Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy czynność wniesienia aportu do Spółki osobowej w postaci poszczególnych znaków towarowych będzie stanowiła odpłatne świadczenie usług w rozumieniu art. 5 ustawy o VAT i konsekwentnie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT, przez co w rezultacie Spółka zobowiązana będzie do udokumentowania omawianej transakcji fakturą VAT wystawioną na rzecz Spółki osobowej? Jak należy ustalić podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług z tytułu wniesienia aportem znaków towarowych? Czy wartość podatku VAT określona na fakturze wystawionej przez Spółkę na rzecz Spółki osobowej w związku z transakcją aportu, która zostanie wypłacona przez Spółkę osobową na rzecz Spółki będzie neutralna z perspektywy rozliczeń Spółki w podatku dochodowym od osób prawnych (tj. nie będzie stanowiła przychodu ani kosztu uzyskania przychodów)? Czy Spółka osobowa do której zostanie wniesiony wkład niepieniężny ma prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT w związku z przedmiotowym aportem? Czy wniesienie przez Spółkę znaków towarowych tytułem wkładu niepieniężnego do Spółki osobowej będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-193/09-4/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy po przystąpieniu do Umowy cash poolingu, Spółka zobowiązana będzie do sporządzania dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-295a/09/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1) Czy podatnikiem VAT jest polski oddział Spółki niemieckiej, czy też bezpośrednio niemiecka Spółka, która powinna dokonać rejestracji dla potrzeb podatku VAT w Polsce?2) Czy oddział jest zobowiązany do naliczania podatku VAT na fakturach dokumentujących sprzedaż towarów dostarczonych de facto przez niemiecka spółkę bezpośrednio polskiemu odbiorcy? Czy też może mamy tu do czynienia z wewnątrzwspólnotową dostawą towarów miedzy niemiecką spółką macierzystą a polskim odbiorca towarów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-617/09-2/SAP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy w świetle przedstawionego powyżej stanu faktycznego Spółka będzie posiadała w Polsce ,,stałe miejsce prowadzenia działalności" w rozumieniu przepisów ustawy o VAT?2. Jeżeli Spółka nie posiada stałego miejsca prowadzenia działalności dla celów VAT w Polsce, to czy na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o VAT, planowany przez Spółkę sposób rozliczenia świadczenia usług z innych państw członkowskich Wspólnoty Europejskiej jest dopuszczalny, tzn. w przypadkach, gdy Spółka nie wystawi faktury z polskim podatkiem VAT z tytułu danej części Inwestycji, podatnikiem z tytułu tego świadczenia będzie polski kontrahent (lider Konsorcjum), a Spółka nie będzie zobowiązana do rozliczenia i zapłaty podatku VAT z tego tytułu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-662/09-2/SAP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Umowa najmu na cele niemieszkalne, zawarta przez obydwoje małżonków powoduje, ze każdy z nich jest podatnikiem VAT w swojej części. Obliczając limit wartości sprzedaży opodatkowanej do zwolnienia podmiotowego, należy uwzględnić 50% należności uzyskanej z tyt. najmu przez Wnioskodawcę.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-602/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie premii pieniężnych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-475/09-4/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Opodatkowanie, określenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci praw do znaków towarowych do spółki osobowej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z wniesionym wkładem

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-634/09-3/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Dostawa wyrobu medycznego w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych (posiadającego certyfikat zgodności z Dyrektywa 98/79/WE w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro korzysta z preferencyjnej 7% stawki podatku od towarów i usług. Stawka ta będzie miała zastosowanie również przy dostawie doposażenia do wyrobu medycznego (oprogramowanie, zestaw komputerowy i kamera) nabywanego razem z wyrobem medycznym, stanowiącego jego integralną część i zapewniającego funkcjonowanie wyrobu medycznego (w przedmiotowym przypadku mikroskopu do badań in vitro) zgodne z jego przeznaczeniem.Preferencyjna 7% stawka podatku od towarów i usług nie będzie miała zastosowania dla dostawy modułu iluminacji strukturalnej .

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-716/09-3/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawca prawidłowo wykazuje na fakturze odrębnie usługę konserwacji i towary zużyte przy jej wykonaniu. Usługa wykonywana przez wnioskodawcę opodatkowana jest stawką VAT 7% zgodnie z cyt. wyżej przepisami natomiast przy dostawie towarów znajdują zastosowanie właściwe dla nich stawki.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-520/09-4/JL wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Na podstawie opisanego zdarzenia przyszłego Wnioskodawca prosi o odpowiedź czy Szkoła, będąca już podatnikiem VAT z tytułu umów współpracy, powinna wystawiać także faktury VAT z tytułu umów sponsorskich zobowiązujących ją do umieszczenia logo sponsora na programie koncertu w zamian za dotację celową oraz jaką stawkę podatkową należy w tym przypadku zastosować.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-562/09-2/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    - dostawa lokali mieszkalnych i użytkowych wraz z udziałem w częściach wspólnych oraz z przypadającym na nie udziałem w prawie własności gruntu, będzie korzystała ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 w zw. z art. 29 ust. 5 ustawy

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-616/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy jako czynny podatnik VAT, Wnioskodawczyni będzie miała prawo do pełnego (całego) odliczenia podatku VAT naliczonego przy zakupie pojazdu czterokołowego tzw. quada oraz czy będzie miała prawo do odliczania podatku VAT od zakupu paliwa do napędu powyższego pojazdu ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-635/09-4/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w świetle obowiązujących przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, i wyroku ETS z 22.12.2008 r. sygn. akt C-414/07 w sprawie Magoora Sp. z o.o., oraz pisma Ministra Finansów z dnia 13.02.2009 r. PT3/813/4/15/CZE/09/185 dla potrzeb VAT, Spółka powinna ten samochód potraktować jak samochód ciężarowy, a w konsekwencji przy jego nabyciu Spółka ma możliwość odliczenia podatku VAT w pełnej wysokości?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-571/09-4/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy prawidłowym jest odliczanie całości podatku naliczonego z faktur dokumentujących raty leasingowe, zakup paliwa do napędu pojazdu oraz akcesoriów takich jak kask czy kombinezon, które są niezbędne do użytkowania motocykla? Czy podatnik ma prawo dokonać stosownej korekty podatku naliczonego (odliczenie 100% podatku naliczonego z faktur dokumentujących raty leasingowe oraz zakup paliwa) za okres od momentu nabycia motocykla do dnia otrzymania stosownej interpretacji z Ministerstwa Finansów (na podstawie posiadanych oryginałów faktur)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-553/09-2/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jeśli wywłaszczona nieruchomość została zwrócona na rzecz byłego właściciela lub jego spadkobiercy, to czynność ta, jest jedynie przywróceniem stanu własności sprzed wywłaszczenia, a więc nie może być utożsamiana z jakąkolwiek formą nabycia w rozumieniu kodeksu cywilnego. Zatem zwrot Wnioskodawczyni, jako spadkobiercy udziału w wysokości 1/8 nieruchomości nie stanowi nabycia nieruchomości, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Odpłatne zbycie przez Wnioskodawczynię 1/8 udziału w nieruchomości, zwróconego na podstawie decyzji administracyjnej starosty z dnia 31 października 2007 r., jako spadkobiercy, nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-403/09-2/LK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy w związku ze sprzedażą nieruchomości - 1/8 ceny sprzedaży odpowiadającej 1/8 udziału w nieruchomości zwróconej Wnioskodawczyni na mocy Decyzji Starosty, będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?2. Czy w związku ze zwrotem w drodze decyzji Starosty 1/8 udziału w nieruchomości Wnioskodawczyni otrzymuje przychód w podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-402/09-2AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1) Czy w związku ze sprzedażą Nieruchomości - 1/8 ceny sprzedaży odpowiadająca 1/8 udziału w Nieruchomości zwróconej Wnioskodawcy na mocy Decyzji Starosty X. będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?2) Czy w związku ze zwrotem w drodze decyzji Starosty X. 1/8 udziału w Nieruchomości; Wnioskodawca otrzymuje przychód w podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-410/09-2/AS2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie przez Wnioskodawczynię wkładu niepieniężnego do Spółki Osobowej w postaci papierów wartościowych będzie kreować powstanie przychodu podatkowego dla Wnioskodawczyni? Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę Osobową papierów wartościowych wniesionych do niej w postaci wkładu niepieniężnego, dochodem będzie nadwyżka ceny sprzedaży tych papierów wartościowych nad wartością wkładu określoną w umowie Spółki Osobowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-386/09-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W jaki sposób ustalić przychód do opodatkowania (ryczałt czy zasady ogólne) z kilku umów zleceń w danym miesiącu w sytuacji, gdy nie wszystkie należności z tych umów zostały wypłacone w tym samym miesiącu, w którym zostały zawarte umowy:1) czy sumując kwoty należności z wszystkich umów zawartych w danym miesiącu?2) czy sumując wszystkie wypłacone rachunki w danym miesiącu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-375/09-4/LK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy do należności osób ,,których przychody zostały zdefiniowane w art. 13 pkt 5 i 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a z którymi płatnik nie zawiera umów cywilnoprawnych a jedynie wypłaca należności na podstawie postanowień sądu (kilku postanowień w ciągu miesiąca w różnych sprawach o należnościach zarówno niższych jak i wyższych od 200 zł), ma zastosowanie art. 30 ust.1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-399/09-4/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

94| 95| 96| 97| 98|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY