Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy w związku z nieodpłatnym umorzeniem udziałów należących do osoby fizycznej, Spółka zobowiązana będzie jako płatnik do poboru podatku dochodowego od osób fizycznych? Czy umorzenie udziałów w Spółce za wynagrodzeniem w wysokości nie przewyższającej nominalnej wartości umarzanych udziałów, spowoduje po stronie Spółki obowiązek do poboru podatku od dochodu w wysokości różnicy pomiędzy wypłaconym wynagrodzeniem oraz kosztem nabycia umarzanych udziałów? Czy Spółka zobowiązana będzie jako płatnik do poboru podatku dochodowego od osób prawnych lub fizycznych w związku z faktem, iż po przeprowadzeniu nieodpłatnego (albo za wynagrodzeniem w wysokości niższej od rynkowej wartości umarzanych udziałów) umorzenia udziałów wspólnika będącego osobą fizyczną wspólnikami Spółki pozostaną osoby prawne lub osoby fizyczne? Czy w związku z nieodpłatnym nabyciem przez Spółkę udziałów należących do osoby fizycznej celem ich umorzenia, albo nabyciem za kwotę niższą niż rynkowa wartość umarzanych udziałów, po stronie Spółki powstaje dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? Czy w przypadku umorzenia udziałów objętych w ramach spadku, wynagrodzenie wypłacane na rzecz osoby fizycznej może zostać pomniejszone o koszt uzyskania przychodów równy rynkowej wartości umarzanych udziałów z dnia nabycia spadku?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-421/09-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wypłacona pracownikowi dieta z tytułu odbywania podróży służbowej do wysokości przysługującej pracownikom sfery budżetowej korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego określonego w art. 21 ust 1 pkt 16 updof?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-583/09-2/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Zwolnienie z opodatkowania dochodu uzyskanego z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-519/09/MU wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1.Czy w związku z nieodpłatnym umorzeniem udziałów należących do osoby fizycznej, Spółka zobowiązana będzie jako płatnik do poboru podatku dochodowego od osób fizycznych?2.Czy umorzenie udziałów w Spółce za wynagrodzeniem w wysokości nie przewyższającej nominalnej wartości umarzanych udziałów, spowoduje po stronie Spółki obowiązek do poboru podatku od dochodu w wysokości różnicy pomiędzy wypłaconym wynagrodzeniem oraz kosztem nabycia umarzanych udziałów?3.Czy Spółka zobowiązana będzie jako płatnik do poboru podatku dochodowego od osób prawnych w związku z faktem, iż po przeprowadzeniu nieodpłatnego (albo za wynagrodzeniem w wysokości niższej od rynkowej wartości umarzanych udziałów) umorzenia udziałów wspólnika będącego osobą fizyczną, jedynym wspólnikiem Spółki pozostanie osoba prawna?4.Czy w związku z nieodpłatnym nabyciem przez Spółkę udziałów należących do osoby fizycznej celem ich umorzenia, albo nabyciem za kwotę niższą niż rynkowa wartość umarzanych udziałów, po stronie Spółki powstaje dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?5.Czy w przypadku umorzenia udziałów objętych w ramach spadku, wynagrodzenie wypłacone na rzecz osoby fizycznej może zostać pomniejszone o koszt uzyskania przychodów równy rynkowej wartości umarzanych udziałów z dnia nabycia spadku?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-468/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy umorzenie akcji w SKA bez wynagrodzenia, spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstanie dochodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?2.Czy umorzenie akcji w SKA za wynagrodzeniem w wysokości nominalnej wartości umarzanych akcji, spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstanie dochodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w wysokości różnicy pomiędzy otrzymanym wynagrodzeniem oraz kosztem nabycia umarzanych akcji?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-423/09-3/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy umorzenie akcji w SKA bez wynagrodzenia, spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstanie dochodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?2.Czy umorzenie akcji w SKA za wynagrodzeniem w wysokości nominalnej wartości umarzanych akcji, spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstanie dochodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w wysokości różnicy pomiędzy otrzymanym wynagrodzeniem oraz kosztem nabycia umarzanych akcji?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-423/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W oparciu o przytoczone przepisy prawa należy stwierdzić, że jeżeli wszystkie warunki, o których mowa w art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w celu zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów z tytułu przeniesienia praw autorskich, zostaną spełnione - możliwe jest dokonanie podziału wynagrodzenia na podstawie dokumentów (będących odzwierciedleniem prawidłowo ustalonych kosztów) i zastosowanie 50% kosztów uzyskania przychodów w stosunku do wynagrodzenia (honorarium) z tytułu przeniesienia praw autorskich programistów, specjalistów do spraw jakości oprogramowania, grafików oraz menadżerów marketingu tworzących m. in. utwory w rozumieniu przepisów ustawy o prawie autorskim oraz prawach pokrewnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-416/09-2/AS2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Brak jest podstaw prawnych do możliwości ustalenia wartości początkowej budynku, w związku z jego ulepszeniem, w oparciu o wycenę biegłego. Jeśli środek trwały uległ ulepszeniu, to jego wartość początkową powiększa się wyłącznie o sumę wydatków poniesionych na jego ulepszenie. Zatem, do celów amortyzacji wartość początkową zaadaptowanego i rozbudowanego budynku można ustalić wyłącznie poprzez podwyższenie przyjętej i prawidłowo ustalonej dotychczas wartości początkowej środka trwałego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-480/09-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie przez sp. z o. o. nieruchomości do SKA i podwyższenie tym samym wkładu sp. z o. o. do SKA w opisanym stanie faktycznym będzie powodować powstanie po stronie sp. z o. o. przychodu, a tym samym czy powstanie po jej stronie obowiązek uiszczenia podatku dochodowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-364/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w opisanym wyżej stanie faktycznym dochody uzyskane przez Wnioskodawcę w wyniku umorzenia udziałów w spółce kapitałowej oraz likwidacji spółki kapitałowej z siedzibą w Luksemburgu (SARL), podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w Polsce?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-438/09-3/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie sprzedaży dzieł sztuki (obrazów)

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-835/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Sprzedaż przedmiotowej Nieruchomości stanowiąca dostawę towarów, jest czynnością opodatkowaną podatkiem od towarów i usług według stawki 22%.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-646/09-2/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W oparciu o podaną przez wnioskodawcę klasyfikację oraz powołane wyżej przepisy, należy stwierdzić, iż prowadzona przez Związek przyszła działalność, o której mowa we wniosku objęta jest zwolnieniem od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług (poz. 10 załącznika nr 4).

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-557/09-4/JL wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    usługa udzielania pożyczki przyporządkowana przez Wnioskodawcę wg PKWiU do grupowania 65.22.10 stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, zgodnie z art. 5 ustawy o VAT, przy czym korzysta ze zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT jako usługa wymieniona w poz. 3 załącznika nr 4 do tej ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-604/09-2/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy faktury VAT wystawione na podstawie protokołów odbioru za poszczególne partie dostarczonej dokumentacji technicznej, materiałów, wyposażenia, usług doradztwa technicznego, wykonanych prac budowlanych stanowiły będą podstawę do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z takich faktur na bieżąco tj. w okresie rozliczeniowym, w którym została otrzymana ta faktura, lub następnym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-632/09-2/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z dokonywaniem Świadczeń Rzeczowych, przekazywaniem upominków oraz organizacją spotkań o charakterze ogólnym - Spółka nie jest zobowiązana do odrębnego wykazywania podatku od towarów i usług od wartości tych poszczególnych świadczeń (ponieważ są one wykonywane w ramach usługi odrębnie opodatkowanej podatkiem od towarów i usług zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o VAT i wartość tych świadczeń jest uwzględniona w podstawie kalkulacji wynagrodzenia należnego Spółce z tytułu odpłatnie świadczonych Usług) oraz nie jest zobowiązana do wystawienia w związku z tymi świadczeniami faktur wewnętrznych?Czy jednocześnie, w myśl art. 86 ust. 1 ustawy o VAT -- w przypadku Usług świadczonych na rzecz XXX, dla których miejsce opodatkowania znajduje się na terytorium kraju -- oraz art. 86 ust. 8 pkt 1 ustawy o VAT -- w przypadku Usług świadczonych na rzecz pozostałych Zleceniodawców -- Spółka może obniżyć kwotę należnego podatku od towarów i usług o kwotę podatku naliczonego dotyczącego nabycia towarów i usług (jednakże z wyłączeniem odliczenia VAT od usług gastronomicznych) związanych ze Świadczeniami Rzeczowymi/ przekazywaniem Upominków/ organizacją ogólnych spotkań biznesowych w ramach odpłatnie świadczonych Usług na rzecz Zleceniodawców na podstawie Umów, a -- w przypadku powstania nadwyżki podatku naliczonego przy nabyciu tych towarów i usług nad podatkiem należnym w rozliczeniu za dany okres -- Spółce przysługuje prawo do uzyskania zwrotu podatku w trybie art. 87 ust. 1 ustawy o VAT, ponieważ spełnione będą przesłanki określone w przedmiotowych przepisach?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-577/09-2/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy nabycie nieruchomości na cele mieszkaniowe w Szwecji ze środków uzyskanych ze sprzedaży lokalu mieszkalnego znajdującego się na terenie Polski stanowi podstawę do zwolnienia od obowiązku zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych od dochodu uzyskanego ze sprzedaży lokalu mieszkalnego usytuowanego na terenie Polski czy też Podatnik by skorzystać ze zwolnienia musi nabyć nieruchomość przeznaczoną na cele mieszkaniowe na terenie Polski w okresie dwóch lat od dnia sprzedaży?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-430/09-3/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1) Jakiej wysokości podatek będzie musiał zapłacić Wnioskodawca lub jego małżonka, jeśli sprzeda przedmiotową nieruchomość w październiku 2009 r.?2) Czy sprzedając przedmiotową nieruchomość w październiku 2009 r. Wnioskodawca będzie mógł skorzystać z tzw. ulgi meldunkowej?3) Czy aby skorzystać z tzw. ulgi meldunkowej, żona Wnioskodawcy również musi być zameldowana w tym mieszkaniu razem z nim?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-452/09-2/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wynagrodzenie (dochód) uzyskane przez Wnioskodawczynię (podatnika), w ramach projektów realizowanych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, podlega zwolnieniu na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 46 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-463/09-2/JK2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wynagrodzenie (dochód) uzyskane przez Wnioskodawczynię (podatnika), w ramach projektów realizowanych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, podlega zwolnieniu na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 46 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-436/09-2/JK2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

82| 83| 84| 85| 86|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY