Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy korzystanie z salda debetowego na Rachunku Transakcyjnym spełnia kryterium uznania za pożyczkę od Cash Pool Lidera w rozumieniu art. 16 ust. 7b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w związku z czym odsetki wypłacane przez Wnioskodawcę Cash Pool Liderowi podlegają ograniczeniom o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy w przypadku zapłaty odsetek w momencie, kiedy Rachunek Transakcyjny Wnioskodawcy będzie wykazywał saldo dodatnie, Podatnik będzie mógł w całości zaliczyć zapłacone odsetki do kosztów podatkowych w świetle polskich przepisów o cienkiej kapitalizacji? Czy za moment zapłaty odsetek należy uznać dzień zaksięgowania przez Bank na Rachunku Transakcyjnym odsetek należnych Cash Pool Liderowi od sald debetowych na Rachunku Transakcyjnym, czy też dzień dokonania zapłaty odsetek przez Wnioskodawcę poprzez realizację przelewu pieniężnego z Rachunku Własnego na Rachunek Transakcyjny?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-344/09-3/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółdzielnia może uznać za koszty uzyskania przychodu artykuły spożywcze będące poczęstunkiem dla dzieci, młodzieży, osób starszych (Klubu Seniora), gości i artystów podczas imprez, wystaw i przedstawień?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-483/09-2/EŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Na jakich zasadach Wnioskodawca obowiązany jest określić jako wspólnik spółki osobowej koszt uzyskania przychodu w związku z ewentualną sprzedażą przez spółkę osobową wniesionych do spółki osobowej w formie aportu nieruchomości?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-366/09-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    umorzona wierzytelność może stanowić koszt podatkowy Spółki pod warunkiem, że w momencie umorzenia wierzytelności, wierzytelność ta nie była przedawniona

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-471/09-3/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w okolicznościach stanu faktycznego wniosku istnieje ewentualność zastosowania w stosunku do Spółki nowo zawiązanej przepisów art. 10 ust. 1 lub art. 10 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w konsekwencji czy istnieje ewentualność doszacowania po stronie Spółki nowo zawiązanej jakiegokolwiek dochodu z udziału w zyskach A Sp. z o.o. na skutek podziału A Sp. z o. o. przez wydzielenie (art. 529 § 1 pkt 4 KSH in fine) ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-347/09-4/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawca ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku ze Świadczeniami Rzeczowymi / przekazywaniem Upominków w ramach odpłatnie świadczonych Usług na rzecz Zleceniodawców na podstawie Umów oraz wydatki związane z organizacją spotkań o charakterze ogólnym, które to wydatki są uwzględniane w całości w podstawie kalkulacji wynagrodzenia należnego Wnioskodawcy z tytułu świadczonych Usług stanowią koszty uzyskania przychodów z godnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. A zatem w odniesieniu do powyższych wydatków nie ma zastosowania art. 16 ust. 1 pkt 14 i art. 16 ust. 1 pkt 28. Należy uznać za nieprawidłowe stanowisko Wnioskodawcy, iż rezerwy na premie pieniężne oraz na inne wydatki o charakterze motywacyjno-gratyfikacyjnym (np. wyjazd firmowy odbywający się w przypadku odnotowania przez Spółkę pozytywnych wyników finansowych) dla pracowników Spółki oraz pracowników tzw. pozyskiwanych w ramach ,,outsourcingu" jak również rezerwy na niewypłacone wynagrodzenia oraz nieopłacone składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także rezerwy na niewykorzystane urlopy, nagrody jubileuszowe, odprawy emerytalne i rentowe dla pracowników Spółki zgodnie z wyceną aktuarialną tworzone przez Spółkę na pokrycie spodziewanych kosztów związanych ze świadczeniem Usług na rzecz Usługodawców, stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki w pełnej wysokości po uwzględnieniu ich w bazie kosztowej stanowiącej podstawę kalkulacji wynagrodzenia Spółki z tytułu świadczonych Usług.Reasumując, pozostałe rezerwy na koszty / RMK, rezerwy kalkulowane przez Spółkę na poczet wynagrodzenia za usługi marketingowe wypłacane Podwykonawcom, rezerwa dotycząca audytu sprawozdań finansowych nie stanowią kosztów uzyskania przychodów w momencie ich uwzględnienia w bazie kosztowej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-385/09-2/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W jaki sposób ustalić wysokość kwoty odsetek przypadających do odliczenia od dochodu w zeznaniu podatkowym w sytuacji, gdy wysokość kredytu zaciągniętego na potrzeby mieszkaniowe przewyższa kwotę 189.000,00 zł i gdy ten kredyt został w części przeznaczony na zakup od osób fizycznych działki z rozpoczętą budową?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-536/09-4/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przyznaną zatwierdzoną i wypłaconą pracownikom do 10 lipca premię, za miesiąc czerwiec należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w miesiącu lipcu ? Czy do kosztów uzyskania przychodów za miesiąc lipiec należy zaliczyć wydatki na zapłatę do zakładu Ubezpieczeń Społecznych, składki finansowanej przez płatnika, składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych określonych w ustawie z dnia 13.10.1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych, gdy składki te dotyczą ww premii przyznanej i wypłaconej pracownikom w miesiącu lipcu, a ww składki ZUS zostaną opłacone w ustawowym terminie tj. do 17.08.09, gdyż 15.08 - święto a 16.08 niedziela/?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-531/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie do spółki osobowej aportu w postaci nieruchomości będzie skutkować powstaniem przychodu po stronie Wnioskodawcy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-366/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - odnośnie podatkowych skutków podziału Spółki przez wydzielenie dla nowo powstałej spółki

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-345/09-4/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przedstawionym stanie faktycznym należy uznać, iż zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych ( Dz. U. z 2000r., nr 54, poz. 654 ze zm.) zwaną dalej ,,ustawą CIT" opłata wnoszona przez abonenta powinna być rozpoznana jako przychód w momencie jej otrzymania?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-472/09-2/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy z tytułu podziału przez wydzielenie (art. 529 § 1 pkt 4 KSH) w okolicznościach stanu faktycznego wniosku powstanie po stronie A Sp. z o.o. przychód, o którym mowa w przepisie art. 12 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-346/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy sprzedaż przez Spółkę wierzytelności własnych w drodze odpłatnej cesji podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych) zwanym dalej ,,podatkiem pcc")?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-220/09-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w świetle polsko-szwedzkiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania Cash Pool Lidera należy uznać za osobę uprawnioną do odsetek (tzw. ,,beneficial owner")? Czy w świetle umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, w przypadku wypłaty przez Wnioskodawcę odsetek w ramach opisanego stanu faktycznego w związku z korzystaniem z możliwości zaciągnięcia salda debetowego w Rachunku Transakcyjnym, zastosowanie ma art. 11 ust. 1 umowy między Rzeczpospolitą Polską a Królestwem Szwecji w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku, w związku z czym nie będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-344/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    PIT - w zakresie obowiązków płatnika w związku z podziałem Sp. z o.o. przez wydzielenie

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-489/09-5/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    PIT - w zakresie obowiązków płatnika w związku z podziałem Sp. z o.o. przez wydzielenie

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-493/09-5/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    skutki podatkowe podziału Spółki przez wydzielenie jej majątku zgromadzonego na kapitale zapasowym w celu zawiązania nowej spółki

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-444/09-2/AS2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wykazując w księgach i ewidencji środków trwałych spółki osobowej, jako jej środki trwałe, nieruchomości wniesione aportem, jako wartość początkową tych nieruchomości należy przyjąć wartość określoną w akcie notarialnym, na podstawie którego nieruchomości zostaną wniesione do spółki osobowej, jednakże nie większą niż wartość rynkowa aportu na dzień wniesienia wkładu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-366/09-3/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawczyni z tytułu nabytego w drodze dziedziczenia prawa do ubezpieczenia na życie po zmarłym stryju, zobowiązana jest do zapłaty podatku od spadków i darowizn. Na Wnioskodawczyni ciąży obowiązek złożenia w terminie miesiąca od dnia powstania obowiązku podatkowego, czyli od dnia uprawomocnienia się orzeczenia sądu, zeznania podatkowego o nabyciu rzeczy lub praw majątkowych właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego. Na podstawie złożonego zeznania podatkowego przez podatnika organ podatkowy wydaje decyzję ustalającą wysokość podatku. Termin płatności powyższego podatku wynosi 14 dni od dnia doręczenia decyzji ustalającej wysokość zobowiązania podatkowego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-226/09-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawczyni nabyła w drodze dziedziczenia po rodzicach gospodarstwo rolne. Rodzice Wnioskodawczyni zmarli w 2008 roku. Uprawomocnienie postanowienia sądu stwierdzającego nabycie spadku nastąpiło na początku 2009 r. Wnioskodawczyni z tytułu nabytego spadku skorzystała ze zwolnienia, o którym mowa w art. 4a ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn. W 2009 roku Wnioskodawczyni zamierza przepisać grunty orne dzieciom. Biorąc powyższe pod uwagę należy stwierdzić, iż w przypadku przepisania gruntów ornych przez Wnioskodawczynię na dzieci Urząd Skarbowy nie ma podstawy do określenia wysokości podatku od spadków i darowizn w sytuacji, gdy Wnioskodawczyni z tytułu nabytego spadku spełniła warunki do skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-252/09-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

76| 77| 78| 79| 80|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY