2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
mając na uwadze przedstawione zdarzenie przyszłe oraz powołane przepisy prawa podatkowego stwierdzić należy, iż Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w ramach tzw. ulgi meldunkowej, ponieważ nie spełniła wyżej wymaganych ustawą warunków, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wobec powyższego opodatkowaniu 19% podatkiem dochodowym będzie podlegała część przychodu uzyskana ze zbycia przedmiotowej nieruchomości, stanowiącej współwłasność obojga małżonków i odpowiadająca wysokości udziału Wnioskodawcy w wartości wspólnej nieruchomości, ustalona na zasadach określonych w art. 30e ww. ustawy.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-504/10-4/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
zwolnienie z opodatkowania przychodu w formie zaliczki uzyskanego na poczet ceny sprzedaży i wydatkowania przed zawarciem definitywnej umowy sprzedaży na cele mieszkalne w Szwecji.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-444/10-4/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Zwolnienie z opodatkowania odsetek z tytułu nieterminowej wypłaty zasiłku pogrzebowego.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-360/10/MU wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
zwolnienie z opodatkowania przychodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości wydatkowanego na sfinansowanie zakupu nowej nieruchomości poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-444/10-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Stwierdzić należy, iż sprzedaż używanego w prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej samochodu będącego wcześniej przedmiotem umowy leasingu, stanowi podlegający opodatkowaniu przychód z działalności gospodarczej, o którym mowa w art. 14 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, również w sześcioletnim okresie po wycofaniu tego składnika majątku, stosownie do treści art. 10 ust. 2 pkt 3 ww. ustawy.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-435/10-2/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Prawidłowość ustalenia podstawy obliczenia podatku.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-370/10/BK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
zwolnienie z opodatkowania przychodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości wydatkowanego w części na spłatę kredytu refinansowego.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-444/10-3/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
opodatkowania opłat z tytułu nielegalnego poboru energii Sp. z o. o.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-525/07-4/ASi/KOM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
opodatkowanie napiwków
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-376/10-4/LS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Warunki skorzystania ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - małżonkowie.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-376a/10/MU wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Należy stwierdzić, iż wypłacane przez kluby sportowe ekwiwalenty dla Wnioskodawcy jako sędziego piłki nożnej za przeprowadzenie zawodów piłki nożnej nie mogą być opodatkowane zryczałtowanym podatkiem wynikającym z art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji, od wypłat ekwiwalentu sędziowskiego (niezależnie od wysokości poszczególnych wypłat z tego tytułu, jak również wysokości sumy wypłat w danym miesiącu) na klubach sportowych jako płatniku ciąży obowiązek określony w art. 41 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Natomiast Wnioskodawca jest zobowiązany do wykazania tego ekwiwalentu w zeznaniu rocznym i opodatkowania wraz z innymi dochodami uzyskanymi w danym roku podatkowym.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-347/10-2/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży przez Spółkę składników majątkowych stanowiących elementy przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa otrzymanej tytułem wkładu niepieniężnego i niewprowadzonych do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki wnoszącej aport, a spełniających w Spółce po ich otrzymaniu wszelkie przesłanki (wyrażone w art. 16a i 16b UPDOP), by uznać je za środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne i jako takie rozpoznać w Spółce? W szczególności, jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment sprzedaży?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-302/10-7/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1) Czy odsetki od kredytu bankowego lub pożyczki zaciągniętej przez Spółkę stanowią jej koszt uzyskania przychodu w dacie spłaty lub kapitalizacji?2) Czy odsetki od kredytu bankowego lub pożyczki zaciągniętej przez Spółkę stanowić będą jej koszt uzyskania przychodu w dacie spłaty lub kapitalizacji po ewentualnym połączeniu z nabytą przez Spółkę spółką z ograniczona odpowiedzialnością?3) Czy odsetki od kredytu bankowego lub pożyczki zaciągniętej przez Spółkę stanowić będą koszt uzyskania przychodu w dacie spłaty lub kapitalizacji po ewentualnym połączeniu z nabytą przez Spółkę spółką z ograniczona odpowiedzialnością, gdyby to nabyta spółka z ograniczoną odpowiedzialnością była spółką przejmującą?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-235/10-2/MC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży przez Spółkę składników majątkowych stanowiących elementy przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa otrzymanej tytułem wkładu niepieniężnego, które były wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki wnoszącej aport, a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment sprzedaży?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-302/10-6/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1) Czy w przypadku otrzymania przez Spółkę w drodze wkładu niepieniężnego składników majątkowych stanowiących przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa, wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych będących elementami wnoszonego przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części uprzednio wprowadzonych do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki wnoszącej aport należy ustalić, zgodnie z zasadą kontynuacji, w wysokości wartości początkowej określonej w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych Spółki Wnoszącej aport?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-302/10-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Co w świetle art. 16 ust 1 pkt 60 Ustawy o podatku dochodowym wchodzi w skład ,,kapitału zakładowego"?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-176/10-3/PD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy skapitalizowane odsetki od obligacji mogą być zaliczone przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich kapitalizacji?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-257/10-2/EB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży przez Spółkę składników majątkowych stanowiących elementy przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa otrzymanej tytułem wkładu niepieniężnego, w tym: zapasów, towarów, produktów, (w tym produktów będących na moment otrzymania aportu produkcją w toku, która na skutek kontynuacji procesu produkcyjnego w Spółce została sfinalizowana) i innych składników majątkowych, które na moment dokonania aportu nie były wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki wnoszącej aport?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-302/10-8/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
8) Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży przez Spółkę składników majątkowych stanowiących element przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, które na moment dokonania aportu stanowiły środek trwały w budowie i nie były wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki wnoszącej aport, natomiast na moment sprzedaży w wyniku zakończenia procesu inwestycyjnego stanowią środki trwałe Spółki?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-302/10-9/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Możliwość zwolnienia od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 dochodów Spółdzielni z tytułu odsetek na rachunku bieżącym.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-228/10/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
wstercz | 89| 90| 91| 92| 93| | dalej |