Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy wydatki na każdy z rodzajów imprez integracyjnych wskazanych we wniosku, w związku z uczestnictwem wszystkich wymienionych kategorii osób, stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-412/09-2/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT w zakresie skutków podatkowych po stronie przychodów i kosztów uzyskania przychodów dla wnioskodawcy związanych z wniesionym aportem do spółki osobowej zarejestrowanych znaków towarowych/praw ze zgłoszeń znaków towarowych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-411/09-3/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodami (z wyłączeniem kosztów wynagrodzeń pracowników), ujmowane dla celów rachunkowych w wartości zapasów, a w kosztach z chwilą powstania przychodu ze sprzedaży lokalu, stanowią koszt uzyskania przychodów z chwilą zaliczenia ich do kosztów w ujęciu rachunkowym? 2. Czy Spółka może zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia robotników budowlanych należne za okresy do 31 grudnia 2008 r. z chwilą ujęcia tych wynagrodzeń w księgach rachunkowych na kontach kosztowych (tj. z chwilą przeksięgowania z zapasów w koszty), nie wcześniej niż z chwilą ich wypłacenia?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-297/09-2/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wydatki Spółki na poczęstunek zapewniany podczas spotkań, może być zaliczony do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych / tj. Dz. U. z 2000 r. nr 54, poz. 654 - z późn. zm./?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-369/09-4/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przypadku pełnienia przez spółkę roli płatnika ZUS za jej jedynego udziałowca opłacone za środków spółki składki będą dla Wnioskodawcy bilansowym i podatkowym kosztem uzyskania przychodów ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-308/09-4/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawca nie powinien zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wydatku poniesionego w związku z zapłatą wynagrodzenia na rzecz Partnerów. Wnioskodawca, który otrzymuje fakturę od innych członków konsorcjum, obejmującą należne im wynagrodzenie, nie może zaliczać takiego wydatku do kosztów uzyskania przychodów, gdyż wydatek nie jest ponoszony w celu uzyskania przychodów przez tego podatnika. Wnioskodawca (Lider konsorcjum) wypłacając wynagrodzenie na rzecz innych uczestników konsorcjum działa celem wykonania zobowiązania wynikającego z umowy konsorcjum, a nie celem uzyskania przychodu. Wyłącznie przekazuje należność - działając w charakterze pośrednika - podmiotowi uprawnionemu do jej otrzymania. Nie można uznać realizacji przez Wnioskodawcę funkcji pośrednika za dążenie do osiągnięcia lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, o których mowa w zacytowanym powyżej art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-299/09-3/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy koszty związane z realizacją umowy o przyłączenie do sieci gazowej jako, że zdaniem spółki stanowią koszty pośrednie w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych podlegają rozliczeniu w dacie ich poniesienia odpowiednio zmniejszając podstawę opodatkowania 2008 r., 2009 r. ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-293/09-2/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w odniesieniu do odsetek wypłacanych przez Spółkę na rzecz innych podmiotów z Grupy, a więc wewnątrz podatkowej grupy kapitałowej, znajdą zastosowanie ograniczenia w dopuszczalności zaliczenia tych odsetek do kosztów uzyskania przychodów Spółki, przewidziane w przepisach o tzw. niedostatecznej (lub cienkiej) kapitalizacji, tj. w szczególności w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o CIT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-334/09-2/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wydatki na poczęstunek dla klientów (napoje, owoce oraz słodycze, obiad, kanapki) nie należy traktować jako wydatki na reprezentację i czy można je uznać za koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-305/09-2/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy prawidłowo zaliczamy do kosztu uzyskania przychodów raty czynszu płacone firmie leasingowej(wynajmującemu) jak i opłaty związane z eksploatacją samochodów osobowych przy uwzględnieniu limitu wynikającego z art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?2. Czy raty czynszu i wydatki eksploatacyjne związane z użytkowaniem samochodów osobowych nie będących składnikiem naszego majątku, wynikające z prowadzonej ewidencji przebiegu pojazdu powinny być uwzględniane w tej ewidencji netto, czy brutto?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-303/09-2/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy opłata za przyłączenie nowego odbiorcy energii cieplnej jest zwolniona z obowiązku ewidencjonowania obrotu przy zastosowaniu kas rejestrujących zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z 19 grudnia 2008 roku?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-615/09-4/SAP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy powstałe i zrealizowane przychodowe różnice kursowe na środkach własnych powinny korygować wartość początkową środka trwałego w postaci nabytej nieruchomości?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-292/09-2/IŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przewalutowanie w dniu 22.08.2006 r. kredytu bankowego z EUR na PLN skutkuje powstaniem przychodu z tytułu dodatnich różnic kursowych w rozumieniu art. 12 ust. 1, ust. 2a i ust. 3 ustawy z dnia 15.02.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych w momencie przewalutowania lub spłaty zadłużenia po jego przewalutowaniu jeśli wartość zadłużenia w walucie obcej w dniu jego otrzymania była wyższa od wartości zadłużenia w dniu je go przewalutowania lub spłaty zadłużenia dokonywanej w PLN po jego przewalutowaniu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-384/09-4/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka - w związku ze zmianą waluty z waluty obcej (Euro) na walutę polską (PLN), czyli ,,przewalutowaniem" należności z tytułu nabycia obligacji - powinna odpowiednio skorygować przychody podatkowe lub koszty podatkowe o różnice kursowe (za okres między dniem nabycia obligacji a dniem ,,przewalutowania")? Czy wykup obligacji przez Centrum J po ,,przewalutowaniu" spowoduje powstanie przychodu podatkowego dla Spółki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-289/09-4/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1) Czy Spółka - w związku ze zmianą waluty z waluty obcej (Euro) na walutę polską (PLN), czyli ,,przewalutowaniem" należności z tytułu nabycia obligacji - powinna odpowiednio skorygować przychody podatkowe lub koszty podatkowe o różnice kursowe (za okres między dniem nabycia obligacji a dniem ,,przewalutowania")? 2) Czy wykup obligacji przez Centrum Z po ,,przewalutowaniu" spowoduje powstanie przychodu podatkowego dla Spółki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-287/09-4/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka - w związku ze zmianą waluty z waluty obcej (Euro) na walutę polską (PLN), czyli ,,przewalutowaniem" należności z tytułu nabycia obligacji - powinna odpowiednio skorygować przychody podatkowe lub koszty podatkowe o różnice kursowe (za okres między dniem nabycia obligacji a dniem ,,przewalutowania")? Czy wykup obligacji przez Centrum N.. po ,,przewalutowaniu" spowoduje powstanie przychodu podatkowego dla Spółki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-291/09-4/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1) Czy Spółka - w związku ze zmianą waluty z waluty obcej (Euro) na walutę polską (PLN), czyli ,,przewalutowaniem" należności z tytułu nabycia obligacji - powinna odpowiednio skorygować przychody podatkowe lub koszty podatkowe o różnice kursowe (za okres między dniem nabycia obligacji a dniem ,,przewalutowania")? 2) Czy wykup obligacji przez K po ,,przewalutowaniu" spowoduje powstanie przychodu podatkowego dla Spółki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-288/09-4/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wniesienie do Spółki komandytowo-akcyjnej przez jednego z jej wspólników (komplementariusza) wkładu niepieniężnego w formie nieruchomości nie powoduje w momencie wniesienia tego wkładu u pozostałych wspólników (akcjonariuszy) tej Spółki, powstania obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż czynność ta nie generuje przychodu w rozumieniu ustawy regulującej ten podatek.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-461/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Reasumując, wniesienie do Spółki komandytowo-akcyjnej przez jednego z jej wspólników (komplementariusza) wkładu niepieniężnego w formie nieruchomości nie powoduje w momencie wniesienia tego wkładu u pozostałych wspólników (akcjonariuszy) tej Spółki, powstania obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż czynność ta nie generuje przychodu w rozumieniu ustawy regulującej ten podatek.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-460/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawczyni za 2007 r. nie ma możliwości łącznego opodatkowania dochodów z małżonkiem, ponieważ w 2007 roku miały do męża zastosowanie przepisy ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym, co wprost wyklucza taką możliwość.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-424/09-2/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

92| 93| 94| 95| 96|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY