Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    opodatkowanie czynności przekazywania towarów i usług finansowanych w całości lub w części z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-697/09-2/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Udzielenie pożyczek wspólnikowi stanowi odpłatne świadczenie usług. Usługa ta jako usługa pośrednictwa finansowego, mieszcząca się w grupowaniu PKWiU 65-67 i nie objęta żadnym z wyłączeń wskazanych w poz. 3 załącznika nr 4 do ustawy, korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT.Udzielenie przez Spółkę pożyczek może być uznane za czynności sporadyczne w rozumieniu art. 90 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług, których nie uwzględnia się dla potrzeb obliczenia proporcji, o której stanowi art. 90 ust. 3 tej ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-715/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z otrzymaniem faktury od pośrednika w 2009 r. Spółce przysługiwać będzie prawo do odliczenia podatku naliczonego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3-443-480/09-4/JF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    rozliczenie faktury zakupu prenumeraty rocznej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-690/09-2/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Biorąc pod uwagę treść powołanych powyżej przepisów wspólnotowych i krajowych oraz opisane zdarzenie przyszłe należy uznać, iż Wnioskodawcy przysługiwać będzie prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia przedmiotowego samochodu marki X, z homologacją producenta, z której bezpośrednio wynika, iż nie jest to samochód osobowy i dopuszczalna ładowność tego samochodu wynosi powyżej 500 kg. Wnioskodawca będzie miał również prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur VAT dokumentujących nabycie paliw silnikowych do napędu przedmiotowego pojazdu. Jednocześnie należy zaznaczyć, że warunkiem umożliwiającym podatnikowi podatku od towarów i usług skorzystanie z prawa do odliczenia podatku naliczonego jest związek zakupów z wykonywanymi czynnościami opodatkowanymi tym podatkiem.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-748/09-2/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy ww. sytuacji kierowcom zatrudnionym w transporcie drogowym Wnioskodawca może naliczać diety z wykonywaną podróżą służbową i czy są one zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych, a stanowią koszt uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-491/09-3/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy dochód uzyskany w 2009 r. ze sprzedaży niezabudowanej działki gruntu nabytej na mocy aktu notarialnego Rep. A Nr X z dnia 24.10.2008 r. stanowiącego umowę o dział spadku i zniesienie współwłasności będzie zwolniony od podatku dochodowego od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-441/09-2/JK2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Przychód osiągnięty przez Wnioskodawcę, jako następcę prawnego z tytułu odpłatnego zniesienia współwłasności nieruchomości, w której udział odpowiadający 1/12 nieruchomości, zwrócony został na rzecz Wnioskodawcy na mocy decyzji administracyjnej, nie stanowi źródła przychodu i tym samym nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-440/09-3/AS2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    PIT - w zakresie powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu z tytułu zwrotu na mocy decyzji administracyjnej starosty udziału w nieruchomości w wysokości 1/12

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-440/09-2/AS2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy podatnik może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu kary umowne z tytułu opóźnienia w wykonaniu umowy, kary umowne z tytułu odstąpienia od umowy oraz odszkodowanie, które powstały w związku ze zdarzeniem (pożarem) spowodowanym przez pracownika zatrudnionego przez wspólników spółki cywilnej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-492/09-2/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W przedmiotowej sprawie wydatki ponoszone przez Spółkę w celu zapewnienia pracownikom posiłków i napojów bezalkoholowych będą miały pośredni wpływ na uzyskiwanie przez Spółkę przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej. Poprzez świadczenia na rzecz pracowników pracodawca zapewnia pracownikom lepsze warunki pracy, bardziej efektywne wykorzystanie czasu pracy, komfort pracy, poprawia nastrój co pozytywnie wpływa na wydajność pracowników a tym samym firmy jako podmiotu generującego przychody. Ponoszone przez pracodawcę wydatki na posiłki i napoje nie zostały wyłączne z kosztów uzyskania przychodów w art. 16 ust. 1 ustawy . Organ uznaje więc, że przedmiotowe wydatki na rzecz pracowników stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-468/09-4/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy dochód Spółki w postaci wynagrodzenia za wykonanie umowy pochodzący ze środków Funduszu Spójności może korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust.1 pkt 17 Ustawy CIT? Czy koszty uzyskania przychodów w postaci poniesionych wydatków związanych z realizacją prac na rzecz Zakładu Spółka może ustalić w takim stosunku, w jakim pozostają przychody z wypłacanych środków pochodzących z Funduszu Spójności w ogólnej kwocie przychodów Spółki na podstawie art. 15 ust. 2 Ustawy CIT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-344/09-2/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Które z przychodów wspólnoty należy zaliczyć do przychodów z działalności z tytułu gospodarki zasobami mieszkaniowymi, a które z innej działalności gospodarczej niż gospodarka zasobami mieszkaniowymi? Jak prawidłowo należy określić moment powstania przychodów podatkowych? Jak prawidłowo należy określić moment poniesienia kosztów podatkowych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-379/09-5/EŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy spółka miała prawa rozliczyć stratę z działalności strefowej poniesioną w ubiegłych latach z dochodem podatkowym z działalności strefowej wykazanym w zeznaniu CIT-8 za 2008 rok?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-346/09/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy podatnik może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu kary umowne z tytułu opóźnienia w wykonaniu umowy, kary umowne z tytułu odstąpienia od umowy oraz odszkodowanie, które powstały w związku ze zdarzeniem (pożarem) spowodowanym przez pracownika zatrudnionego przez wspólników spółki cywilnej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-486/09-2/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z podwyższeniem kapitału zakładowego

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-373/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy refaktura kosztów mediów (niezależnie jakiego okresu dotyczy zużycie np. energii czy wody) może być przychodem podatkowym w miesiącu wystawienia danej refaktury? Czy koszty wynikające z otrzymanych przez Spółkę faktur kosztowych, które w części podlegają refakturze stanowią w całości koszt uzyskania przychodu w dacie ich poniesienia?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-443/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1) Czy wniesienie składników majątkowych tytułem wkładu do spółki osobowej spowoduje powstanie przychodu do opodatkowania po stronie Spółki w momencie wniesienia wkładu? 2) Czy po stronie spółki osobowej prawidłowe jest ustalenie wartości początkowej nabytych składników majątkowych, stanowiących podlegające amortyzacji wartości niematerialne i prawne, według wartości wskazanej przez Spółkę w umowie spółki osobowej, o ile wartość ta nie będzie wyższa niż wartość rynkowa tych składników na dzień wniesienia wkładu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-365/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy czynność klienta polegająca na zawarciu umowy przy użyciu fałszywych (ewentualnie cudzych) dokumentów, a następnie niedokonywanie płatności za usługi telekomunikacyjne jest czynnością która powoduje, że przepisy PDOP nie mają zastosowania i Spółka nie jest zobowiązana do rozpoznania przychodu opodatkowanego CIT w związku z rozliczeniami z klientem, ponieważ przepisów DDOP nie stosuje się do czynności, które nie mogą być przedmiotem prawnie skutecznej umowy ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-345/09-2/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zapłata na rzecz niemieckiej spółki należności z tytułu udzielenia licencji na korzystanie z oprogramowania komputerowego będzie powodować konieczność pobrania podatku ,,u źródła" o którym mowa w art. 26 ust. 1 w związku z art. 21. ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-366/09-2/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

77| 78| 79| 80| 81|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY