Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy Spółka miała obowiązek do potrącenia zryczałtowanego podatku dochodowego i w jakiej wysokości w związku z dokonywaniem płatności (kapitalizacją) odsetek od umowy pożyczki na rzecz Spółki z Wielkiej Brytanii ? Czy Spółka będzie miała prawo do zaliczenia w koszty uzyskania przychodu zapłaconego zryczałtowanego podatku dochodowego, jeżeli pożyczkodawca - Spółka z Wielkiej Brytanii nie wyraziła zgody na jego potrącenie przy kapitalizacji bądź spłacie odsetek od pożyczki ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-426/09-3/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Bank kwotę przychodu stanowiącą efekt rozliczenia instrumentu pochodnego kwalifikować powinien jako opodatkowaną zgodnie z zasadą wynikającą z art. 12 ust. 3e UPDOP, a zatem za datę jego powstania przyjąć powinien dzień faktycznego dokonania zapłaty przez kontrahenta?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-451/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 25 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r., Nr 54, poz. 654 j.t. ze zm.) - odpisane wierzytelności, których nieściągalność została udokumentowana zgodnie z art. 16 ust. 2 pkt 2 lit a), b) i c) ustawy postanowieniem sądu o oddaleniu wniosku o ogłoszenie upadłości, gdy majątek niewypłacalnego dłużnika nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania, postanowieniem sądu o umorzeniu postępowania upadłościowego, gdy majątek niewypłacalnego dłużnika nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania, lub postanowieniem sądu o ukończeniu postępowania upadłościowego - wydanymi w ramach postępowań upadłościowych prowadzonych na podstawie przepisów rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 24 października 1934r. Prawo upadłościowe (Dz. U. z 1991 r., Nr 118, poz. 512 j.t. ze zm.)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-452/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jak powinna zostać określona wartość lokali mieszkalnych w ewidencji podatkowej spółki komandytowej? Czy wynikająca z posiadanego przez H udziału w spółce komandytowej, odpowiednia część wartości początkowej lokali mieszkalnych (nie wyższa niż wartość rynkowa z dnia wniesienia aportem) określonej w ewidencji środków trwałych prowadzonej przez spółkę komandytową pomniejszona o dokonane odpisy amortyzacyjne, będzie dla H kosztem uzyskania przychodów ze zbycia przez spółkę komandytową przedmiotowych lokali mieszkalnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-487/09-3/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w świetle art. 16g ust. 4, ust. 5 i ust. 13 ustawy o CIT, spółka prawidłowo zaliczyła do wartości początkowej zmodernizowanego środka trwałego różnice kursowe powstałe w odniesieniu do kredytu inwestycyjnego zaciągniętego w związku z modernizacją centrum handlowego, które zostały naliczone (przy braku fizycznej zapłaty) do momentu oddania zmodernizowanego środka trwałego do używania?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-411/09-2/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Na jakich zasadach Spółka obowiązana jest określić koszt uzyskania przychodu z tytułu ewentualnej sprzedaży udziałów/akcji w spółkach kapitałowych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-441/09-2/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Dokonując analizy wydatków związanych z pozyskaniem kapitału zakładowego w wyniku emisji akcji, odnieść należy się do przepisu art. 12 ust. 4 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, bowiem poniesione wydatki związane są z otrzymaniem dopłaty do kapitału na jego pokrycie. Istnieje więc konkretny związek pomiędzy otrzymanymi środkami za pomocą których pozyskano kapitał, a poniesionymi wydatkami, będącymi skutkiem jego pozyskania. Skoro w świetle art. 12 ust. 4 pkt 4 ww. ustawy wartości majątkowe wniesione na pokrycie kapitału zakładowego Spółki nie stanowią jej przychodu, wobec tego wydatków związanych z pozyskaniem kapitału zakładowego nie można traktować jako kosztów uzyskania przychodów. Nie odnoszą się one bowiem do przychodu podatkowego. Są bezpośrednio powiązane z przeprowadzeniem neutralnej podatkowo operacji na kapitale zakładowym Spółki. Przychód ten nie powstaje jako efekt bieżącej działalności gospodarczej podatnika. Należy stwierdzić, że Spółka ma prawo oczekiwać, iż w określonej perspektywie czasowej podwyższenie kapitału i związane z tym rozszerzenie działalności będzie generowało zwiększone przychody, ale będą to już przychody z bieżącej działalności gospodarczej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-445/09-4/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Odsetki skapitalizowane, tak jak u wierzyciela są przychodem w dacie kapitalizacji, tak drugostronnie, u dłużnika są kosztem uzyskania przychodów w każdorazowej dacie ich kapitalizacji, dokonanej zgodnie z warunkami umów zawieranych przez kontrahentów. Reasumując, na podstawie przedstawionego zdarzenia przyszłego oraz powołanych przepisów należy stwierdzić, iż dzień kapitalizacji odsetek z tytułu zawartych umów pożyczki, będzie dniem, na który należy rozpoznać moment poniesienia kosztów uzyskania przychodu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-495/09-2/PJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Co do których osiąganych - pozostałych przychodów, ma zastosowanie zwolnienie od podatku dochodowego od osób prawnych, z tyt. umów dzierżawy, jeśli środki finansowe zostają przeznaczone na gospodarkę zasobami mieszkaniowymi, a najemcą jest:- osoba fizyczna (członek wspólnoty),- osoba prawna - członek wspólnoty (posiadający akt notarialny zakupu lokalu użytkowego),- osoba trzecia?2. Czy opłaty (przychody) z tyt. najmu miejsc postojowych dokonywane przez właścicieli lokali mieszkalnych, bądź właścicieli lokali użytkowych (jedni i drudzy to członkowie wspólnoty), mieszczą się w definicji gospodarki zasobami mieszkaniowymi, których istnienie jest niezbędne dla prawidłowego i funkcjonalnego korzystania z nich przez członków? Wtedy dochody uzyskane z tego tytułu powinny być zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-484/09-2/EŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W deklaracji CIT-8 (,,Zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) przez podatnika podatku dochodowego od osób prawnych") środki finansowe na poniesione wydatki w ramach realizowanego Projektu, refundowane przez Instytucję Wspomagającą (BPZ), które wpłyną do Instytutu w pełnej wysokości będą wolne od podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a wydatki i koszty Instytutu bezpośrednio sfinansowane z przychodów (dochodów) wolnych od podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie wskazanych przepisów, nie będą - w myśl art. 16 ust. 1 pkt 58 cytowanej ustawy - uważane za koszty uzyskania przychodów.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-381/09-4/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Jak powinna zostać określona wartość początkowa Nieruchomości w księgach Spółki Komandytowej w przypadku, gdy Nieruchomość zostanie wniesiona przez Wnioskodawcę do Spółki Komandytowej tytułem wkładu niepieniężnego, zaś Spółka Komandytowa następnie wynajmie Nieruchomość A, z tym zastrzeżeniem, iż istnieje możliwość sprzedaży Nieruchomości przez Wnioskodawcę Inwestorowi, o ile ziszczą się określone warunki sprzedaży (co jednak jest zdarzeniem przyszłym i niepewnym)?2. Czy Spółka Komandytowa do której zostanie wniesiona przez Wnioskodawcę Nieruchomość tytułem wkładu niepieniężnego, będzie miała prawo dokonywania amortyzacji podatkowej wybranych elementów składających się na Nieruchomość (tj. budynków oraz aktywów będących środkami trwałymi i innych urządzeń technicznych na stałe zamontowanych wewnątrz budynków)?3. Czy wynikająca z posiadanych przez Wnioskodawcę udziałów w Spółce Komandytowej odpowiednia część wartości Nieruchomości (nie wyższa niż jej wartość rynkowa, określona na dzień jej wniesienia aportem), określona w księgach Spółki Komandytowej, pomniejszona o dokonane odpisy amortyzacyjne, będzie stanowić dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów w razie sprzedaży Nieruchomości przez Spółkę Komandytową?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-433/09-3/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Garaże, bez względu na to czy są one objęte spółdzielczym prawem własnościowym czy użytkowane na podstawie zawartych umów najmu, służące mieszkańcom Spółdzielni Mieszkaniowej tj. właścicielom lokali mieszkalnych, w celu zaspokojenia ich potrzeb mieszkaniowych oraz wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem, mieszczą się w pojęciu ,,zasoby mieszkaniowe". Dochody z nich uzyskiwane, jako nie pochodzące z działalności gospodarczej, będą mogły być zwolnione z podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, o ile zostaną przeznaczone na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-486/09-2/EŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Według jakiej stawki amortyzacyjnej należy amortyzować środek trwały - urządzenie projekcyjne ,,l"?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-545/09-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Stanowisko Wnioskodawcy dotyczące możliwości zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodu z tytułu wynagrodzeń, jako uczestnika twórczych prac badawczo-rozwojowych można uznać za prawidłowe, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy praca wykonywana, jest pracą twórcza tzn. niepowtarzalna, ma indywidualny charakter oraz spełnia przesłanki utworu określone w ww. ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych, do ustalenia czego Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie nie jest uprawniony.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-563/09-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    - sposób określenia wartości początkowej zakupionego środka trwałego (samochodu osobowego) - możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-564/09-4/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy koszty utrzymania ,,Przekazanych Linii Światłowodowych" oraz dokonywane od nich odpisy amortyzacyjne stanowią dla Spółki w całości koszty uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o CIT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-480/09-4/PJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie zasady opodatkowania kwoty likwidacyjnej przypadającej wspólnikowi spółki komandytowej z tytułu jej likwidacji

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-428/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy objęcie przez Wnioskodawcę udziałów w Spółce Komandytowej, będącej osobową spółką prawa handlowego w zamian za wkład niepieniężny w postaci Nieruchomości, będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego dla Wnioskodawcy jako wspólnika Spółki Komandytowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-430/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy w przedstawionym wyżej stanie faktycznym wniesienie przez podatnika (osobę prawną) nieruchomości tytułem wkładu niepieniężnego (aport) do nowo zawiązanej spółki komandytowej, na pokrycie swojego wkładu z zastrzeżeniem, że wartość nieruchomości wnoszonej do nowo zawiązanej spółki komandytowej tytułem wkładu niepieniężnego (aportu) będzie wyższa od wartości księgowej tej nieruchomości i będzie odpowiadała wartości rynkowej nieruchomości, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jednolity: Dz. U. 2900 r. Nr 54 poz. 654) -- dalej także ustawa o PDOP?2. W jaki sposób należy określić wartość początkową wnoszonych nieruchomości dla potrzeb ewidencji środków trwałych w spółce komandytowej? 3.W jaki sposób należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży (odpłatnego zbycia) nieruchomości przez spółkę komandytową, a w szczególności jak należy określić wysokość kosztów uzyskania przychodów w momencie odpłatnego zbycia nieruchomości przez spółkę komandytową.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-427/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ma zastosowanie do niepodzielonych zysków przekształcanej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością osiągniętych przed dniem 1 stycznia 2009 r.?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-439/09-2/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

62| 63| 64| 65| 66|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY