Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    1. Czy w związku ze sprzedażą działek budowlanych z gospodarstwa rolnego odprowadzić podatek dochodowy od osób fizycznych, jeżeli tak, to w jakim terminie i w jakiej wysokości? 2. Z jakiego aktu notarialnego należy przyjąć datę nabycia nieruchomości, tj. aktu darowizny, czy też aktu na podstawie którego nastąpił faktyczny podział nieruchomości?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-654/09/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    import usług

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-901/09-4/BM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka, jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych, będzie zobowiązana do doliczania do przychodów pracowników ze stosunku pracy wartości miesięcznej zryczałtowanej opłaty, z tytułu możliwości skorzystania przez nich z usług medycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-660/09/IL wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy do wynagrodzenia sędziego mają mieć zastosowanie zasady ogólne (20% kosztów i 18% podatku)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-848/09/CJS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy Spółka jest zobowiązana do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego na podstawie art. 41 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu wypłaty wynagrodzenia za usługi pośrednictwa handlowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-648/09/BJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy Spółka będzie zobowiązana do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego na podstawie art. 41 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu wypłaty wynagrodzenia za usługi pośrednictwa handlowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-649/09/BJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy równowartość nie zwróconej przez nieuczciwych kurierów kwoty pobrania, przekazanej zleceniodawcy może stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-540/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy odsetki płacone/otrzymywane przez Wnioskodawcę z tytułu uczestnictwa w systemie cash poolingu będą stanowiły koszty uzyskania przychodów oraz odpowiednio przychody podatkowe w podatku dochodowym od osób prawnych na zasadzie kasowej? 2. Czy w stosunku do odsetek płaconych przez Wnioskodawcę w sytuacji gdy jego saldo będzie ujemne będą miały zastosowanie ograniczenia w zakresie uznawania odsetek za koszty uzyskania przychodu, wynikające z przepisów o niedostatecznej kapitalizacji zawartych w art. 16 ust. 1 pkt 60 i pkt 61 ustawy o pdop? 3. Czy środki przelewane na koniec każdego dnia roboczego w ramach usługi cash poolingu, dokonywane w celu wyrównania ujemnego lub dodatniego salda na rachunku Wnioskodawcy (oraz innych Uczestników) do zera, będą stanowiły dla Wnioskodawcy przychody podatkowe/koszty uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-662/09-2/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    zaległy podatek od nieruchomości za lata 2004-2008 jako koszt inny niż bezpośrednio związany z przychodem, może zostać zaliczony przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów w momencie jego faktycznego poniesienia (zaksięgowania) w myśl art. 15 ust. 4d i 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Jeżeli więc Spółka zaległy podatek od nieruchomości za lata 2004-2008 w całości ujęła (zaksięgowała) w księgach rachunkowych 2009 r. to przedmiotowe wydatki mogą zostać zaliczone przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów roku 2009.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-542/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    3.Czy w razie wystąpienia przychodu w sytuacji opisanej jak w pkt 2 jak wyżej będą występowały koszty uzyskania przychodów a jeśli tak to czy w wysokości wartości wkładów naszej spółki do spółki komandytowej w wysokości określonej w akcie notarialnym, którym zawiązano spółkę i w innych aktach notarialnych, którymi wprowadzano do spółki dodatkowe wkłady czy też w innej wysokości ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-585/09-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie zasady ustalania wartości początkowej składników majątkowych wniesionych do spółki komandytowej przez Wnioskodawcę jako wkład niepieniężny

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-604/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jeżeli spółka komandytowa otrzymany aport w postaci prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz własności budynków i budowli posadowionych na tym gruncie potraktuje jako środek trwały oraz wartości niematerialne i prawne to jaka będzie wartość początkowa prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz własności budynków i budowli posadowionych na tym gruncie wniesionych do spółki komandytowej? Czy w sytuacji jeżeli prawo wieczystego użytkowania gruntu oraz własność budynków i budowli posadowionych na tym gruncie wniesione do spółki komandytowej zostanie przez tę spółkę komandytową sprzedane; w stanie identycznym w jakim zostało wniesione albo po zabudowaniu tego gruntu zostanie sprzedane wraz z prawem własności znajdujących się na tym gruncie po wybudowaniu przez spółkę komandytową budynków i/lub budowli, to dla wspólników tej spółki komandytowej kosztem uzyskania przychodu ze sprzedaży takiego prawa użytkowania wieczystego gruntu będzie jego wartość rynkowa z dnia wniesienia aportu i ustalona w akcie notarialnym o powołaniu spółki komandytowej lub podwyższeniu jej kapitału gdyby wprowadzenie aportu miało nastąpić po powstaniu spółki jako podwyższenie jej kapitału?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-603/09-3/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    3.Czy w razie wystąpienia przychodu w sytuacji opisanej jak w pkt 2 jak wyżej będą występowały koszty uzyskania przychodów a jeśli tak to czy w wysokości wartości wkładów naszej spółki do spółki komandytowej w wysokości określonej w akcie notarialnym, którym zawiązano spółkę i w innych aktach notarialnych, którymi wprowadzano do spółki dodatkowe wkłady czy też w innej wysokości?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-590/09-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w sytuacji jeżeli prawo wieczystego użytkowania gruntu oraz własność budynków i budowli posadowionych na tym gruncie wniesione do spółki komandytowej zostanie przez tę spółkę komandytową sprzedane;- w stanie identycznym w jakim zostało wniesione albo- po zabudowaniu tego gruntu zostanie sprzedane wraz z prawem własności znajdujących się na tym gruncie po wybudowaniu przez spółkę komandytową budynków i/lub budowli, to dla wspólników tej spółki komandytowej kosztem uzyskania przychodu ze sprzedaży takiego prawa użytkowania wieczystego gruntu będzie jego wartość rynkowa z dnia wniesienia aportu i ustalona w akcie notarialnym o powołaniu spółki komandytowej lub podwyższeniu jej kapitału gdyby wprowadzenie aportu miało nastąpić po powstaniu spółki jako podwyższenie jej kapitału?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-604/09-3/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy wniesienie aportem przez spółkę prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz własności budynków i budowli posadowionych na tym gruncie stanowiącego składnik majątku spółki do spółki komandytowej skutkuje powstaniem przychodu, ewentualnie dochodu a jeżeli tak to w jakiej wysokości i na jakiej podstawie?2.Czy jeżeli w późniejszym terminie spółka będzie chciała sprzedać ogół praw i obowiązków w spółce komandytowej w trybie art. 10 K.S.H. to z tytułu tej sprzedaży wystąpi przychód, a jeżeli tak to z jakiego źródła przychodów?3.Czy w razie wystąpienia przychodu w sytuacji opisanej jak w pkt 2 jak wyżej będą występowały koszty uzyskania przychodów a jeśli tak to czy w wysokości wartości wkładów naszej spółki do spółki komandytowej w wysokości określonej w akcie notarialnym, którym zawiązano spółkę i w innych aktach notarialnych, którymi wprowadzano do spółki dodatkowe wkłady czy też w innej wysokości?4.Według jakiej stawki i w jakim terminie należy odprowadzić podatek od ewentualnej sprzedaży ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-593/09-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy koszty związane z wydaniem towarów w wyniku realizacji zlecenia przekazania darowizny, które dla beneficjenta otrzymującego te towary mają charakter darowizny mogą być uznawane przez Spółkę za koszt uzyskania przychodów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-539/09-2/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawca wystawiając w imieniu dostawcy faktury w formie elektronicznej, również może odbierać oraz zarządzać w imieniu dostawcy akceptacjami nabywców na otrzymywanie faktur w formie elektronicznej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-137c/09/ZG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Żaden bowiem przepis nie stanowi, iż musi to nastąpić w specjalnej formie. Potwierdzenie takie może więc być dokonane w każdej formie, która pozwala na jednoznaczne stwierdzenie, iż konkretny odbiorca otrzymał korektę faktury z określeniem daty jej otrzymania. Stąd też komunikat wygenerowany w systemie będzie wystarczającym potwierdzeniem odbioru faktury korygującej przez nabywcę.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-137b/09/ZG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Zlecenie innemu podmiotowi na podstawie umowy, technicznej czynności wystawienia faktury w formie elektronicznej w imieniu i na rzecz podatnika podatku od towarów i usług będącego dostawcą towarów lub usług jest zgodne z przepisami prawa podatkowego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-137a/09/ZG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy, w związku z wykonywaniem kontraktu finansowanego przez Komisję Europejską dla realizacji projektu unijnego ,,Pomoc techniczna w zakresie hodowli zwierząt w północnej części Cypru", Spółce konsultingowej przysługuje zwolnienie z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 23 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-461/09-4/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

45| 46| 47| 48| 49|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY