Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, że uzyskiwane przez Wnioskodawczynię dochody z tytułu pełnienia funkcji dyrektora w spółce mającej siedzibę na terytorium Cypru będą podlegać opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 16 umowy, tj. na Cyprze i w Polsce. Jednocześnie w Polsce należy uniknąć podwójnego opodatkowania, stosując określoną w art. 24 ust. 1 pkt a) umowy w zw. z art. 27 ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tzw. metodę wyłączenia z progresją.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-268/10-3/MR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, że uzyskiwane przez Wnioskodawczynię dochody z tytułu pełnienia funkcji dyrektora w spółce mającej siedzibę na terytorium Cypru będą podlegać opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 16 umowy, tj. na Cyprze i w Polsce. Jednocześnie w Polsce należy uniknąć podwójnego opodatkowania, stosując określoną w art. 24 ust. 1 pkt a) umowy w zw. z art. 27 ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tzw. metodę wyłączenia z progresją.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-269/10-3/MR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie dochodów z tytułu wypłaty dywidendy w spółce mającej siedzibę na terytorium Cypru

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-266/10-3/MR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie dochodu z tytułu wynagrodzenia za pełnienie funkcji dyrektora (członka zarządu) w spółce cypryjskiej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-251/10-4/MR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy otrzymany zwrot poniesionych wydatków przysługujący mu na podstawie art. 162 prawa upadłościowego w wysokości zaakceptowanej przez sędziego komisarza podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym jako przychody osiągane na podstawie art. 13 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-301/10/AD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Miejsce świadczenia i opodatkowania usług parkingowych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-326/10/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Sposób ustalenia przychodu i kosztów uzyskania przychodów z tytułu umorzenia udziałów otrzymanych w drodze darowizny.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-471/10/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Sposób ustalenia przychodu i kosztów uzyskania przychodów z tytułu umorzenia udziałów otrzymanych w drodze darowizny.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-469/10/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Opodatkowanie podatkiem od czynności cywilnoprawnych podwyższenia kapitału zakładowego Spółki z o.o.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/436-76/10/TJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Stwierdza się, iż wycofanie części wkładu, tj. przeniesienie własności nieruchomości ze Spółki Jawnej na Wnioskodawcę nie zostało wymienione w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. A zatem, powyższa czynność nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-138/10-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, iż umowa cash poolingu, zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, nie została wymieniona w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu ww. podatkiem. Nie można tego typu czynności zakwalifikować także jako umowy pożyczki wymienionej w tym katalogu. A zatem, czynności dokonywane w ramach systemu cash pooling nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-126/10-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zorganizowanie stanowisk pracy w celu odbycia przygotowania zawodowego dorosłych spowoduje utratę prawa do opodatkowania w formie karty podatkowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-362/10/TK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca w 2009 r. mógł skorzystać z ulgi prorodzinnej?Czy przed organem podatkowym można udokumentować fakt, że dziecko się uczy poprzez przedłożenie wyroku lub ugody sądowej, z której wynika, że dziecko się uczy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-316/10/ENB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Należy wskazać, iż nabycie przez Wnioskodawcę składników majątku (rzeczy oraz praw majątkowych) w wyniku przekazania ich przez trust na podstawie umowy trustu będzie podlegać opodatkowaniu na zasadach określonych w ustawie o podatku od spadków i darowizn dla nabycia rzeczy lub praw majątkowych tytułem zapisu. Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia od podatku, na podstawie art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, o ile spełni wszystkie wymienione w tym przepisie warunki. Zgłoszenie o nabyciu własności rzeczy i praw majątkowych winno być dokonane na formularzu SD-Z2 w terminie 6-miesięcy od dnia powstania obowiązku podatkowego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-132/10-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, iż z tytułu otrzymanego zachowku Wnioskodawczyni może skorzystać ze zwolnienia od podatku, na podstawie art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, pod warunkiem, o ile spełni wszystkie wymienione w tym przepisie warunki.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-135/10-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Należy stwierdzić, iż z tytułu otrzymanego zachowku Wnioskodawczyni może skorzystać ze zwolnienia od podatku, na podstawie art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, pod warunkiem, o ile spełni wszystkie wymienione w tym przepisie warunki.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-136/10-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Przepisy powołanej przez Wnioskodawczynię umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania nie mają zastosowania do nabytego przez Wnioskodawczynię spadku, zatem zapłacenie w Wielkiej Brytanii określonej kwoty podatku od spadku zgodnie z prawem tam obowiązującym, nie zwalnia od uiszczenia należnego podatku według prawa polskiego. Zatem, wysokość podatku od spadków i darowizn dla Wnioskodawczyni, która - jak wynika z treści wniosku - w chwili otwarcia spadku miała miejsce stałego pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zostanie ustalona w oparciu o przepisy art. 9 i 15 ustawy o podatku od spadków i darowizn z uwzględnieniem ulg i zwolnień przewidzianych ustawą. Końcowo wskazać należy, iż podatek zapłacony zgodnie z przepisami prawa w Wielkiej Brytanii jako ciężar nabytego spadku podlega odliczeniu od podstawy opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn w Polsce.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-93/10-4/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z przejęciem w drodze aportu przedsiębiorstwa osoby fizycznej do spółki z o.o. nastąpi sukcesja praw i obowiązków w stosunku do zobowiązań publicznoprawnych (podatek od towarów i usług, zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-144/10/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, iż przychody uzyskane przez Wnioskodawcę z tytułu tłumaczeń i działalności naukowej wykonywanych w ramach umowy zlecenia nie podlegają opodatkowaniu w Polsce od momentu przedłożenia pracodawcom polskim certyfikatu rezydencji potwierdzającego miejsce zamieszkania na terytorium Niemiec. O zwrot nadpłaconego podatku za 2009 r. z tytułu tłumaczeń i działalności naukowej w ramach umowy zlecenie, Wnioskodawca może ubiegać się poprzez złożenie korekty zeznania za 2009 rok wraz z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty. Jednakże prawidłowość sporządzonej korekty i wysokości nadpłaty stwierdzone zostaną dopiero przez organ podatkowy w trakcie prowadzonego postępowania podatkowego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-219/10-4/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawcy przysługuje możliwość skorzystania z odliczeń w ramach ulgi odsetkowej, o której mowa w art. 26b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, mając na uwadze, że jedna z osób zaciągających kredyt nie jest ani właścicielem, ani współwłaścicielem budynku mieszkalnego, na zakup którego został zaciągnięty kredyt mieszkaniowy, a środki na spłatę tego kredytu były dokonywane przez tę osobę, lecz w całości pochodziły od właścicieli tego budynku (osób chcących skorzystać z odliczeń w ramach ulgi odsetkowej)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-284/10/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

108| 109| 110| 111| 112|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY