Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy Spółka mogła odliczyć na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług podatek naliczony wynikający z faktury wystawionej przez "L." sp. z o.o., która otrzymała wynagrodzenie z tytułu zrzeczenia się prawa dzierżawy nieruchomości?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-402/10/DM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Odliczenie podatku naliczonego w związku z realizacją projektu współfinansowanego ze środków UE.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-528/10/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy podmiot dokonujący wypłat świadczeń dla osób bezrobotnych bez prawa do zasiłku, wykonujących prace społecznie użytecznie obowiązany jest do sporządzania i przekazywania podatnikowi oraz organowi podatkowemu informacji o wypłacanych świadczeniach, pomimo zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 128 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-377/10/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    mając na uwadze przedstawione zdarzenie przyszłe i powołane przepisy prawa, należy stwierdzić, iż wynagrodzenia otrzymywane przez Wnioskodawczynię na podstawie umów partnerskich, nie będą stanowić dotacji w rozumieniu przepisów o finansach publicznych, otrzymanej z budżetu państwa lub budżetów jednostek samorządu terytorialnego, a tym samym nie będą korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 129 lub art. 21 ust. 1 pkt 136 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Kwoty otrzymywanych wynagrodzeń stanowić będą u Wnioskodawczyni przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej podlegający opodatkowaniu, który należy ująć w podatkowej księdze przychodów i rozchodów i rozliczyć w zeznaniu rocznym podatkowym.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-473/10-2/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie otrzymywanych zaległych alimentów od byłego męża

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-312/10-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    skutki podatkowe związane z pokryciem ceny emisyjnej nowoutworzonych akcji kapitałem zapasowym Spółki

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-293/10-4/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Odnosząc stan faktyczny na grunt powołanych w niniejszej interpretacji indywidualnej przepisów uznać należy, że do kosztów uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego może Pan zaliczyć wydatki poniesione na jego zakup oraz wydatki związane z dokonaniem tej czynności w formie aktu notarialnego. Natomiast brak jest podstaw do uznania za koszt uzyskania przychodu wydatków poniesionych na spłatę kredytu i odsetek od kredytu, gdyż koszty te nie mieszczą się w dyspozycji art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-315/10-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie napiwków

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-333/10-4/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie napiwków

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-385/10-4/LS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie napiwków.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-387/10-4/LS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie napiwków

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-352/10-4/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    w sytuacji przekazania nowoutworzonych akcji menedżerom nieodpłatnie lub za symboliczną opłatą, to dochód uzyskany przez menedżerów z tytułu objęcia tych akcji nie będzie podlegał opodatkowaniu w momencie ich objęcia na podstawie art. 24 ust. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W związku z czym Spółka nie będzie zobowiązana do poboru zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od tego dochodu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-293/10-5/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    wypełnianie obowiązków płatnika z tytułu wykonywanych czynności z zakresu organizacji, prowadzenia i obsługi programu emisji obligacji.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-364/10-4/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Skutki w podatku od towarów i usług przeniesienie części majątku do nowoutworzonej spółki (podział przedsiębiorstwa przez wydzielenie).

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-198/07/10-S/IN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy wydatki na napoje, posiłki ponoszone w związku z organizacją spotkań z kontrahentami w siedzibie i oddziale firmy lub poza nią stanowią koszty uzyskania przychodów dla Spółki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-230/10-4/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wystawienie faktur korygujących do zaliczek i prawidłowe ich rozliczenie.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-351/10-4/KC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    niezależnie od faktu, czy płatnik pobrał zaliczki na podatek dochodowy, czy tego nie dokonał, podatnik jest zobowiązany do należytego wypełniania obowiązków nałożonych na niego ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie bowiem z wyżej cytowanymi art. 9 ust. 1 oraz art. 45 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podatnik zobowiązany jest do wykazania w rocznym zeznaniu podatkowym wszystkich osiągniętych w roku podatkowym dochodów, niezależnie od faktu, czy płatnik zaliczki na podatek dochodowy pobrał, czy też tego obowiązku nie wypełnił. W związku z powyższym Wnioskodawczyni zobowiązana jest do wykazania w rozliczeniu rocznym dochodów z napiwków wypłacanych przez pracodawcę, nawet jeśli zaliczki na podatek dochodowy nie zostały od tych napiwków naliczone i potrącone.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-385/10-5/LS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    niezależnie od faktu, czy płatnik pobrał zaliczki na podatek dochodowy, czy tego nie dokonał, podatnik jest zobowiązany do należytego wypełniania obowiązków nałożonych na niego ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie bowiem z wyżej cytowanymi art. 9 ust. 1 oraz art. 45 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podatnik zobowiązany jest do wykazania w rocznym zeznaniu podatkowym wszystkich osiągniętych w roku podatkowym dochodów, niezależnie od faktu, czy płatnik zaliczki na podatek dochodowy pobrał, czy też tego obowiązku nie wypełnił.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-352/10-5/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    niezależnie od faktu, czy płatnik pobrał zaliczki na podatek dochodowy, czy tego nie dokonał, podatnik jest zobowiązany do należytego wypełniania obowiązków nałożonych na niego ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie bowiem z wyżej cytowanymi art. 9 ust. 1 oraz art. 45 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podatnik zobowiązany jest do wykazania w rocznym zeznaniu podatkowym wszystkich osiągniętych w roku podatkowym dochodów, niezależnie od faktu, czy płatnik zaliczki na podatek dochodowy pobrał, czy też tego obowiązku nie wypełnił. W związku z powyższym Wnioskodawca zobowiązany jest do wykazania w rozliczeniu rocznym dochodów z napiwków wypłacanych przez pracodawcę, nawet jeśli zaliczki na podatek dochodowy nie zostały od tych napiwków naliczone i potrącone.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-387/10-5/LS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    niezależnie od faktu, czy płatnik pobrał zaliczki na podatek dochodowy, czy tego nie dokonał, podatnik jest zobowiązany do należytego wypełniania obowiązków nałożonych na niego ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie bowiem z wyżej cytowanymi art. 9 ust. 1 oraz art. 45 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podatnik zobowiązany jest do wykazania w rocznym zeznaniu podatkowym wszystkich osiągniętych w roku podatkowym dochodów, niezależnie od faktu, czy płatnik zaliczki na podatek dochodowy pobrał, czy też tego obowiązku nie wypełnił.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-333/10-5/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

87| 88| 89| 90| 91|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY