Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy prawidłowo określony został moment podatkowy dla podatku VAT t.j. moment podatkowy dla podatku VAT występuje dwukrotnie i kwota netto będąca podstawą do naliczenia podatku VAT jest przeliczana z Euro na PLN wg dwóch kursów średnich NBP (z dnia poprzedniego). Jak technicznie powinna wyglądać faktura końcowa w części dotyczącej kwoty podatku VAT, czy powinna zawierać informację o zastosowaniu dwóch kursów walut?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-958/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Gdy podwyższenie ceny przedmiotu leasingu było nową okolicznością, niemożliwą do przewidzenia w chwili wystawienia pierwotnej faktury sprzedaży, obowiązek podatkowy z tytułu wystawienia faktury korygującej powstał w rozliczeniu za okres, w którym faktura korygująca została wystawiona. Wnioskodawca w tak przedstawionym stanie faktycznym nie ma obowiązku rozliczać faktury korygującej w miesiącu, w którym wykazał pierwotny obowiązek podatkowy z tytułu dostawy przedmiotu leasingu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-149/08-7/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Moment obniżenia podatny opodatkowania i podatku należnego na podstawie faktur korygujących

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-739/09-4/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Moment obniżenia podatny opodatkowania i podatku należnego na podstawie faktur korygujących

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-739/09-5/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Przychód uzyskany przez Wnioskodawczynię ze sprzedaży udziału w mieszkaniu, nabytego w drodze spadku będzie korzystał ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pod warunkiem, że w wymaganym terminie Wnioskodawczyni złoży oświadczenie o spełnieniu warunków do skorzystania ze zwolnienia określonego w tym przepisie.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-473/09-4/JK2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Z uwagi na fakt, że korekty zeznań podatkowych za lata 2005-2007, a tym samym zwrotu należnego podatku wynikającego z ulgi wraz z odsetkami za zwłokę Wnioskodawczyni dokonała w dniu 15.06.2009 r., natomiast spłata kredytu hipotecznego zaciągniętego na sprzedane w dniu 03.12.2007 r. mieszkanie nastąpiła w grudniu 2007 r. to przychód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości w części wydatkowanej na spłatę kredytu hipotecznego nie będzie korzystał ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym, w oparciu o przepis art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. e) cytowanej ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-533/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    za jednoczesne odkupienie jednostek uczestnictwa w subfunduszach wydzielonych w ramach jednego funduszu należy rozumieć nie tylko odkupienia realizowane na podstawie jednego formularza zlecenia, ale także wszystkie zlecenia odkupienia realizowane w jednym dniu wyceny na podstawie dwóch lub większej liczby faktycznie złożonych przez uczestnika formularzy zleceń odkupienia.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-460/09-4/LK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Odpłatne zbycie przez Wnioskodawczynię 1/6 udziału w nieruchomości, zwróconego na podstawie decyzji administracyjnej starosty z dnia 02.08.2008 r., jako spadkobiercy, nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-542/09-4/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Opodatkowanie przychodu z tytułu zbycia w drodze zamiany spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-472/09-4/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy do rozliczenia podatkowego w Polsce za 2009 r. Wnioskodawczyni jest zobowiązana także do wykazania swoich dochodów z prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej w Niemczech?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-496/09-4/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Mając na uwadze brzmienie przepisu art. 14 ust. 2c powoływanej ustawy oraz okoliczności, iż przedmiotem zamierzonej sprzedaży po likwidacji działalności gospodarczej będzie nieruchomość o charakterze mieszkalnym zakupiona w 2006 r. stanowiąca środek trwały, uznać należy, że przychód z tej sprzedaży będzie stanowił źródło przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 powoływanej ustawy. W konsekwencji przychód z odpłatnego zbycia nieruchomości (działki wraz z budynkiem mieszkalnym nabytej w 2006 r.) będzie podlegał opodatkowaniu do 31 grudnia 2011 r. Po tym dniu zbycie przedmiotowej nieruchomości nie będzie stanowiło źródła przychodów.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-544/09-4/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jakie są skutki podatkowe w podatku dochodowym i w podatku VAT przekazania całego majątku, tj. środków trwałych i wyposażenia Spółki Cywilnej P.T.H.U. ,,M" Marek W, Barbara W do firmy jednoosobowej Usługi Transportowo-Handlowe Marek W?Czy wynajem samochodów opisanych powyżej stanowi przychód dla firmy wystawiającej fakturę VAT, zaś koszt dla firmy otrzymującej fakturę VAT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-522/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy odsetki kredytowe mogę wliczyć w koszty uzyskania przychodu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-569/09-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy mogę zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wartość diet z tytułu przebywania w podróży służbowej w kwocie nie przekraczającej wartości diet przysługujących pracownikom, określonej w odrębnych przepisach, wydanych przez właściwego ministra?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-567/09-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy wartość nakładów poniesionych na budowę infrastruktury towarzyszącej powstawaniu pawilonu handlowego oraz danin publicznoprawnych będzie stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia?2. Czy w związku z zawarciem przedmiotowej umowy użyczenia wystąpi po stronie Spółki przychód w postaci nieodpłatnego świadczenia?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-433/09-4/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy na podstawie otrzymanych faktur Spółka może zaliczyć słodycze, gadżety firmowe oraz nagrody rzeczowe rozdawane dla klientów do kosztów uzyskania przychodów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-432/09-6/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy odsetki kapitalizowane do kwoty głównej pożyczki w okresie po oddaniu do używania poszczególnych środków trwałych stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki w momencie kapitalizacji?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-446/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie ujmowania przez Spółkę kosztów uzyskania przychodów w momencie zbycia przez spółkę komandytową nieruchomości stanowiącej pierwotnie składnik aportu wniesionego do niej przez Wnioskodawcę

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-433/09-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy obrót uzyskany z tyt. realizacji zaproszeń stanowi przychód w rozumieniu ustawy o pdop, a koszty związane z wykonaniem usługi będą kosztem uzyskania przychodów w Spółce?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-444/09-4/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przedstawionym wyżej stanie faktycznym wniesienie przez podatnika (osobę prawną) nieruchomości tytułem wkładu niepieniężnego (aport) do nowo zawiązanej spółki komandytowej, na pokrycie swojego wkładu z zastrzeżeniem, że wartość nieruchomości wnoszonej do nowo zawiązanej spółki komandytowej tytułem wkładu niepieniężnego (aportu) będzie wyższa od wartości księgowej tej nieruchomości i będzie odpowiadała wartości rynkowej nieruchomości, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jednolity: Dz. U. 2900 r. Nr 54 poz. 654) -- dalej także ustawa o PDOP? W jaki sposób należy określić wartość początkową wnoszonych nieruchomości dla potrzeb ewidencji środków trwałych w spółce komandytowej? W jaki sposób należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży (odpłatnego zbycia) nieruchomości przez spółkę komandytową, a w szczególności jak należy określić wysokość kosztów uzyskania przychodów w momencie odpłatnego zbycia nieruchomości przez spółkę komandytową.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-427/09-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

61| 62| 63| 64| 65|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY