2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Czy wydatki poniesione przez Spółkę na drobne poczęstunki, napoje bezalkoholowe, obiad w restauracji podczas spotkań biznesowych, nocleg hotelu w związku z prowadzeniem rozmów biznesowych z kontrahentem, stanowią podatkowy koszt uzyskania przychodu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-140/10/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy Spółka ma prawo do naliczania odpisów amortyzacyjnych w ten sposób, że odpisy amortyzacyjne będą w całości zaliczane do kosztów uzyskania przychodów do chwili, gdy ich suma nie przekroczy kwoty 20 tys. euro, po czym dokonywane odpisy amortyzacyjne nie będą uznawane za koszty uzyskania przychodów?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-181/10-5/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
CIT - w zakresie ustalania wartości składników majątkowych wchodzących w skład wkładu niepieniężnego stanowiących majątek obrotowy zarówno u wnoszącego aport jak i u Spółki oraz kosztów uzyskania przychodów w momencie ich zbycia.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-197/10-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1) Czy całość kosztów wynagrodzenia pracowników wypłacanych w terminie wynikającym z przepisów prawa pracy, umowy lub innego stosunku prawnego łączącego strony, należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 4g UPDOP w miesiącu, za który są należne?2) Czy narzuty na wynagrodzenia regulowane przez Spółkę w terminach wynikających z odpowiednich przepisów (w tym m. in. składki na ubezpieczenie społeczne w części finansowanej przez Spółkę jako płatnika składek, składki na Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Socjalnych itp.) należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 4h UPDOP w miesiącu, za który są należne?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-193/10-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
dochodem do opodatkowania powstałym w wyniku sprzedaży przez spółkę osobową ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej, będzie różnica pomiędzy kwotą uzyskaną ze zbycia prawa majątkowego, odpowiadającą jego wartości rynkowej na dzień zbycia, oraz "kosztem poniesionym" przez wspólnika na nabycie przedmiotowych wkładów wniesionych przez wspólnika do spółki komandytowej.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-180/10-6/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy w przypadku sprzedaży przez spółkę komandytową przedmiotu aportu (tj. akcji spółki M. S.A.) kosztem uzyskania przychodu dla wspólników spółki komandytowej będzie wartość tego aportu ustalona w umowie spółki komandytowej tj. wartość rynkowa akcji spółki M. S.A.?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-178/10-2/PD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu importu usług
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-181/10/AB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
odliczenie od podstawy opodatkowania kwoty przekazanej do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od środków zgromadzonych na indywidualnym koncie emerytalnym
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-276/10-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy wydatek poniesiony na zakup zestawu do bramy garażowej oraz zestawu do bramy wjazdowej można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-343/10/ŚS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
możliwość dokonywania odliczenia odsetek od kredytu w ramach ulgi odsetkowej w przypadku, gdy bank dokonał przelewu części pieniędzy na rachunek Wnioskodawczyni.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-250/10-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
sposób ustalania kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej w związku z uzyskiwaniem przychodów opodatkowanych i wolnych od podatku.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-488/10-2/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy ponosząc wydatki związane z remontem poszczególnych lokali użytkowych i lokalu mieszkalnego, Spółka ma prawo zaliczyć przedmiotowe wydatki do kosztów uzyskania przychodu roku podatkowego 2010 r. oraz następnych lat podatkowych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-342/10/PSZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu miesiąca, którego one dotyczą wydatki z tytułu wynagrodzeń wypłaconych pracownikom fizycznym do 10 miesiąca następującego po miesiącu, za który one są należne oraz czy ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu finansowane przez płatnika składki na ubezpieczenia społeczne, składki na Fundusz Pracy oraz FGŚP od wyżej wymienionych wynagrodzeń, które zostaną opłacone do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostało wypłacone wynagrodzenie pracownikom fizycznym oraz składki na ubezpieczenia społeczne, składki na Fundusz Pracy oraz składki na FGŚP należne od wynagrodzeń pracownikom umysłowym - które są wypłacane do końca każdego miesiąca kalendarzowego - zapłacone do dnia 15 miesiąca następnego miesiąca kalendarzowego: Przykładowo, czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów miesiąca grudnia 2009 r. wypłacone wynagrodzenie za miesiąc grudzień 2009 r. pracownikom fizycznym do dnia 10 stycznia 2010 r. oraz zapłacone należne od wynagrodzenia za miesiąc grudzień 2009 r. składki na ubezpieczenia społeczne, składki na Fundusz Pracy i FGŚP w części finansowanej przez Spółkę zapłacone przez Spółkę do dnia 15 lutego 2010 r. oraz zapłacone do dnia 15 stycznia 2010 r. należne składki na ubezpieczenia społeczne, składki na Fundusz Pracy i FGŚP w części finansowanej przez Spółkę należne od wynagrodzeń pracowników umysłowych wypłaconych do dnia 31 grudnia 2009 r.?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-134a/10/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
w przypadku nabycia akcji w zamian za wkład niepieniężny w innej postaci niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część do kosztów nabycia akcji, zgodnie z art. 15 ust. 1j pkt 3 UPDOP, może zaliczyć pełną wartość wierzytelności wydatkowanej (wnoszonej) jako aport rzeczowy uprzednio potraktowanej jako przychód należny na podstawie art. 12 ust. 3 UPDOP.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-209/10-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy nieodpłatne udostępnienie Spółce powierzchni operacyjnych wykorzystywanych wyłącznie do świadczenia na rzez T. czynności likwidacyjnych w szkodach z umów ubezpieczeń (prawidłowego wykonania zlecenia określonego odpłatna Umową), będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych ( dalej: podatek CIT"), jako stanowiące przychód Spółki?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-223/10-2/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Jakie konsekwencje podatkowe w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: PDOP) spowoduje po stronie Spółki wydanie majątku polikwidacyjnego na rzecz jedynego udziałowca?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-232/10-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy wniesienie przez Wnioskodawcę Nieruchomości (nie stanowiącej przedsiębiorstwa tub jego zorganizowanej części) do Spółki komandytowej, będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego dla Wnioskodawcy na dzień wniesienia tego wkładu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-254/10-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
ustalenie momentu uzyskania przychodu akcjonariusza w spółce komandytowo-akcyjnej oraz sposobu ustalenia przychodu i kosztów uzyskania przychodów z udziału w spółce komandytowo-akcyjnej.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-469/10-3/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
CIT - w zakresie określenia podstawy opodatkowania, momentu powstania przychodu oraz sposobu i terminu zapłaty zaliczek na podatek dochodowy w związku z posiadaniem przez Wnioskodawcę statusu Akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-177/10-2/PD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
należy stwierdzić, iż Wnioskodawczyni ma prawo do odliczenia od podatku należnego w Polsce kwoty podatku w wysokości 10% kwoty dywidend, który stanowiłby podatek do zapłacenia na Cyprze, gdyby nie zwolnienie tego rodzaju dochodów od podatku zgodnie z wewnętrznym prawem cypryjskim.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-267/10-3/MR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
wstercz | 107| 108| 109| 110| 111| | dalej |