazanej w art. 15 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-200/09-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Obowiązek podatkowy w stosunku do sprzedaży działek drogowych powstał z chwilą otrzymania przez Spółkę zaliczek na poczet zakupu, nie natomiast w momencie zawarcia aktu notarialnego

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-304/09-3/KG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy wewnątrzwspólnotowe nabycie kosmetyków wytworzonych z dodatkiem alkoholu skażonego bitrexem z kraju członkowskiego Unii Europejskiej podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem akcyzowym?2. Czy nabycie od producenta polskiego kosmetyków wytworzonych z dodatkiem alkoholu skażonego bitrexem, który to alkohol zakupił w kraju członkowskim Unii Europejskiej, gdzie bitrex jest dopuszczony do użytku - alkohol ten nie będzie podlegać zwolnieniu z opodatkowania podatkiem akcyzowym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3-443-274/09-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka zużywająca gaz do napędu wózków widłowych zwolnionych z akcyzy na podstawie § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 24 lutego 2009 r. w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego jest zobowiązana do prowadzenia ewidencji, o której mowa w art. 32 ust. 5 pkt 3 ustawy o podatku akcyzowym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3-443-284/09-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Sprzedaż udziałów w działce budowlanej, nabytej do majątku prywatnego, nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-498/09-4/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Nabycie przez Wnioskodawcę udziałów własnych w celu ich umorzenia (w trybie art. 199 § 1 kodeksu spółek handlowych) za wynagrodzeniem oraz następnie umorzenie udziałów własnych nabytych uprzednio przez Wnioskodawcę nie stanowią dostawy towarów w rozumieniu art. 7 ustawy o podatku od towarów i usług, ani też świadczenia usług w rozumieniu art. 8 tej ustawy. Przedmiotowe czynności nie mieszczą się w katalogu czynności wymienionych w art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy, zatem nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-479/09-2/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie przez Wnioskodawcę - spółkę akcyjną do innej spółki kapitałowej, wkładu niepieniężnego w postaci 80 % udziałów posiadanych przez Wnioskodawcę w jego spółce zależnej po dacie 31 marca 2009 roku, jest czynnością zwolnioną w podatku od towarów i usług i jako taka nie skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-508/09-2/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy sprzedaż przedmiotowego lokalu użytkowego podlegać będzie podatkowi od towarów i usług po stronie zbywających biorąc pod uwagę iż wcześniej nie dokonywali jakiegokolwiek zbycia takich samych bądź podobnych składników majątku wskazującego na zamiar wykonywania tych czynności w sposób częstotliwy oraz nie posiadają innych lokali użytkowych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3-443-289/09-5/JF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czynności wykonywane przez uczestników przedmiotowej usługi, umożliwiające bankowi dokonywanie odpowiednich transferów środków finansowych w ramach struktury cash poolingu, nie stanowią odrębnego (odpłatnego) świadczenia przez Spółkę usług w rozumieniu art. 8 ww. ustawy, lecz jedynie elementy pomocnicze, konieczne dla efektywnego wyświadczenia przez Bank usługi kompleksowego zarządzania płynnością finansową, w związku z powyższym nie podlegają one opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-458/09-4/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy otrzymane przez Stronę w wyniku ugody odszkodowanie z tytułu bezumownego korzystania z nieruchomości stanowi świadczenie usług opodatkowane podatkiem od towarów i usług zgodnie z Ustawą PTiU?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-419/09-6/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jaka jest obowiązująca stawka podatku VAT na demontaż wyrobów zawierających azbest z budynków gospodarczych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-412/09-2/KG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    dotyczy opodatkowania opłaty z tytułu wieczystego użytkowania gruntu, podatku od nieruchomości oraz odpisów na fundusz remontowy garaży lub miejsc postojowych w wielostanowiskowym garażu podziemnym będących elementami składowymi opłaty eksploatacyjnej wnoszonej przez członków spółdzielni

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-418/09-2/BS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu realizacji projektu związanego z zakupem sprzętu medycznego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-393/09-2/KG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

135| 136| 137| 138| 139|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY