Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    1) Czy w świetle art. 93 §2 w zw. z art. 93 §1 oraz art. 93d Ordynacji podatkowej, przejęcie Spółki przez Akcjonariusza, w wyniku którego Akcjonariusz nabędzie cały majątek i stanie się podmiotem wszystkim praw i obowiązków Spółki, nie będzie skutkowało naruszeniem ustalonego w Decyzji warunku zwolnienia z CIT polegającego na obowiązku prowadzenia działalności gospodarczej przez okres dwóch lat od upływu okresu, na który zaniechano poboru podatku?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-325/09-4/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Sprzedaż samochodów typu ambulans lub karawan uzyskanych w skutek dokonania przeróbki samochodów powodującej zmiany w świadectwie homologacji (z samochodu ciężarowego na osobowy), przed ich pierwszą rejestracją na terytorium kraju będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem akcyzowym.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-120/09/ZG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy sprzedaż nieruchomości jako całości jest zwolniona z podatku VAT? Czy przy sprzedaży na poszczególne działki, działek 68/3, 68/5 i 58/7 (działki niezabudowane) powinien być naliczony podatek VAT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-805/09-5/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Zwolnienie z podatku VAT sprzedaży działek zabudowanych budynkiem, działek niezabudowanych a przeznaczonych pod zabudowę wraz udziałem w drodze dojazdowej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-695/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy możliwe jest obniżenie przez Szkołę Podstawową podatku należnego o podatek naliczony w zakresie realizacji projektu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-611/09-4/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    otrzymane wsparcie finansowe/wsparcie walutowe nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług . Nie zmniejsza ono także kwoty wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Zatem stanowisko wnioskodawcy należało uznać za prawidłowe.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-802/09-5/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w świetle przyjętego systemu rozliczeń pomiędzy konsorcjantami, Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych z tytułu nabywania praw do zamieszczania świadczeń reklamowych w czasie reklamowym, wypłacanych poszczególnym konsorcjantom, według zasad i proporcji ustalonej w umowie konsorcjum? Czy w świetle przyjętego systemu rozliczeń pomiędzy Konsorcjantami, Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na nabycie towarów i/lub usług przeznaczonych na promocję/reklamę działalności oznaczonej znakiem towarowym R, w tym w szczególności wszystkich/niektórych/poszczególnych Nadawców Programów R, podejmowanymi w celu maksymalizacji zasięgu udziału Nadawców Programów R w rynku słuchalności i rynku reklamy, zarówno: w części pokrywanej przez siebie zgodnie z ustalonymi zasadami współuczestnictwa konsorcjantów w finansowaniu tych czynności (w tym w szczególności barterowe koszty promocji), w części pokrywanej przez siebie poniesionej ponad ustaloną w umowie konsorcjum tzw. wartości promocji ( koszty gotówkowe)dla zwiększenia sprzedaży czasu reklamowego, w części pokrywanej przez pozostałych konsorcjantów w formie wynagrodzenia dla Wnioskodawcy, zgodnie z ustalonymi zasadami współuczestnictwa konsorcjantów w finansowaniu tych czynności?3. Czy w związku z realizowanymi przez Wnioskodawcę , zgodnie z umową konsorcjum, czynnościami promocyjnymi/reklamowymi działalności oznaczonej znakiem towarowym R, w tym w szczególności wszystkich/niektórych/poszczególnych Nadawców Programów w rynku słuchalności i rynku reklamy, Nadawcy Programów R, jako zobowiązani do współuczestnictwa w finansowaniu czynności promocyjnych/reklamowych, mają prawo do obniżenia swojego przychodu o koszty wynikające z faktury VAT wystawianych przez Wnioskodawcę, z tytułu realizacji tych czynności, zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-360/09-2/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy poniesione wydatki na rzecz byłego pracownika są kosztem uzyskania przychodu spółki w świetle ustawy o CIT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-372/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy nabycie przez osobę prawną spółdzielnię mieszkaniową prawa własności nieruchomości przez zasiedzenie stanowi przychód w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2) ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych i na tej podstawie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na zasadach wynikających z art. 19 ust. 1 powołanej ustawy? Czy w razie twierdzącej odpowiedzi na powyższe pytanie zobowiązanie podatkowe nie uległo przedawnieniu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-479/09-2/EŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    określenia momentu powstania obowiązku podatkowego dla dostaw prasy w ramach prenumeraty oraz sposobu ich fakturowania.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-608/09-3/PR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jak wspólnota (w tym przypadku podatnik CIT i VAT) powinna fakturować i rozliczać tzw. media (miesięczne kwoty zaliczek na centralne ogrzewanie, wodę i wywóz nieczystości), dla właścicieli? Jedni to osoby fizyczne (właściciele lokali mieszkalnych), drudzy to osoby fizyczne lub prawne, prowadzące działalność gospodarczą (będące właścicielem lokalu użytkowego tej nieruchomości).

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-704/09-3/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przychód osiągnięty ze sprzedaży (suszarni, pralni) we Wspólnocie Mieszkaniowej, w której znajdują się lokale użytkowe jest zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44, jeżeli został wydatkowany na utrzymanie nieruchomości wspólnej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-383/09-5/EŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy za dostawę urządzeń lub faktury za wykonanie robót budowlanych, które zostaną zrealizowane w roku następnym a wystawione w końcu roku, w którym podpisano umowę można zaliczyć do kosztów pośrednich przychodu roku w którym zostały faktury wystawione?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-335/09-2/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu usług, w związku, z którymi zapłata - choćby pośrednio - dokonywana jest na rzecz podmiotu mającego miejsce zamieszkania, siedzibę lub zarząd na terytorium lub w kraju wymienionym w załączniku nr 5 do ustawy podatnikowi pomimo zakazu ustanowionego w art. 88 ust. 1 pkt. 1 ustawy o podatku od towarów i usług?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-871/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zaniechanie poboru podatku od Spółki, wynikające z Decyzji, obejmuje podatek CIT obliczony od całości dochodów z działalności Spółki, niezależnie od charakteru podejmowanych działań, w szczególności także podatek CIT od dochodów uzyskanych z tytułu zbycia praw ochronnych do znaków towarowych czy zbycia ZCP? Czy opisana przez Spółkę metodologia ustalania wielkości przysługującego Spółce w poszczególnych latach podatkowych zwolnienia z podatku CIT oraz zakresu wykorzystania tego zwolnienia w poszczególnych latach podatkowych jest prawidłowa w świetle art. 7 w zw. z art. 40 ust. 2 pkt 5 ustawy o CIT oraz art. 23 ustawy o SUZ? Czy w świetle art. 93 §2 w zw. z art. 93 §1 oraz art. 93d Ordynacji podatkowej, przejęcie Spółki przez Akcjonariusza, w wyniku którego Akcjonariusz nabędzie cały majątek i stanie się podmiotem wszystkim praw i obowiązków Spółki, nie będzie skutkowało naruszeniem ustalonego w Decyzji warunku zwolnienia z CIT polegającego na obowiązku prowadzenia działalności gospodarczej przez okres dwóch lat od upływu okresu, na który zaniechano poboru podatku?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-325/09-2/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W sytuacji, gdy rok podatkowy podatnika nie pokrywa się z rokiem kalendarzowym, przy obliczaniu części kwoty zwolnienia od podatku dochodowego, która została wykorzystana w danym roku podatkowym należy wziąć pod uwagę średnioroczny kurs Euro do złotego, określony dla roku podatkowego podatnika. Taki sposób wyliczenia kwoty zwolnienia wynika wprost z powołanego wcześniej art. 23 ust. 6 ustawy o spółkach z udziałem zagranicznym.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-325/09-3/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    uregulowania dotyczące nabycia i dalszej odsprzedaży wyrobów o kodzie CN 2901

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-459/09-7/SM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zdarzenie przyszłe, o którym mowa wyżej polegające na nawiązaniu współpracy z firmą pośredniczącą w sprzedaży zdjęć, a jednocześnie wykonywanie tych zdjęć okazjonalnie (poza godzinami pracy etatowej) kwalifikuje się do źródeł dochodów, o których mowa jest w art. 10 ust. 1 pkt 2 (działalność wykonywana osobiście), czy też w przedstawionej sytuacji konieczne jest założenie przez podatnika działalności gospodarczej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-556/09-2/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1) Czy wniesienie lokali stanowiących odrębne nieruchomości wraz ze współużytkowaniem wieczystym gruntu związanych z działalnością gospodarczą, jako wkładu do spółki jawnej stanowi przychód, o którym mowa w art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?2) Czy ww. czynność podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, uwzględniając fakt, iż od nabycia lokali, które mają być wniesione do spółki upłynął okres dłuższy niż 2 lata?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-509/09-2/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    PIT - w zakresie opodatkowania przychodów uzyskiwanych z tytułu opłat licencyjnych pobieranych za korzystanie z własnych znaków towarowych oraz ze sprzedaży praw do tych znaków

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-503/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

79| 80| 81| 82| 83|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY