Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy wszystkie wydatki, w tym koszty noclegów i wyżywienia, które spółka ponosi na organizację spotkań szkoleniowo integracyjnych, których uczestnikami są pracownicy oraz osoby współpracujące ze spółką, a które odbywają się podczas otwartych imprez sportowo rekreacyjnych mogą być przez spółkę w całości ujęte w kosztach uzyskania przychodów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-296/09-2/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy należności licencyjne wypłacane przez Wnioskodawcę osobom prawnym mającym siedzibę na terytorium Francji z tytułu korzystania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z autorskich praw majątkowych do utworów muzycznych i słowno - muzycznych podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-280/09-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy należności licencyjne wypłacane przez Wnioskodawcę osobom prawnym mającym siedzibę na terytorium Hiszpanii z tytułu korzystania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z autorskich praw majątkowych do utworów muzycznych i słowno - muzycznych podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, a jeżeli tak to według jakiej stawki ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-284/09-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka ma obowiązek naliczania podatku VAT należnego od nieodpłatnych przekazań na rzecz pracowników oraz darowizn rzeczowych, jeżeli czynności te są dokonywane w ramach świadczenia kompleksowej usługi marketingowej, nawet w przypadku odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu zakupów dokonywanych z przeznaczeniem na darowizny rzeczowe?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-544/09-2/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy do przychodu do opodatkowania podatkiem od osób prawnych należy zaliczyć jedynie wartość aportu w wysokości objętego kapitału zakładowego, tj. wartość 100.080 złotych, czy też powstaje jeszcze jakikolwiek obowiązek podatkowy od różnicy, która znajduje swoje odzwierciedlenie w agio (a wynosi ona: 9.907.920 zł)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-352/09-2/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawca, na którym w razie jego likwidacji będzie na podstawie art. 26 ciążył ewentualny obowiązek, jako płatnika, pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego zwraca się z zapytaniami, czy w przypadku likwidacji Wnioskodawcy i wydania do wspólników Wnioskodawcy jako majątku likwidacyjnego udziałów w spółce zależnej E: 1) Zgodnie z art. 12 ust. 4 pkt. 3 do przychodów M B.V. podlegających opodatkowaniu w Polsce nie zaliczy się wartości majątku otrzymanego w związku z likwidacją osoby prawnej w części stanowiącej koszt nabycia udziałów w likwidowanej spółce (Wnioskodawcy);Kosztem nabycia, o którym mowa w art. 12 ust. 4 pkt 3 będzie dla M BW. nominalna wartość udziałów jakie spółka wyda w zamian za wniesiony wkład niepieniężny w postaci udziałów Wnioskodawcy. 2) Majątek likwidacyjny w postaci udziałów w spółce zależnej E wydanych NBV oraz D Inc. Sp. z o.o. będzie zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych zgodnie z art. 22 ust. 4?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-285/09-3/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy Wnioskodawczyni powinna być traktowana jako osoba nie posiadająca miejsca zamieszkania na terytorium Polski?2.Czy w związku z przeniesieniem ośrodka życiowego do Belgii Wnioskodawczyni podlega ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-379/09-4/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Według jakiej stawki podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej należności licencyjne wypłacane przez Wnioskodawcę osobom prawnym mającym siedzibę na terytorium Malezji z tytułu korzystania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z autorskich praw majątkowych do utworów muzycznych i słowno - muzycznych ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-283/09-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy należności licencyjne wypłacane przez Wnioskodawcę osobom prawnym mającym siedzibę na terytorium Japonii z tytułu korzystania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z autorskich praw majątkowych do utworów muzycznych i słowno-muzycznych podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-285/09-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy należności licencyjne wypłacane przez Wnioskodawcę osobom prawnym mającym siedzibę na terytorium Norwegii z tytułu korzystania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z autorskich praw majątkowych do utworów muzycznych i słowno - muzycznych podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-281/09-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy należności licencyjne wypłacane przez Wnioskodawcę osobom prawnym mającym siedzibę na terytorium Kanady z tytułu korzystania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z autorskich praw majątkowych do utworów muzycznych i słowno - muzycznych podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, a jeżeli tak, to według jakiej stawki ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-282/09-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1) Czy dochód Wnioskodawcy podlegający opodatkowaniu 19% zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych osiągnięty z tytułu umorzenia akcji bądź udziałów w Spółce lub Innych Spółkach (także udziałów w Spółce posiadanych przez Wnioskodawcę w miejsce akcji w razie ewentualnego przekształcenia Spółki w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością), w tym z tytułu ich umorzenia dobrowolnego, powinien zostać ustalony przez płatnika podatku (Spółkę a także Inną Spółkę) na podstawie art. 24 ust. 5d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (zwanej dalej UPDOF), tj., po pomniejszeniu kwot przychodu o wskazane w tym przepisie koszty nabycia akcji i udziałów, w tym wartość akcji (udziałów) z dnia darowizny?2) Czy na gruncie art. 24 ust 5d zdanie 2 UPDOF dochodem Wnioskodawcy z tytułu dobrowolnego lub automatycznego umorzenia akcji w Spółce nabytych w drodze darowizny (a po przekształceniu Spółki - umorzenia udziałów posiadanych w miejsce darowanych akcji) oraz umorzenia akcji (udziałów) w innych Spółkach nabytych w drodze darowizny jest nadwyżka wynagrodzenia za umorzone akcje (udziały) ponad wartość rynkową akcji i udziałów z dnia dokonania darowizny?3) Czy wartością rynkową umarzanych akcji (udziałów), którą płatnik podatku (Spółka a także Inna Spółka) powinien przyjąć na podstawie oświadczenia Wnioskodawcy na gruncie art. 24 ust. 5d UPDOF jest wartość oszacowana przez strony w umowie darowizny lub określona w deklaracji podatkowej Wnioskodawcy jako obdarowanego złożonej w trybie art. 17a lub art. 4a ustawy o podatku od spadkowi darowizn - a w razie zawarcia umowy darowizny w formie aktu notarialnego - wartość akcji, bądź udziałów przyjęta przez notariusza w celu poboru podatku od spadków i darowizn lub zastosowania zwolnienia z tego podatku w trybie art. 4a tej ustawy?4) Czy ewentualne przekształcenie Spółki w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością pozostaje poza zakresem podatku dochodowego od osób fizycznych i wykluczony jest obowiązek poboru tego podatku od Wnioskodawcy przy założeniu, że w ramach przekształcenia Spółki jej kapitał zakładowy nie zostanie podwyższony ani obniżony, lecz pozostanie na tym samym poziomie istniejącym bezpośrednio przed tym przekształceniem?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-393/09-4/AS2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca nadal może korzystać z ulgi zwalniającej go z zapłaty podatku od spadków i darowizn?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-197/09-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Spółka ma prawo do dokumentowania opisanych czynności poprzez wystawianie faktur VAT marża, na podstawie art. 119 ust. 1, 2, 3 ustawy o VAT .

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-702/09-2/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Reasumując długiem spadkowym jest tylko wypłacony zachowek. W przypadku zapłaty zachowku po wydaniu decyzji ustalającej w podatku od spadków i darowizn istnieje możliwość wznowienia postępowania podatkowego w celu uznania zachowku jako długu spadkowego na podstawie art. 240 § 1 pkt 5 ustawy Ordynacja podatkowa, o ile zobowiązanie podatkowe się nie przedawni. Zgodnie z art. 245 § 1 pkt 3 lit. b ustawy Ordynacja Podatkowa wydanie decyzji uchylającej dotychczasową decyzję nie może nastąpić z uwagi na upływ terminów przedawnienia przewidzianych w art. 68 lub art. 70.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-192/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Bank powinien on uwzględnić w deklaracji VAT składanej za okres rozliczeniowy (kwartał), w którym dojdzie do połączenia Stron, łącznie obroty (oraz związany z nimi podatek należny i podatek naliczony) osiągnięte z własnej sprzedaży, jak również obroty ( oraz wiązany z nimi podatek należny i podatek naliczony) Banku przejmowanego osiągnięte w okresie (miesiącu) połączenia.Deklaracja Banku za okres rozliczeniowy, w którym dojdzie do połączenia, powinna zostać złożona do właściwego dla niego urzędu skarbowego.Na fakturach wystawianych po dacie przejęcia a dotyczących sprzedaży Banku przejmowanego sprzed tej daty, w szczególności na fakturach korygujących do faktur uprzednio

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-649/09-3/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Reasumując długiem spadkowym jest tylko wypłacony zachowek. W przypadku zapłaty zachowku po wydaniu decyzji ustalającej w podatku od spadków i darowizn istnieje możliwość wznowienia postępowania podatkowego w celu uznania zachowku jako długu spadkowego na podstawie art. 240 § 1 pkt 5 ustawy Ordynacja podatkowa, o ile zobowiązanie podatkowe się nie przedawni. Zgodnie z art. 245 § 1 pkt 3 lit. b ustawy Ordynacja Podatkowa wydanie decyzji uchylającej dotychczasową decyzję nie może nastąpić z uwagi na upływ terminów przedawnienia przewidzianych w art. 68 lub art. 70.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-192/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w opisenej sytuacji Wnioskodawca j jego małżonka spełniają waruunki do zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie ulgi meldunkowej zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-481/09-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy zwolnienie od podatku - przy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego (wg przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych obowiązujących w 2007 i 2008 roku) przysługuje obojgu małżonkom, jeżeli w lokalu zameldowany był na stałe przez okres co najmniej 12 miesięcy tylko jeden z nich? 2. Czy oświadczenie złożone przez jednego z małżonków, swoimi skutkami (zwolnieniem z opodatkowania) rozciąga się na drugiego z nich?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-489/08/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Czy spółka ma prawo wprowadzić budynek G do ewidencji środków trwałych i rozpocząć jego amortyzację jeżeli pomiędzy oddaniem do używania budynku, tj. datą otrzymania pozwolenia na użytkowanie na drugą i ostatnią część inwestycji, a datą jego planowanego zbycia upłynie okres krótszy niż rok? 2. Czy spółka powinna rozpoznać w kosztach uzyskania przychodów wydatki na wytworzenie budynku G w momencie ich poniesienia lub rozpoczęcia użytkowania budynku G , jeżeli planowany okres użytkowania inwestycji jest krótszy niż rok?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-279/09-3/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

95| 96| 97| 98| 99|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY