Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy w sytuacji, gdy kredytobiorcami są również rodzice Wnioskodawczyni, przeznaczenie środków zgromadzonych w klasie mieszkaniowej, na spłatę kredytu zaciągniętego na zakup udziału w nieruchomości opisanej w stanie faktycznym, nie spowoduje konieczności doliczenia kwot poprzednio odliczonych z tytułu oszczędzania w tej kasie i odprowadzenia podatku z odsetkami?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-415/09-2/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy E. jest zobowiązana do poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych od wynagrodzeń wypłacanych Doradcy z tytułu Usług Doradztwa wykonywanych w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej Doradcy w sytuacji gdy Doradca nie świadczy na rzecz E. usług zarządzania (Stan Faktyczny, Pierwsze Zdarzenie Przyszłe) ? 2. Czy E. jest zobowiązana do poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych od wynagrodzeń wypłacanych Doradcy z tytułu Usług Doradztwa wykonywanych w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej Doradcy w sytuacji gdy Doradca świadczy na rzecz E. usługi zarządzania na podstawie oddzielnej umowy cywilnoprawnej lub powołania (Drugie Zdarzenie Przyszłe)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-455/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy opisana wyżej czynność jednorazowego zaciągnięcia pożyczki przez Spółkę od Pożyczkodawcy będącego polskim podatnikiem VAT będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych i w konsekwencji czy Spółka jako pożyczkobiorca zobowiązana będzie do zapłaty tego podatku?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-210/09-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wynagrodzenie z tytułu pełnienia funkcji dyrektora w spółce, które Wnioskodawca uzyska, podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych w Polsce - zgodnie z zasadami przewidzianymi w art. 16 i art. 24 ust. 1 lit. a i ust. 4 umowy (tzw. zwolnienie z progresją), tj. czy jego dochód z tytułu tego wynagrodzenia jest zwolniony w Polsce z podatku dochodowego od osób fizycznych, jednak dochód ten może być wzięty pod uwagę przy obliczaniu stawki podatku dochodowego od pozostałego dochodu Wnioskodawcy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-404/09-2/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy obliczając wysokość podatku z tytułu otrzymanej dywidendy, który podlega zapłacie na terytorium Polski, Wnioskodawca może obniżyć polski podatek, o podatek jaki może być nałożony przez państwo cypryjskie, czyli o podatek wynoszący 10% od otrzymanych dywidend, niezależnie od tego, czy podatek ten faktycznie został na Cyprze zapłacony?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-395/09-2/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z wypłatą na rzecz zagranicznego kontrahenta wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług maintenance Spółka jest zobowiązana do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości 20% przychodu, na podstawie art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz do sporządzenia informacji IFT-2/IFT-2R na podstawie art. 26 ust. 3 i 3a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-313/09-2/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT w zakresie skutków podatkowych umowy leasingu w sytuacji zmiany po stronie korzystającego

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-356/09-2/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy jest opodatkowana podatkiem od czynności cywilnoprawnych odpłatna (tj. przewidująca spłaty) umowa o podział majątku wspólnego, obejmującego jedną zabudowaną nieruchomość gruntową, zawarta między spadkobiercami zmarłego małżonka a drugim, żyjącym małżonkiem (który nie dziedziczył po zmarłym) ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-209/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy czynność wniesienia aportu do Spółki osobowej w postaci poszczególnych znaków towarowych będzie stanowiła odpłatne świadczenie usług w rozumieniu art. 5 ustawy o VAT i konsekwentnie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT, przez co w rezultacie Spółka zobowiązana będzie do udokumentowania omawianej transakcji fakturą VAT wystawioną na rzecz Spółki osobowej? Czy podstawą opodatkowania VAT czynności wniesienia aportem poszczególnych znaków towarowych (traktowanej dla potrzeb VAT jako odpłatne świadczenie usług) będzie zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy o VAT kwota należna z tytułu dokonania aportu przez Spółkę (obejmująca całość świadczenia należnego od Spółki osobowej, tj. wartość wnoszonego aportu wraz z podatkiem VAT), pomniejszona o kwotę należnego podatku? Czy Spółka osobowa do której zostanie wniesiony wkład niepieniężny ma prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT w związku z przedmiotowym aportem? Czy wniesienie przez Spółkę znaków towarowych tytułem wkładu niepieniężnego do Spółki osobowej będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-248/09-3/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W świetle przedstawionej przez Spółkę sytuacji w dniu zawarcia umowy pieniądze znajdowały się za granicą i umowa została zawarta za granicą. A zatem, powyższa czynność nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.Reasumując opisana w stanie faktycznym umowa pożyczki nie podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych, w związku z tym Wnioskodawca nie jest zobowiązany do zapłaty podatku.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-202/09-3/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Dostawa pojazdów używanych może zostać opodatkowana na zasadzie marży, zgodnie z art. 120 ust. 4 w związku z art. 120 ust. 10 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-641/09-4/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - zakresie art. 5 i 7 umowy z dnia 21 czerwca 1985 r. zawartej między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Republiki Włoskiej w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania (Dz. U. z 1989 roku, Nr. 62. poz. 374)

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-301/09-2/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zlecenie płatności złożone przez Oddział w terminie płatności (dzień, w którym, zgodnie z przepisami prawa podatkowego, wpłata powinna nastąpić), skutkujące obciążeniem rachunku Oddziału w dniu złożenia zlecenia, bez względu na godzinę sesji, będzie stanowiło terminowe dokonanie zapłaty podatku?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-342/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    otrzymaną przez Urząd Gminy fakturę, winna ująć w swej deklaracji za miesiąc czerwiec 2009r. Gmina

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-509/09-4/KG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy dochód Wnioskodawcy podlegający opodatkowaniu 19% zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych, osiągnięty z tytułu umorzenia akcji bądź udziałów w Spółce lub Innych Spółkach (także udziałów w Spółce posiadanych przez Wnioskodawcę w miejsce akcji, w razie ewentualnego przekształcenia Spółki w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością), w tym z tytułu ich umorzenia dobrowolnego, powinien zostać ustalony przez płatnika podatku (Spółkę S.A., a także inną Spółkę) na podstawie art. 24 ust. 5d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. po pomniejszeniu kwot przychodu o wskazane w tym przepisie koszty nabycia akcji i udziałów, w tym wartość akcji (udziałów) z dnia darowizny?2. Czy na gruncie art. 24 ust. 5d zdanie 2 UPDOF, dochodem Wnioskodawcy z tytułu dobrowolnego lub automatycznego umorzenia akcji w Spółce nabytych w drodze darowizny (a po przekształceniu Spółki - umorzenia udziałów posiadanych w miejsce darowanych akcji) oraz umorzenia akcji (udziałów) w innych Spółkach nabytych w drodze darowizny, jest nadwyżka wynagrodzenia za umorzone akcje (udziały) ponad wartość rynkową akcji i udziałów z dnia dokonania darowizny?3. Czy wartością rynkową umarzanych akcji (udziałów), którą płatnik podatku (Spółka, a także inna Spółka) powinien przyjąć na podstawie oświadczenia Wnioskodawcy na gruncie art. 24 ust. 5d UPDOP, jest wartość oszacowana przez strony w umowie darowizny lub określona w deklaracji podatkowej Wnioskodawcy jako obdarowanego złożonej w trybie art. 17a lub art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn - a w razie zawarcia umowy darowizny w formie aktu notarialnego - wartość akcji bądź udziałów przyjęta przez notariusza w celu poboru podatku od spadków i darowizn lub zastosowania zwolnienia z tego podatku w trybie art. 4a tej ustawy?4. Czy ewentualne przekształcenie Spółki w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością pozostaje poza zakresem podatku dochodowego od osób fizycznych i wykluczony jest obowiązek poboru tego podatku od Wnioskodawcy, przy założeniu, że w ramach przekształcenia Spółki, jej kapitał zakładowy nie zostanie podwyższony, ani obniżony, lecz pozostanie na tym samym poziomie, istniejącym bezpośrednio przed tym przekształceniem?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-391/09-4/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W chwili uzyskania przychodów ze sprzedaży lokalu Spółka powinna zaliczyć do kosztów podatkowych zapłacone odsetki w części przypadającej na określony lokal. W zakresie ustalenia momentu zaliczenia odsetek do kosztów uzyskania przychodów, zastosowanie znajdzie bowiem art. 15 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. W myśl tego artykułu koszty uzyskania przychodów bezpośrednio związane z przychodami, poniesione w latach poprzedzających rok podatkowy oraz w roku podatkowym, są potrącalne w tym roku podatkowym, w którym osiągnięte zostały odpowiadające im przychody, z zastrzeżeniem ust. 4b i 4c. Reasumując, zaciągnięcie kredytu czy pożyczki związane jest z działalnością podatnika, a wydatki ponoszone w związku z takim kredytem ponoszone są w celu uzyskania przychodów i stanowią wydatki bezpośrednio związane z przychodami.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/4240-2/09-3/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy do odsetek wypłacanych w ramach opisanej wyżej struktury cash poolingu mają zastosowanie przepisy dotyczące niedostatecznej kapitalizacji zawarte w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-295/09/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy kwotę odszkodowania wraz z odsetkami wypłaconą pracownikowi na podstawie wyroku Sądu Pracy, stosownie do art. 45 ustawy Kodeks pracy, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w dacie jej dokonania?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-314/09/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    W przedmiotowej sprawie nie będzie miał zastosowania art. 12 ust. 3c, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Tym samym Spółka nie może wykazywać przychodu do opodatkowania dopiero na koniec roku - sezonu rozgrywek. W przedmiotowej sprawie zastosowanie znajdzie art. 12 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, co oznacza, że przychód powstaje z dniem zaistnienia najwcześniejszego ze zdarzeń wymienionych w tym przepisie, tj. wykonania usługi, wystawienia faktury, uregulowania płatności.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-265/09-4/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    PCC w zakresie wniesienia przez Spółkę znaków towarowych tytułem wkładu niepieniężnego do spółki osobowej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-196/09-6/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

93| 94| 95| 96| 97|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY