Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy w powyższym stanie faktycznym Wnioskodawcy przysługuje zwolnienie z opodatkowania przychodów z odpłatnego zbycia przedmiotowej nieruchomości na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-652/09-2/JK2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zyski ze sprzedaży akcji za pośrednictwem Giełdy Papierów Wartościowych podlegają opodatkowaniu w Polsce, czy też na podstawie art. 13 ust. 5 umowy polsko-austriackiej o unikaniu podwójnego opodatkowania opodatkowanie następuje tylko w państwie rezydencji tj. w Austrii?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-598/09-2/MK1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    PIT - w zakresie amortyzacji lokalu użytkowego

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-723/09-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    a) Czy dochody uzyskane przez Spółkę z refundacji ww. kosztów przez instytucję pośredniczącą, a pochodzące ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Społecznego - podlegają zwolnieniu od podatku dochodowego od osób prawnych w oparciu o art. 17 ust. 1 pkt 23 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?b) Czy ww. wydatki nie uważa się za koszty uzyskania przychodów w oparciu o art. 16 ust. 1 pkt 58 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-612/09-4/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1) Czy kwota umorzenia: kredytu, odsetek od kredytu, kosztów windykacji będzie stanowiła dla kredytobiorcy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ? 2) Czy dla powstania przychodu, ma znaczenie rodzaj umarzanych odsetek (niewymagalne, wymagalne)? 3) Czy umorzenie kredytu, odsetek i kosztów związanych z windykacją powinno wynikać z umowy ugody zawartej pomiędzy Bankiem, a dłużnikiem, czy też może nastąpić na podstawie pisma dłużnika, bądź pisma Banka? 4) Czy Bank powinien wystawić informację PIT-8C zarówno w przypadku umorzenia: kredytu, odsetek, jak i dodatkowych kosztów windykacji ? 5) Komu Bank powinien wystawić informację PIT-8B w przypadku śmierci dłużnika w sytuacji gdy Bank nie będzie znał ustaleń postępowania spadkowego? 6) Jeżeli kredytobiorca zmarł i jednocześnie Bank nie będzie znał wyników postępowania spadkowego, a do ostatecznego umorzenia wierzytelności konieczna jest zgoda dłużnika, to kto powinien tę zgodę wyrazić?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-731/09-5/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Datę powstania przychodu dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych należy określić zgodnie z cytowanym powyżej art. 14 ust. 1c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Z treści tego przepisu wynika wprost, iż moment powstania przychodu należnego został ściśle związany z wystąpieniem takiego zdarzenia przyszłego jak uregulowanie należności. Reasumując stwierdzić należy, iż Wnioskodawca uzyska przychód z tytułu udostępniania infrastruktury teleinformatycznej (usługi przepłacone i wykup dodatkowego transferu) w momencie otrzymania środków pieniężnych z tytułu ich sprzedaży.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-714/09-3/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Datę powstania przychodu dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych należy określić zgodnie z cytowanym powyżej art. 14 ust. 1c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Z treści tego przepisu wynika wprost, iż moment powstania przychodu należnego został ściśle związany z wystąpieniem takiego stanu faktycznego jak uregulowanie należności. Reasumując stwierdzić należy, iż Wnioskodawca uzyska przychód z tytułu udostępniania infrastruktury teleinformatycznej (usługi przepłacone i wykup dodatkowego transferu) w momencie otrzymania środków pieniężnych z tytułu ich sprzedaży.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-714/09-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przychód, który Wnioskodawca osiągnie z działalności syndyka - wypłacony przez upadłego powinien być zaliczony do przychodów z działalności wykonywanej osobiście na podstawie art. 13 pkt 6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych i opodatkowany podatkiem dochodowym wg skali, a następnie wykazanym w PIT-11 wystawionym przez upadłego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-744/09-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1) Czy kwota umorzenia: kredytu, odsetek od kredytu, kosztów windykacji będzie stanowiła dla kredytobiorcy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ? 2) Czy dla powstania przychodu ma znaczenie rodzaj umarzanych odsetek (niewymagalne, wymagalne)? 3) Czy umorzenie kredytu, odsetek i dodatkowych kosztów związanych z windykacją powinno wynikać z umowy ugody zawartej pomiędzy Bankiem, a dłużnikiem, czy też może nastąpić na podstawie pisma dłużnika, bądź pisma Banku ? 4) Czy Bank powinien wystawić informację PIT-8C zarówno w przypadku umorzenia: kredytu, odsetek jak i dodatkowych kosztów windykacji ? 5) Komu Bank powinien wystawić informację PIT-8C w przypadku śmierci dłużnika w sytuacji gdy Bank nie będzie znał ustaleń postępowania spadkowego? 6) Jeżeli kredytobiorca zmarł i jednocześnie Bank nie będzie znał wyników postępowania spadkowego, a do skutecznego umorzenia wierzytelności konieczna jest zgoda dłużnika, to kto powinien tę zgodę wyrazić ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-731/09-4/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy certyfikat rezydencji, który nie wskazuje daty, do której obowiązuje, stanowiący zaświadczenie o miejscu zamieszkania podatnika lub siedziby podatnika dla celów podatkowych, który jest wydany przez właściwy organ administracji podatkowej państwa miejsca zamieszkania podatnika zachowuje swoją aktualność dopóki nie ulegnie zmianie wskazany w nim stan faktyczny (nie ulegnie zmianie rezydencja podatkowa podatnika zagranicznego)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-648/09-2/JK2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie przychodu z tytułu otrzymywanych diet przez członków Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej oraz innych adwokatów, którym powierzono pełnienie funkcji społecznych na rzecz adwokatury i wynikających z tego tytułu obowiązków płatnika

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-578/09-4/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zniesienie współwłasności w 2006r. i sprzedaż pojedynczo lub w całości swojego majątku przed upływem 5 lat powoduje konieczność zapłaty podatku dochodowego. Jeżeli tak to od jakiej kwoty i w jakim procencie?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-905/09/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Skutki podatkowe zamiany jednej z działek nabytej w części w drodze spadku 2000r. i w części w drodze działu spadku i nieodpłatnego zniesienia współwłasności w 2007r.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-955/09/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    opodatkowanie dochodów uzyskanych z tytułu umorzenia udziałów w spółce kapitałowej z siedzibą w Luksemburgu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-601/09-2/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie dochodów uzyskanych z tytułu umorzenia udziałów w spółce kapitałowej z siedzibą w Luksemburgu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-602/09-2/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie przychodu ze zbycia prawa wieczystego użytkowania nieruchomości.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-583/09-2/MK1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy przychody z opisanych źródeł stanowią przychody w rozumieniu gospodarki zasobami mieszkaniowymi?2. Czy dochody uzyskiwane z ww. przychodów są objęte zwolnieniem przedmiotowym z art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: DD6/8213/300/MNX/08/PK-982 wydana przez: Minister Finansów

  • Pytanie:
    Czy dochody Wspólnoty Mieszkaniowej z tytułu odsetek z rachunku bieżącego, od lokat bankowych założonych ze środków wpłacanych przez właścicieli lokali na poczet funduszu remontowego, a także odsetki za opóźnienie w zapłacie należnych jej świadczeń pieniężnych są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych jako dochody uzyskane z działalności w zakresie gospodarki mieszkaniowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: DD6/8213/166/MNX/08/PK-433 wydana przez: Minister Finansów

  • Pytanie:
    W którym roku podatkowym Jednostka ma prawo uznać ponoszone wydatki związane z wytworzeniem programów komputerowych (usługi promocji i reklamy stworzonych programów komputerowych) do kosztów uzyskania przychodu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-497a/09/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    W którym roku podatkowym Jednostka ma prawo uznać ponoszone wydatki związane z wytworzeniem programów komputerowych (wynagrodzenie pracowników pracujących przy tworzeniu programów komputerowych) do kosztów uzyskania przychodu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-497/09/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

7| 8| 9| 10| 11|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY