Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    brak prawa do odliczenia przez podmiot niezarejestrowny jako podatnik VAT czynny

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/443-695/10/AZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Wnioskodawca nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku realizacją projektu polegającego na przebudowie ciągu drogowego

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/443-732/10/AŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, iż przychód uzyskany ze sprzedaży udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego nabytego w drodze spadku w dniu 2007 r. będzie korzystał ze zwolnienia wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2007 r. do 31 grudnia 2008 r., ale tylko w sytuacji, jeśli Wnioskodawczyni w wymaganym ustawowo terminie złoży oświadczenie o spełnieniu warunków do skorzystania z przedmiotowego zwolnienia.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-186/10-4/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    twierdzić należy, iż Wnioskodawca jako płatnik, jest obowiązany do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od stawianych do dyspozycji mieszkańców Domu, odsetek od depozytu przechowywanego na rachunku sum depozytowych. Odsetki od środków mieszkańców przechowywanych na rachunku bankowym Domu Pomocy Społecznej, nie podlegają zwolnieniu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 79 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-122/10-4/MR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    zwolnienie z opodatkowania otrzymanych wynagrodzeń wypłaconych w związku z realizacją Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-175/10-4/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-185/10-2/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, iż wynagrodzenie Wnioskodawcy wypłacone w związku z realizacją projektu finansowanego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego nie podlegają zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż w momencie wypłaty nie były finansowane ze środków bezzwrotnej pomocy, o których mowa w tym przepisie.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-169/10-4/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Otrzymywane przez Wnioskodawczynię środki pieniężne nie korzystają ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, bowiem nie spełniają przesłanek, o których mowa w tym przepisie. Wobec powyższego kwota 15.000 NOK (7.475,70 PLN) podlega opodatkowaniu w Polsce, jako przychód z innych źródeł, zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-149/10-4/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy otrzymanie przez pracownika bonów, talonów, kuponów lub innych dowodów uprawniających do uzyskania na ich podstawie posiłków, artykułów spożywczych lub napojów bezalkoholowych w punktach posiadających posiłki o zawartości odżywczej wskazanej w § 2 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów (Dz. U. Nr 60, poz. 279) uprawnia do skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 11b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-179/10/IB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    W przypadku gdy przedmiotem spadku jest więcej niż jedna rzecz lub prawo, a w wyniku działu spadku podatnik otrzymuje tylko jedno z tych praw zrzekając się równocześnie swoich udziałów w innych rzeczach i prawach, dla obliczenia udziału nabytego w spadku w nieruchomości otrzymanej w wyniku działu spadku należy obliczyć wartość całego udziału spadkowego podatnika, czyli zsumować wartość udziałów nabytych w każdej rzeczy czy prawie (wartość udziałów w poszczególnych rzeczach może być wszakże różna, bo zależeć będzie od wartości każdej z nieruchomości). Dopiero suma wartości tych udziałów będzie odzwierciedlała udział nabyty w drodze spadku. Następnie należy obliczyć wartość udziału jaki przypada podatnikowi w drodze działu spadku. Wartość nieruchomości nabytej w części w spadku a w części w drodze działu spadku nie będzie podlegała opodatkowaniu w części odpowiadającej wartości udziału spadkowego w całym spadku. Jedynie nadwyżka wartości nieruchomości ponad wartość udziału spadkowego w całym spadku nie została nabyta w drodze spadku i podlega opodatkowaniu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: DD2/033/69/BRT/09/424 wydana przez: Minister Finansów

  • Pytanie:
    Czy sprzedaż udziałów nieruchomości będzie skutkowała powstaniem przychodu na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-204/10/DP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu uzyskanego przez sędziego sportowego oraz trenera.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-183/10/IL wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Reasumując należy stwierdzić, iż przejazdy pracowników samochodem służbowym na trasie pomiędzy wyznaczonym miejscem parkowania, a miejscem, w którym znajduje się siedziba Spółki - o ile nie służą osobistym celom pracowników lecz wykorzystywane są w ramach realizacji zadań służbowych - nie stanowią nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu przepisu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a zatem ich wartości nie można uważać za przychód pracowników ze stosunku pracy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-168/10-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wnioskodawca przy wypłacie należności za sędziowany mecz powinien stosować przepisy art. 30 ust. 1 pkt 5a, czy w każdej sytuacji (nawet gdy uzyskany przychód jest niższy od kwoty 200,00 zł.), naliczyć 20% kosztów uzyskania przychodu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-220/10/ASz wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia w koszty uzyskania przychodów wydatków związanych z nabyciem towarów konsumpcyjnych na cele organizacji spotkań z kontrahentami, ich pracownikami lub potencjalnymi kontrahentami zarówno w siedzibie Spółki jak i siedzibie kontrahenta?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-126/10-2/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przychód sfinalizowany przelewem środków pieniężnych w dniu 29.12.2003 roku podlega obowiązkowi podatkowemu za rok 2009.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-124/10-4/MC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, iż zakup przez Wnioskodawczynię pościeli rehabilitacyjnej nie jest wydatkiem podlegającym odliczeniu od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-191/10-2/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w świetle art. 22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, można uznać za koszt uzyskania przychodu prowadzonej działalności gospodarczej wydatki poniesione na dojazd oraz powrót z Chin, opłatę za kurs języka oraz diety z tytułu podróży służbowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-284/10/PSZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    koszt uzyskania przychodów z tytułu przeniesienia na osobę trzecią ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej stanowić będzie wartość wydatków poniesionych przez Wnioskodawcę na przedmiot aportu, tj. wartość wydatków poniesionych na nabycie lub wytworzenie składników majątkowych wchodzących w skład aportu. Jednocześnie podkreślić należy, że kosztem podatkowym mogą być jedynie te wydatki, których to Spółka nie zaliczyła już do kosztów uzyskania przychodów. Inne rozliczenie byłoby sprzeczne z podstawową zasadą wykładni systemowej w podatku dochodowym, zgodnie z którą ten sam wydatek nie może być uwzględniony więcej niż jeden raz, jako koszt uzyskania przychodu u tego samego podatnika.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-96/10-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie aportem przedsiębiorstwa do istniejącej spółki jawnej spowoduje jakiekolwiek konsekwencje dla Pana w podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-206/10/TK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

167| 168| 169| 170| 171|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY