Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    VAT - w zakresie miejsca świadczenia

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-652/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT w zakresie skutków podatkowych nabycia w ramach przedsiębiorstwa składników majątkowych stanowiących u zbywcy przedmioty umów leasingu operacyjnego

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-286/09-6/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w stosunku do odsetek wypłacanych przez Wnioskodawcę należącego do Systemu Zarządzania Środkami i Kredytem Dziennym w Grupie Rachunków (dalej zwany: Systemem) będącego posiadaczem salda ujemnego, uczestnikowi Systemu będącemu posiadaczem salda dodatniego, znajdują zastosowanie ograniczenia w zakresie uznawania odsetek za koszty uzyskania przychodu, wynikające z przepisów o niedostatecznej kapitalizacji zawartych w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-339/09-2/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy dla Spółki - uczestnika Systemu Zarządzania Środkami Pieniężnymi i Kredytem Dziennym (dalej zwany: System) przychodem są kwoty odsetek otrzymanych w związku z udziałem w Systemie, a kosztem uzyskania przychodu wydatki poniesione z tytułu zapłaconych odsetek oraz prowizja zapłacona bankowi za świadczenie usługi obsługi Systemu, natomiast pozostałe środki finansowe przelewane pomiędzy uczestnikami Systemu nie będącymi bankiem, nie stanowią dla Spółki przychodów, ani kosztów ich uzyskania?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-338/09-2/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, mimo iż E. oraz Spółka są podmiotami powiązanymi, w przypadku anulowania odsetek, po stronie Spółki jako wierzyciela nie powstaje przychód w wysokości anulowanych odsetek w świetle przepisów ustaw CIT?2. Czy w sytuacji, gdy Wnioskodawca w przyszłości zrezygnuje z wystawiania not odsetkowych z tytułu możliwych opóźnionych płatności kolejnych należności i odstąpi od naliczania odsetek za zwłokę, konsekwencje podatkowe będą analogiczne do opisanych powyżej, czyli czy również w przypadku odstąpienia od naliczania odsetek i braku not odsetkowych, Spółka nie będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu w wysokości odsetek za zwłokę w świetle przepisów ustawy CIT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-450/09-3/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy w tak przedstawionym stanie faktycznym obecne rozliczenie opłaty środowiskowej w ciężar kosztów uzyskania przychodu, tj. na koniec każdego półrocza w dacie ostatniego dnia półrocza jest prawidłowe ?2.Czy w tak przedstawionym stanie faktycznym prawidłowe będzie rozliczenie opłaty środowiskowej w ciężar kosztów uzyskania przychodu co miesiąc, tj. na koniec każdego miesiąca na podstawie comiesięcznych zestawień ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-364/09-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka postąpiła prawidłowo zaliczając do kosztów uzyskania przychodów wydatki w dacie poniesienia dotyczące podatku od nieruchomości, tj. od gruntu, budowli, budynków, aktualnie nie wykorzystywanych gospodarczo, oraz opłaty za wieczyste użytkowanie od gruntów przeznaczonych pod późniejsze inwestycje (np. budowa nowej siedziby) ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-370/09-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Skoro przekazanie udziałów w spółkach zależnych (jako majątku pozostałego po planowanych czynnościach likwidacyjnych) następuje w wyniku wypełnienia obowiązku nałożonego przepisami prawa (bez żadnego przysporzenia majątkowego dla Spółki w procesie likwidacji), to tym samym dla Spółki nie może powstać obowiązek podatkowy w podatku dochodowym.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-455/09-3/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy ja jako osoba zamieszkała na terytorium Polski na podstawie karty stałego pobytu, posiadająca obywatelstwo azerbejdżańskie, prowadząca działalność gospodarczą na własne nazwisko, opodatkowana podatkiem liniowym, powinienem prowadzić księgi handlowe, czy mogę prowadzić uproszczoną ewidencję w postaci Podatkowej księgi przychodów i rozchodów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-459/09-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w opisanym powyżej stanie faktycznym znajdzie zastosowanie zwolnienie z podatku wypłaconej dywidendy, o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ? Czy w przypadku, gdy zwolnienie nie będzie miało zastosowania i w związku z połączeniem powstanie obowiązek zapłaty podatku, podmiotem zobowiązanym do zapłaty będzie Wnioskodawca?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-391/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w świetle postanowień art. 22 ust. 4 i nast. ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz art. 10 Konwencji między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Królestwa Szwecji w sprawie unikania podwójnego opodatkowania (...) wypłacana dywidenda będzie zwolniona z podatku dochodowego od osób prawnych, czy też będzie podlegać opodatkowaniu w wysokości 15% ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-372/09-3/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie przez Wnioskodawcę nieruchomości tytułem wkładu do SK będzie powodowało powstanie obowiązku podatkowego w pdof po stronie Wnioskodawcy? Jaką wartość Wnioskodawca powinien przyjąć jako koszt uzyskania przychodów z odpłatnego zbycia nieruchomości przez SK?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-504/09-2/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie przez Wnioskodawcę nieruchomości tytułem wkładu do SK będzie powodowało powstanie obowiązku podatkowego w pdof po stronie Wnioskodawcy? Jaką wartość Wnioskodawca powinien przyjąć jako koszt uzyskania przychodów z odpłatnego zbycia nieruchomości przez SK?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-504/09-3/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy pierwsza rata leasingowa do umowy K 1..... stanowi w całości koszt uzyskania przychodu w miesiącu maju 2009, czy należy rozliczyć ją w czasie trwania całej umowy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-472/09-5/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wydatki poniesione przez Spółkę w 2009 w związku z zawarciem Umowy Kredytu tj. (i) wydatki na nabycie usług doradczych w zakresie rekomendacji co wyboru kredytobiorcy (ii) koszty doradztwa prawnego, (iii) koszty przygotowania tekstu Umowy Kredytu przez kancelarię prawną (iy) ;wstępna prowizja banku oraz (y) wydatki, które zostaną poniesione w 2009 r. związane z wynagrodzeniem dla Spółki zależnej z tytułu udzielenia gwarancji spłaty zadłużenia do czasu ustanowienia hipoteki na nieruchomości Spółki - mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w chwili ich poniesienia? Czy wydatek poniesiony przez Spółkę w związku z zawarciem Umowy Kredytu w postaci (yi) składki ubezpieczeniowej z tytułu ubezpieczenia ryzyka ewentualnych roszczeń właścicieli względem nieruchomości obciążonej hipoteką oraz (vii) wydatek w postaci wynagrodzenia za udzielenie gwarancji przez Spółkę zależną, który zostanie poniesiony w 2009 r. - mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w chwili poniesienia wydatku, czy też powinny zostać rozliczone w równych częściach proporcjonalnie do okresu trwania Umowy Kredytu? Czy zapłacone przez Spółkę odsetki, w trakcie trwania Umowy Kredytu -- w którym kredyt został wykorzystany przez Spółkę na udzielenie oprocentowanej pożyczki udziałowcowi -- powinny zostać zaliczone do kosztów podatkowych jednorazowo w chwili ich zapłaty przez Spółkę? Czy zapłacone przez Spółkę odsetki, w trakcie trwania Umowy Kredytu -- w którym kredyt zostałby faktycznie wykorzystany na spłatę przez potrącenie wierzytelności Spółki z tytułu pożyczki dla Udziałowca z wierzytelnością Udziałowca względem Spółki z tytułu nabycia udziałów w celu ich umorzenia -- powinny zostać zaliczone do kosztów podatkowych jednorazowo w chwili ich zapłaty przez Spółkę?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-304/09-2/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy koszty obsługi notarialnej, a także podatek od czynności cywilnoprawnych związane z podniesieniem kapitału zakładowego Spółki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-371/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku ze świadczeniem przez Spółkę kompleksowych usług na podstawie Umów zawartych z zagranicznymi kontrahentami oraz w związku ze stosowanym na podstawie tych Umów schematem wynagrodzenia opartym na metodzie koszt plus (poniesione koszty i wydatki powiększone o 5% marżę):

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-309/09-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    faktury VAT przesyłane w formie elektronicznej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IP-PP2-443-625/09-4/BM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z płatnościami przekazywanymi przez Oddział w związku z dochodami z tytułu udziału w zyskach osób prawnych (w tym z dywidend, umorzenia akcji, odpłatnego zbycia akcji w celu umorzenia) wypłacanymi przez Emitentów na rzecz Klientów korporacyjnych, będących osobami prawnymi (posiadającymi polską lub zagraniczną rezydencję podatkowa), w opisanym stanie faktycznym na Oddziale będą spoczywały obowiązki płatnika wynikające z art. 26 ust. 1 ustawy o PDOP?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-327/09-2/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z płatnościami przekazywanymi przez Oddział z tytułu należności odsetkowych wypłacanych przez Emitentów na rzecz Klientów korporacyjnych będących osobami prawnymi (posiadającymi polską lub zagraniczną rezydencję podatkową), w opisanym stanie faktycznym na Oddziale będą spoczywały obowiązki płatnika wynikające z art. 26 ust. 1 ustawy o PDOP?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-328/09-2/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

84| 85| 86| 87| 88|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY