Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy wniesienie przez HPA wkładu niepieniężnego w postaci przedmiotowych lokali mieszkalnych do osobowej spółki prawa handlowego (spółki komandytowej), będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego dla któregokolwiek ze wspólników spółki komandytowej, będących wyłącznie osobami prawnymi, w tym dla HPA?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-425/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci znaku towarowego przez wnioskodawcę do spółki komandytowej stanowi odpłatne zbycie tego znaku towarowego. Wartość znaku towarowego określona w umowie spółki komandytowej (stanowiąca podstawę do ustalenia udziału kapitałowego) stanowi, w rozumieniu przepisu art. 14 ust. 2 pkt 1 w/w ustawy przychód z działalności gospodarczej wnoszącego wkład do spółki, tj. wnioskodawcy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-607/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wnioskodawca postąpił prawidłowo zaliczając 100% wydatków w koszty uzyskania przychodów po podpisaniu rozdzielności majątkowej? Czy wnioskodawca prawidłowo postąpił wystawiając fakturę VAT na 100% kwoty uzyskanej ze sprzedaży działki zabudowanej? Czy wnioskodawca postąpił prawidłowo zaliczając 100% kwoty netto z tytułu sprzedaży do przychodów z tytułu prowadzonej działalności? Czy wnioskodawca miał prawo do odliczania 100% podatku VAT z faktur dotyczących zakupu materiałów podstawowo-pomocniczych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-585/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Stwierdza się, iż skoro transakcja nabycia części przedsiębiorstwa będzie opodatkowana podatkiem VAT, czynność taka zostanie wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. A zatem, obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych nie powstanie.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-261/09-4/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie dochodów z tytułu dywidendy w spółce cypryjskiej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-493/09-4/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie dochodów z tytułu pełnienia funkcji dyrektora w spółce cypryjskiej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-493/09-3/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie dochodów z tytułu zasiadania w zarządzie spółki mającej siedzibę na terytorium Cypru

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-493/09-2/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie ważności certyfikatu rezydencji

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-508/09-4/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy raty leasingowe płatne przez E na rzecz irlandzkiej spółki leasingowej będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym w Polsce? Czy płatności rat leasingowych na rzecz irlandzkiej spółki leasingowej będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w Polsce?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-417/09-2/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka miała obowiązek do potrącenia zryczałtowanego podatku dochodowego i w jakiej wysokości w związku z dokonywaniem płatności (kapitalizacją) odsetek od umowy pożyczki na rzecz Spółki z Wielkiej Brytanii ? Czy Spółka będzie miała prawo do zaliczenia w koszty uzyskania przychodu zapłaconego zryczałtowanego podatku dochodowego, jeżeli pożyczkodawca - Spółka z Wielkiej Brytanii nie wyraziła zgody na jego potrącenie przy kapitalizacji bądź spłacie odsetek od pożyczki ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-426/09-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ma zastosowanie do niepodzielonych zysków przekształcanej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową osiągniętych przed dniem 1 stycznia 2009 r.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-464/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie określenia wartości lokali mieszkalnych w ewidencji podatkowej spółki komandytowej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-487/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy umowa pożyczki, której dotyczy niniejszy wniosek podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w Polsce?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-260/09-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy strata komercjalizowanego przedsiębiorstwa państwowego będzie mogła być rozliczona przy ustalaniu dochodu spółki powstałej w wyniku komercjalizacji?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-396/09-4/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, iż nabycie spadku przez Wnioskodawcę (osobę prawną) po mieszkance Nowego Jorku nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-272/09-4/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z otrzymaniem dywidendy wnioskodawca osiągnie przychód, który będzie mieścił się w pojęciu innych dochodów, o których mowa w art. 21 ust.1 Konwencji zawartej między Polska i Szwajcarią o unikaniu podwójnego opodatkowania i czy w ślad za tym będzie wyłączony z opodatkowania w Polsce?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-420/09-2/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Należy stwierdzić, iż podstawę opodatkowania w podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu wniesienia wkładu do spółki komandytowej w postaci praw ochronnych na znaki towarowe stanowi zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 8 lit. a ww. ustawy wartość wkładów wnoszonych do tej spółki.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-277/09-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Jak powinna zostać określona wartość początkowa Nieruchomości w księgach Spółki Komandytowej w przypadku, gdy Nieruchomość zostanie wniesiona przez Wnioskodawcę do Spółki Komandytowej tytułem wkładu niepieniężnego, zaś Spółka Komandytowa następnie wynajmie Nieruchomość A, z tym zastrzeżeniem, iż istnieje możliwość sprzedaży Nieruchomości przez Wnioskodawcę Inwestorowi, o ile ziszczą się określone warunki sprzedaży (co jednak jest zdarzeniem przyszłym i niepewnym)?2.Czy Spółka Komandytowa do której zostanie wniesiona przez Wnioskodawcę Nieruchomość tytułem wkładu niepieniężnego, będzie miała prawo dokonywania amortyzacji podatkowej wybranych elementów składających się na Nieruchomość (tj. budynków oraz aktywów będących środkami trwałymi i innych urządzeń technicznych na stałe zamontowanych wewnątrz budynków)?3. Czy wynikająca z posiadanych przez Wnioskodawcę udziałów w Spółce Komandytowej odpowiednia część wartości Nieruchomości (nie wyższa niż jej wartość rynkowa, określona na dzień jej wniesienia aportem), określona w księgach Spółki Komandytowej, pomniejszona o dokonane odpisy amortyzacyjne, będzie stanowić dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów w razie sprzedaży Nieruchomości przez Spółkę Komandytową?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-433/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przedstawionym wyżej stanie faktycznym wniesienie przez podatnika (osobę prawną) nieruchomości tytułem wkładu niepieniężnego (aport) do nowo zawiązanej spółki komandytowej, na pokrycie swojego wkładu z zastrzeżeniem, że wartość nieruchomości wnoszonej do nowo zawiązanej spółki komandytowej tytułem wkładu niepieniężnego (aportu) będzie wyższa od wartości księgowej tej nieruchomości i będzie odpowiadała wartości rynkowej nieruchomości, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jednolity: Dz. U. 2900 r. Nr 54 poz. 654) -- dalej także ustawa o PDOP? W jaki sposób należy określić wartość początkową wnoszonych nieruchomości dla potrzeb ewidencji środków trwałych w spółce komandytowej? W jaki sposób należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży (odpłatnego zbycia) nieruchomości przez spółkę komandytową, a w szczególności jak należy określić wysokość kosztów uzyskania przychodów w momencie odpłatnego zbycia nieruchomości przez spółkę komandytową.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-427/09-3/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    2. Czy w przyszłości, w momencie dokonania spłaty albo rozliczenia w jakiejkolwiek innej formie wierzytelności z tytułu umowy pożyczki po jej wcześniejszym przewalutowaniu z EUR na PLN powstaną dla Spółki, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, dodatnie lub ujemne różnice kursowe lub też innego rodzaju koszty lub przychody związane ze zmianami kursu waluty w której była pierwotnie wyrażona pożyczką?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-408/09-3/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

63| 64| 65| 66| 67|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY