Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy nieodpłatne przekazanie przez likwidatora Fundacji nieruchomości i środków pieniężnych do organizacji będących fundacjami spowoduje powstanie po stronie Fundacji (przekazującego) zobowiązania w podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-171/09/DK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    W przypadku, gdy z umów zlecenia podpisanych między Wnioskodawcą a nauczycielami wynika, iż nauczyciele korzystają z praw autorskich oraz spełnione są przesłanki utworu określone w ww. ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych, do ustalenia czego Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie nie jest uprawniony, do przychodów osiągniętych z tego źródła mogą być zastosowane 50% koszty uzyskania przychodu, zgodnie z art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-361/09-4/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie przez Wnioskodawcę wkładu niepieniężnego w postaci przedmiotowej Nieruchomości do Spółki będzie skutkować powstaniem przychodu podatkowego dla któregokolwiek ze wspólników Spółki, w tym dla Wnioskodawcy? W jakiej wysokości powinna być ustalona wartość początkowa Nieruchomości w ewidencji środków trwałych Spółki? W jaki sposób ustalić koszty uzyskania przychodów przypadające na wspólnika Spółki w razie dokonania przez Spółkę w przyszłości sprzedaży Nieruchomości?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-289/09-4/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie przez Wnioskodawcę wkładu niepieniężnego w postaci przedmiotowej Nieruchomości do Spółki będzie skutkować powstaniem przychodu podatkowego dla któregokolwiek ze wspólników Spółki, w tym dla Wnioskodawcy? W jakiej wysokości powinna być ustalona wartość początkowa Nieruchomości w ewidencji środków trwałych Spółki? W jaki sposób ustalić koszty uzyskania przychodów przypadające na wspólnika Spółki w razie dokonania przez Spółkę w przyszłości sprzedaży Nieruchomości?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-289/09-5/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    2. Czy wartość rynkowa znaku towarowego określona przez niezależnego rzeczoznawcę majątkowego, stanowiącego wkład niepieniężny do spółki jawnej będzie stanowiła jego wartość początkową jako wartości niematerialnej i prawnej dla potrzeb amortyzacji w przypadku udzielenia przez spółkę jawną licencji na znak towarowy ?3. Czy wartość rynkowa znaku towarowego określona przez niezależnego rzeczoznawcę majątkowego stanowiącego wkład niepieniężny do spółki jawnej, będzie stanowiła koszt uzyskania przychodu ze zbycia tego znaku towarowego, w przypadku jego sprzedaży?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-288/09-3/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z planowanym, po 31 marca 2009 r., wniesieniem aportem wkładów niepieniężnych niestanowiących przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa czynność ta podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3-443-318/09-3/JF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zaksięgowanie na koncie 300-06 ,,Rozliczenie zakupu usług" nietakturowanej nabytej usługi lub towaru może być rozumiane jako ujęcie kosztu w księgach rachunkowych Spółki, a tym samym jego poniesienie w miesiącu zaksięgowania tego kosztu, biorąc pod uwagę uregulowania zawarte w przepisie art. 15 ust. 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy przyjęte i stosowane zasady rozliczania kosztów powstałych na przełomie lat podatkowych 2008/2009 oraz na przełomie miesięcy okresu sprawozdawczego 2009 roku, biorąc pod uwagę uregulowania zawarte w ustawie o podatku dochodowego od osób prawnych, są prawidłowe?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-180/09-2/IŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Poniesione przez Bank wydatki na wypłatę wynagrodzenia Pośrednikom jako koszty inne niż bezpośrednio związane z uzyskiwanymi przez Bank przychodami i jednocześnie nie dotyczące okresu przekraczającego rok podatkowy, winny być zaliczone w ciężar kosztów uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia, z zastrzeżeniem art. 15 ust. 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-251/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów całą cenę nabycia wierzytelności oraz koszty poniesione w celu ściągnięcia całej wierzytelności, w roku podatkowym, w którym nastąpiło ściągnięcie części wierzytelności, niezależnie od faktu, jaka część wierzytelności została ściągnięta? Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w danym roku podatkowym wydatki (lub ich część) poniesione na nabycie i ściągnięcie wierzytelności w wysokości stanowiącej proporcję, obliczoną w stosunku do nieściągniętej wartości całości (lub jej części) wierzytelności, przy założeniu, że nie jest możliwe ściągnięcie wierzytelność lub jej części? Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w danym roku podatkowym wydatki (lub ich część) poniesione na nabycie i ściągnięcie wierzytelności w wysokości stanowiącej proporcję obliczoną w stosunku do nieściągniętej wartości całości (lub jej części) wierzytelności, przy założeniu, że Spółka udokumentuje nieściągalność wierzytelności w trybie art.16 ust.1pkt.25 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-242/09-3/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy dokonanie darowizny w ramach przedstawionego zdarzenia przyszłego i otrzymanie w wyniku tego przez Spółkę Cypryjską na własność przedmiotu darowizny będzie rodziło obowiązek Spółki Cypryjskiej zapłaty w Polsce podatku dochodowego od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-314/09-2/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w wyniku dobrowolnego umorzenia posiadanych przez Spółkę akcji w kapitale zakładowym S11, dokonanego bez wynagrodzenia, uzyska ona jakikolwiek przychód w rozumieniu ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-275/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jak należy ustalić podstawę opodatkowania towarów lub usług będących przedmiotem wkładu niepieniężnego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3-443-318/09-5/JF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy, odliczenie odsetkek od kredytu mieszkaniowego w zeznaniu za rok 2008 wymaga od Wnioskodawczyni złożenia zeznania korygującego za rok 2006 i 2007, w którym odliczy odsetki przypadające na te lata?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-185/09-10/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jeżeli umowa pożyczki została objęta zakresem ustawy o podatku od towarów i usług, czynność taka nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-113/09-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym dochód uzyskany z tytułu umorzenia udziałów w spółce kapitałowej z siedzibą w Luksemburgu jest zwolniony w Polsce z opodatkowania z tym, że przy obliczaniu podatku od pozostałego dochodu należy zastosować stawkę podatkową, która byłaby zastosowana, gdyby dochód zwolniony od opodatkowania w powyższy sposób nie był w taki właśnie sposób zwolniony. Natomiast dochód uzyskany z tytułu likwidacji luksemburskiej spółki kapitałowej nie podlega opodatkowaniu w Polsce.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-330/09-2/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wynagrodzenie wypłacane członkom Rady Osiedla stanowi przychód z innych źródeł. Wnioskodawca jest obowiązany kwotę wypłacanych świadczeń wykazać w PIT-8C. Wnioskodawca w tym przypadku nie będzie obowiązany do pobrania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, a wykazana w PIT-8C kwota będzie stanowiła dla członków Rad Osiedli przychód z innych źródeł, który będą obowiązani wykazać w zeznaniu rocznym za rok podatkowy w którym otrzymali wynagrodzenie. Wnioskodawca, jako płatnik ma obowiązek przesłania do urzędu skarbowego w terminie do końca stycznia roku następującego po roku podatkowym roczne deklaracje zarówno PIT 11 jak i PIT 8C, według ustalonego wzoru (art. 42 ust. 1a ustawy), natomiast do końca lutego przesłać podatnikom imienne informacje o wysokości dochodu sporządzone według ustalonego wzoru (art. 42 ust. 2 pkt 1 ustawy).

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-265/09-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przypadku powyższych wypłat Spółka, jako płatnik, powinna potrącać podatek u źródła?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-170/09-4/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wspólnik spółki partnerskiej może w odmienny sposób ustalić przychody i k.u.p. wynikające z uczestnictwa w spółce partnerskiej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-292/09/WM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż określenie, zgodnie z umową spółki, przychodu z udziału w spółce partnerskiej odmiennie niż rozliczenia udziału w kosztach tej spółki jest zgodne z art. 8 ust. 1 i ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-365/09/HD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż określenie, zgodnie z umową spółki, przychodu z udziału w spółce partnerskiej odmiennie niż rozliczenia udziału w kosztach tej spółki jest zgodne z art. 8 ust. 1 i ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-364/09/HD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

134| 135| 136| 137| 138|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY