Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy sumę kwot opłat eksploatacyjnych na rzecz spółdzielni mieszkaniowej i usługodawców , do ponoszenia których w umowie najmu zobowiąże się najemca, ale uiszczonych za pośrednictwem wynajmującego można uznać za kwoty, których nie wlicza się do przychodu osiągniętego z najmu przez wynajmującego w rozumieniu art. 6 ust. 1 a ustawy z dnia 20.11.1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, a przychodem takim będzie wyłącznie kwota otrzymana przez Wnioskodawczynię tytułem czynszu rozumianego zgodnie z opisem j.w. ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-660/09-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    A zatem, odnosząc powyższe do treści art. 22 ust. 4 i 4a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, należy stwierdzić, że na dzień wypłaty dywidendy - przypadający w 2009r., nie spełnione zostaną podstawowe przesłanki zwolnienia z opodatkowania, a mianowicie nieprzerwane 2-letnie, posiadanie przez Spółkę udziału w kapitale zakładowym spółki zależnej. Jednakże, zwolnienie wynikające z art.22 ust.4 ustawy, będzie miało zastosowanie na dzień wypłaty dywidendy, jeżeli, zgodnie z art. 22 ust.4b ustawy, Spółka zachowa wymagany - co najmniej 10 % bezpośredni udział w kapitale zakładowym spółki zależnej w ciągu dwóch lat, od daty objęcia tych udziałów, tj. od grudnia 2008r. Natomiast w przypadku niedotrzymania tego warunku Spółka będzie obowiązana do zapłaty podatku wraz z odsetkami za zwłokę, od dochodów (przychodów) do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym utraciła prawo do zwolnienia.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3-423-499/09-7/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jaka jest podstawa opodatkowania w podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu wniesienia wkładu do spółki komandytowej w postaci praw ochronnych na znak usługowy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-303/09-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1) Czy przysługiwało mi prawo do zaliczenia przedmiotowych wydatków na rozpoczęcie działalności gospodarczej do kosztów uzyskania przychodu roku 2008 i czy w związku z tym prawidłowo postąpię dokonując korekty rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych poprzez ujęcie w/w wydatków w kosztach uzyskania przychodu roku 2008?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-580/09-4/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Odnosząc się do określonego przez Spółkę zdarzenia przyszłego, należy zgodzić się z oceną, iż olej napędowy przeznaczony do celów żeglugi i zużywany w toku rejsów związanych z prowadzeniem odpłatnych szkoleń żeglarskich, czyli działalności komercyjnej, przy wypełnieniu określonych warunków zwolnienia takich wyrobów, pozwoli na skorzystanie ze zwolnienia od akcyzy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-140c/09/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Spółka zamierzając skorzystać ze zwolnienia od akcyzy nabywając olej napędowy do celów żeglugi, powinna zużyć nabywany olej do rejsów o charakterze komercyjnym. Olej napędowy zużywany podczas rejsów szkoleniowych pracowników Spółki oraz spotkań integracyjnych załóg nie będzie podlegał zwolnieniu, gdyż nie będzie wykorzystywany w ramach działalności komercyjnej Wnioskodawcy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-140b/09/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Spółka, jako podmiot zużywający, zamierzająca skorzystać ze zwolnienia od akcyzy, powinna dochować należytej staranności, by w przypadku wynajmu jachtu, nabywany olej został zużyty do rejsów o charakterze komercyjnym. Zachowanie należytej staranności może polegać na zawarciu umowy najmu w taki sposób, by wynikało z niej, że olej napędowy będzie zużywany podczas rejsu o charakterze komercyjnym. W przypadku, gdy wynajmujący jacht zużyje olej do celów innych niż zwolnione, to na nim będzie ciążył obowiązek zapłaty należnego podatku akcyzowego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-140a/09/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy będzie podlegać opodatkowaniu dostawa działek z przeznaczeniem pod zabudowę dokonana przez rolnika prowadzącego działalność rolniczą?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-797/09/AL wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Jaka stawka podatku od towarów i usług obowiązuje dla dostawy schodów wraz z ich montażem - PKWiU 45.42.1 dokonywanej w obiektach budownictwa mieszkaniowego stałego zamieszkania PKOB 11?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-826/09/AL wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    W związku z powyższym Spółka zwraca się z pytaniem, czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wniesienie przez Spółkę wkładu niepieniężnego w postaci znaku towarowego do spółki komandytowej nie spowoduje u Spółki powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-923/09/PC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy wartość początkowa znaku towarowego wnoszonego w formie aportu do spółki komandytowej będzie równa wartości tego znaku ustalonej przez wspólników na dzień wniesienia wkładu nie wyższej niż jego wartość rynkowa?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-924/09/PC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodu ciężarowego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-658/09/EŁ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Aport przedsiębiorstwa do sp. komandytowej nie podlega opodatkowaniu VAT, nie powoduje konieczności korekty podatku u wnoszącego aport, nie ma wpływu na wyliczenie proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 i 3 ustawy. Do dokonania ewentualnej korekty podatku zobowiązany jest nabywca przedsiębiorstwa

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-944/09-3/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem towarów przekazywanych w ramach działalności reklamowej. Skoro zatem Wnioskodawca ma prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony przy nabyciu towarów wykorzystywanych do czynności o charakterze reklamowym, tym samym uzasadnionym jest stwierdzenie, iż nieodpłatne przekazanie towarów w ramach ww. czynności podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w myśl art. 7 ust. 2 ustawy o VAT.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-771/09-2/JL wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowania przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości (ulga meldunkowa)

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-508/09-5/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z wypłacaniem wynagrodzeń za ustanowienie służebności przesyłu, w opisanych wyżej okolicznościach, na Wnioskodawcy będą ciążyły obowiązki podatkowe wynikające z ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a w szczególności czy będzie on występował w charakterze płatnika lub czy będą go obciążały jakieś obowiązki informacyjne?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-507/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy odsetki wypłacane przez Bank na rzecz Klienta w związku z zawartą Umową o ustanowienie kaucji bankowej stanowić będą dla podatnika przychód z innych źródeł zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000.14.176 dalej: Ustawa")?Kiedy powstaje obowiązek sporządzenia ,,lnformacji o przychodach z innych źródeł oraz niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych - PIT 8C" zgodnie z art. 42 ustawy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-506/09-4/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    jest uzasadnienia dla konieczności dokonania korekty przedmiotowych faktur

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-767/09-4/KG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów roku 2010, wydatków poniesionych w 2009r., związanych z prowadzeniem działów specjalnych produkcji rolnej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-653/09/BK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy koszty remontu lokalu użytkowego w postaci pomieszczenia magazynowego (środka trwałego w obcym obiekcie) stanowią koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-664/09/ZK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

43| 44| 45| 46| 47|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY