Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    wartość wynagrodzenia wypłaconego małżonkowi jednego ze wspólników spółki nie stanowi kosztów uzyskania przychodów dla tego wspólnika, którego małżonek otrzymuje to wynagrodzenie ani również nie będzie kosztem uzyskania przychodów pozostałych wspólników spółki. Natomiast wydatki, inne niż wynagrodzenie (tj. składki na ubezpieczenie społeczne, składki na Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych), które są związane z zatrudnieniem małżonka wspólnika będą stanowić koszty uzyskania przychodu Wnioskodawcy do wysokości jego udziału w zysku.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-324/10-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wydatek w kwocie 18.442 zł 63 gr z tytułu nabycia oraz zamontowania w miesiącu lutym 2010 r. w budynku biurowo - administracyjnym 30 sztuk rolet (żaluzji pionowych) ma prawo zaliczyć w miesiącu lutym 2010 r. do kosztów uzyskania przychodów, czy też o przedmiotowy wydatek, należy zwiększyć wartość początkową wyżej wymienionego budynku, stanowiąca podstawę naliczania odpisów amortyzacyjnych zaliczanych do kosztów uzyskania przychodu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-316/10/WM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wynagrodzenie za pracę wypłacane, zatrudnionej przez Spółkę, żonie wspólnika, w latach 2008 i następnych, oraz opłacane ze środków finansowych Spółki należne od przedmiotowego wynagrodzenia składki na ubezpieczenia społeczne, składki na Fundusz Pracy i FGŚP?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-346/10/DP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wynagrodzenie za pracę wypłacane, zatrudnionej przez Spółkę, żonie wspólnika, w latach 2008 i następnych, oraz opłacane ze środków finansowych Spółki należne od przedmiotowego wynagrodzenia składki na ubezpieczenia społeczne, składki na Fundusz Pracy i FGŚP?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-345/10/DP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wynagrodzenie za pracę wypłacane, zatrudnionej przez Spółkę, żonie wspólnika, w latach 2008 i następnych, oraz opłacane ze środków finansowych Spółki należne od przedmiotowego wynagrodzenia składki na ubezpieczenia społeczne, składki na Fundusz Pracy i FGŚP?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-344/10/DP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy w rozliczeniu rocznym za 2009r. wnioskodawca może uwzględnić ulgę z tytułu wychowywania dzieci (art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) w wysokości 1112,04 zł?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-344/10/BD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy wnioskodawczyni może odliczyć od dochodu za rok 2009 wydatki poniesione na zakup - aparatów słuchowych oraz baterii do aparatów i środków konserwujących?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: DD3/033/108/MCA/10/DD-431 wydana przez: Minister Finansów

  • Pytanie:
    Czy wnioskodawca może odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatek na zakup baterii do implantu ślimakowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: DD3/033/107/MCA/10/PK-565 wydana przez: Minister Finansów

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, iż przychody uzyskane przez Wnioskodawcę z tytułu tłumaczeń i działalności naukowej wykonywanych w ramach umowy zlecenia nie podlegają opodatkowaniu w Polsce od momentu przedłożenia pracodawcom polskim certyfikatu rezydencji potwierdzającego miejsce zamieszkania na terytorium Niemiec. O zwrot nadpłaconego podatku za 2009 r. z tytułu tłumaczeń i działalności naukowej w ramach umowy zlecenie, Wnioskodawca może ubiegać się poprzez złożenie korekty zeznania za 2009 rok wraz z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty. Jednakże prawidłowość sporządzonej korekty i wysokości nadpłaty stwierdzone zostaną dopiero przez organ podatkowy w trakcie prowadzonego postępowania podatkowego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-219/10-4/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    ustalenie źródła przychodów z tytułu przychodu uzyskanego przez akcjonariusza w spółce komandytowo - akcyjnej oraz możliwości opodatkowania przychodu podatkiem liniowym.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-470/10-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, iż w wyniku dokonania nieodpłatnego zniesienia współwłasności budynku mieszkalnego nie powstanie u Wnioskodawczyni przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Wyżej wymienione zdarzenie nie pociągnie również za sobą konieczności doliczenia do podatku kwot poprzednio odliczonych na budowę przedmiotowej nieruchomości, gdyż nie powoduje ono utraty ulgi.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-263/10-2/MR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Dochód osiągnięty z tytułu udziału w spółce komandytowo-akcyjnej stanowić będzie dochód z pozarolniczej działalności gospodarczej, który po spełnieniu przez podatnika zasad określonych przepisami art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, może być opodatkowany zgodnie z art. 30c ust.1 tej ustawy 19% podatkiem liniowym.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-469/10-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    określenie przychodu z tytułu wniesienia aportu w postaci akcji do spółki cypryjskiej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-/249/10-2/MR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    skutki podatkowe darowizny akcji na rzecz spółki cypryjskiej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-275/10-2/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy prawidłowe jest stanowisko, zgodnie z którym w świetle art. 24 ust. 5d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w przypadku umorzenia udziałów otrzymanych przez podatnika na podstawie umowy darowizny, koszty uzyskania przychodu - dla celów ustalenia dochodu z tytułu umorzenia udziałów - ustala się w wysokości wartości rynkowej udziałów z dnia dokonania darowizny, tzn. czy dochód z tytułu umorzenia udziałów stanowi różnicę pomiędzy wynagrodzeniem otrzymanym przez Wnioskodawcę z tytułu umorzenia udziałów oraz wartością rynkową udziałów z dnia nabycia w formie darowizny?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-330/10/TK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Mając na uwadze powyższe uregulowania zawarte w cytowanej ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, przekazując na rzecz spółki cypryjskiej akcje spółki akcyjnej w formie darowizny nie powstanie u Wnioskodawczyni przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-274/10-2/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przedstawione zdarzenie przyszłe powoduje powstanie przychodu po stronie wnioskodawczyni, a zatem czy w podanym zdarzeniu przyszłym znajdzie zastosowanie art. 17 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-430/10/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Przekazanie synowi przedsiębiorstwa w postaci gospodarstwa rolnego, spełniającego warunki określone w art. 55#185; Kodeksu cywilnego, wyłączone jest spod działania ustawy o podatku od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, a co za tym idzie nie wiąże się dla przekazującego z obowiązkiem korekty w zakresie podatku naliczonego związanego z nabytymi składnikami majątkowymi przedsiębiorstwa.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2-443-240/10-2/IZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka będzie zobowiązana do dokonania ponownej korekty kosztów w dacie zwrotu dotacji na dofinansowanie kosztów inwestycji? Czy w takim przypadku korekta kosztów powinna zostać dokonana w taki sam sposób (rozliczenie na działalność zwolnioną na podstawie posiadanego zezwolenia i działalność opodatkowaną) w jaki dokonano rozliczenia dotacji w momencie jej otrzymania w 2008 r.?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-150b/10/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy Spółka do kosztów uzyskania przychodu roku podatkowego 2010 i lat podatkowych następnych ma prawo zaliczyć wydatki dotyczące usunięcia drzew z nieruchomości, wydatki związane z rozbiórką budynków i budowli, koszty niezamortyzowanej wartości likwidowanych budynków i budowli, koszty odpisów amortyzacyjnych oraz podatku od nieruchomości należnego za okres niewykorzystywania przy prowadzeniu działalności (ze względu na remonty lokali biurowych oraz ze względu na prace adaptacyjne przystosowujące na potrzeby wynajmu hale oraz budynki warsztatów produkcyjnych), uznając jednocześnie, iż przychodem do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych są odzyskane podczas rozbiórek materiały budowlane, czy też pozyskane drewno podczas wycinek drzew?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-134c/10/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

106| 107| 108| 109| 110|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY