Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy sprzedając swój udział w zakupionym gospodarstwie rolnym (na podstawie aktu notarialnego Rep. A Nr) Wnioskodawca jest zwolniony z podatku dochodowego i podatku VAT? Wnioskodawca jest rolnikiem, posiada gospodarstwo rolne w województwie mazowieckim i innym. Oprócz podatku rolnego z tego gospodarstwa Wnioskodawca opłaca ryczałt z tytułu najmu i z tego tytułu jest płatnikiem podatku VAT.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-267/09-3/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy w związku z nieodpłatnym umorzeniem udziałów należących do wspólników będących osobami fizycznymi, Spółka zobowiązana będzie jako płatnik do poboru podatku dochodowego od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-260/09-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z nieodpłatnym umorzeniem udziałów należących do wspólników będących osobami fizycznymi, Spółka zobowiązana będzie jako płatnik do poboru podatku dochodowego od osób fizycznych? Czy umorzenie udziałów w Spółce za wynagrodzeniem w wysokości nominalnej wartości umarzanych udziałów, spowoduje po stronie Spółki obowiązek do poboru podatku od dochodu w wysokości różnicy pomiędzy wypłaconym wynagrodzeniem oraz kosztem nabycia umarzanych udziałów? Czy Spółka zobowiązana będzie jako płatnik do poboru podatku dochodowego od osób prawnych w sytuacji, gdy po przeprowadzeniu umorzenia wspólnikami Spółki pozostaną osoby prawne, w których osoby fizyczne posiadać będą udziały? Czy w związku z nieodpłatnym nabyciem przez Spółkę udziałów wspólników będących osobami fizycznymi celem ich umorzenia, albo nabyciem za kwotę niższą niż rynkowa wartość umarzanych udziałów, po stronie Spółki powstaje dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-260/09-3/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy umorzenie udziałów w Spółce bez wynagrodzenia, w trybie przewidzianym w art. 199 § 3 Kodeksu spółek handlowych, spowoduje po stronie Wnioskodawczyni powstanie dochodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy umorzenie udziałów w Spółce za wynagrodzeniem w wysokości nominalnej wartości umarzanych udziałów, spowoduje po stronie Wnioskodawczyni powstanie dochodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w wysokości różnicy pomiędzy otrzymanym wynagrodzeniem oraz kosztem nabycia umarzanych udziałów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-258/09-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Do którego źródła przychodów wymienionych w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych należy zaliczyć przychód (dochód) z tytułu odpłatnego zbycia udziałów w przedmiotowym lokalu użytkowym, którego sprzedaż jest planowana w czerwcu br.?2.W jaki sposób obliczyć wysokość podatku u każdego ze zbywającego?3.Czy w przypadku ewentualnej sprzedaży lokalu użytkowego po 31.12.2009 r. przez współwłaścicieli, którzy prowadząc działalność gospodarczą wybraliby sposób rozliczenia podatku dochodowego z działalności gospodarczej na rok 2010, wg zasad przewidzianych w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (podatek liniowy), również zaliczka z tytułu sprzedaży lokalu użytkowego zostałaby rozliczona wg tych zasad?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-225/09-4/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przypadku zbycia przez spółkę komandytową drugą nieruchomości, które to spółka komandytowa druga nabyła uprzednio jako wkład niepieniężny, koszt uzyskania przychodu (rozpoznawany u wnioskodawcy stosownie do jego udziału w zysku spółki komandytowej pierwszej oraz przy uwzględnieniu udziału spółki komandytowej pierwszej w zyskach spółki komandytowej drugiej) stanowić będzie wartość początkowa środka trwałego (odpowiadająca wartości, po jakiej przedmiot wkładu zostanie wniesiony do spółki), pomniejszona o podatkowe odpisy amortyzacyjne, z zastrzeżeniem, że amortyzacji nie będą podlegały grunty ani prawo wieczystego użytkowania, a jedynie budynki, budowle i ich części ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-297/09-3/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy składka ubezpieczenia OC stanowi przychód dla członka zarządu i rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej, jeżeli ubezpieczenie i kwota składki nie jest przypisana konkretnej osobie z nazwiska i imienia?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-349/09-2/JK2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przypadku otrzymania dywidendy od spółki z Cypru, przy obliczaniu wysokości podatku podlegającego zapłacie na terytorium Polski, podatek może zostać pomniejszony o podatek, jaki może być nałożony przez państwo cypryjskie, czyli o podatek 10% wartości dywidendy, niezależnie od tego, czy podatek ten został faktycznie zapłacony na Cyprze?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-299/09-2/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    przedmiotowa Rekompensata w ocenie Organu nie stanowi kosztu uzyskania przychodów. Spółka nie ma możliwości zaliczenia zarówno I raty Rekompensaty zapłaconej w 2008r. jak i II raty Rekompensaty zapłaconej w 2009r. do kosztów podatkowych w związku z czym odpowiedź na pytanie w zakresie momentu uznania jej za koszt podatkowy jest bezprzedmiotowa.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-223/09-2/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy wniesienie przez spółkę komandytową pierwszą do spółki komandytowej drugiej nieruchomości jako wkładu niepieniężnego wg wartości rynkowej nieruchomości spowoduje powstanie u wnioskodawcy przychodu podatkowego podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a jeśli tak, to w jaki sposób winien zostać ustalony przychód oraz koszt uzyskania przychodu (dochód) w związku z tak przeprowadzoną transakcją ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-297/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W jakich okresach Bank powinien rozpoznawać przychód i koszty jego uzyskania z tytułu nabycia wierzytelności niewymagalnych bez prawa regresu w przypadku, gdy wierzytelności te będą spłacane przez dłużnika?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-246/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    termin rozliczenia faktury korygującej zwiększającej podatek należny oraz kursu waluty obcej stosowanego do przeliczenia na złote polskie wartości przedmiotowej faktury.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IP-PP2-443-473/09-2/BM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    PCC w zakresie wniesienia wkładu niepieniężnego do Spółki

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-110/09-4/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy prowadząc działalność gospodarczą jako osoba fizyczna i rozliczając podatek dochodowy od osób fizycznych w Polsce jako przedsiębiorca, Wnioskodawczyni ma obowiązek płacić równocześnie podatek w Rumunii w wysokości 10 % od kwot z wystawionych faktur za realizacje projektu na terenie Rumunii w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w Polsce?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-205/09-5/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Przychody, które będą uzyskiwane przez spółkę komandytową w związku z zawartymi umowami o zarządzanie będą traktowane jako przychody z działalności wykonywanej osobiście i jako takie winny być obowiązkowo opodatkowane za pośrednictwem płatnika. W konsekwencji Wnioskodawca jako wspólnik i komandytariusz spółki komandytowej nie może opodatkować tak uzyskanego dochodu podatkiem liniowym według stawki 19% - która zgodnie z art. 30c ww. ustawy przewidziana jest dla dochodów z pozarolniczej działalności gospodarczej lub działów specjalnych produkcji rolnej uzyskanych przez podatników, o których mowa w art. 9a ust. 2 cyt. ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-310/09-2/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy umorzenie udziałów w Spółce bez wynagrodzenia, w trybie przewidzianym w art. 199 § 3 Kodeksu spółek handlowych, spowoduje po stronie Wnioskodawczyni powstanie dochodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2.Czy umorzenie udziałów w Spółce za wynagrodzeniem w wysokości nominalnej wartości umarzanych udziałów, spowoduje po stronie Wnioskodawczyni powstanie dochodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w wysokości różnicy pomiędzy otrzymanym wynagrodzeniem oraz kosztem nabycia umarzanych udziałów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-258/09-3/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w świetle art. 27 ust. 4 pkt 3 oraz art. 27 ust. 3 ustawy o VAT miejscem świadczenia usług doradczych i eksperckich polegających w szczególności na monitorowaniu i organizowaniu projektów badań klinicznych, świadczonych przez Spółkę na rzecz podatnika mającego siedzibę w Holandii, jest Holandia a tym samym przedmiotowe usługi nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT w Polsce?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-478/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    PCC w zakresie umowy pożyczki

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-105/09-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    PCC - w zakresie umowy pożyczki

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-107/09-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    PCC - w zakresie umowy pożyczki

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-106/09-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

136| 137| 138| 139| 140|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY