Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Za datę nabycia lokalu mieszkalnego należy uznać datę nabycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, czyli dzień 09 października 1978 r. Zatem pięcioletni termin, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych upłynął z dniem 31 grudnia 1983 r., a więc sprzedaż lokalu mieszkalnego w dniu 30 sierpnia 2011 r. nie stanowi źródła przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Tym samym nie powstał obowiązek zapłaty podatku dochodowego ani od przychodu uzyskanego ze sprzedaży prawa do lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość, ani od sprzedaży związanego z tym lokalem udziałem w gruncie i częściach wspólnych, które stanowią prawo użytkowania wieczystego oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-474/12-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 20 oraz art. 23 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wierzytelności wynikające z przedmiotowych faktur można uznać za wierzytelności, których nieściągalność została uprawdopodobniona zgodnie z art. 23 ust. 2 pkt 1 ww. ustawy, a co za tym idzie, czy ww. wierzytelności można uznać za koszty uzyskania przychodu, jeżeli ich nieściągalność została uprawdopodobniona postanowieniem o nieściągalności jednej z nich, uznanym przez wierzyciela jako odpowiadające stanowi faktycznemu, wydanym przez właściwy organ postępowania egzekucyjnego oraz postanowieniem sądu o wpisaniu dłużnika do KRS Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, czy tez konieczne jest uzyskanie postanowień o nieściągalności wydanych przez właściwy organ postępowania egzekucyjnego dla wszystkich ww. wierzytelności przysługujących wobec tego samego dłużnika, co łączyłoby się ze znacznym obciążeniem wierzyciela kosztami procesu oraz kosztami postępowania egzekucyjnego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-298/12-2/ASZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy w związku z płatnościami (za licencje) przekazywanymi przez Wnioskodawcę lub które w przyszłości będzie przekazywał (za tantiemy autorskie), na podstawie otrzymywanych faktur, powstaje tzw. ,,podatek u źródła" od należności licencyjnych? Jeśli tak, to w jakiej wysokości?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-280/12-7/DS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Umorzenie udziałów.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-494/12-3/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Mając na uwadze przedstawione zdarzenie przyszłe, X wnosi o potwierdzenie, że wygaśnięcie zobowiązania pożyczkowego X w wyniku konfuzji, będącej rezultatem otrzymania majątku likwidacyjnego, w tym wierzytelności pożyczkowej przez X, nie doprowadzi do powstania przychodu podatkowego po stronie Spółki w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 ze zm.).

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-181/12-4/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy Spółka będzie mogła zastosować odpowiednie postanowienia umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania między Rzeczpospolitą Polską a Konfederacją Szwajcarską w stosunku do odsetek wypłacanych na rzecz Kontrahenta jako podmiotu uprawnionego, w przypadku przedstawienia przez niego odpowiedniego certyfikatu rezydencji?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-414/12-2/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy odsetki wypłacane w ramach Umowy nie będą podlegały przepisom art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 updop?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-507/12/PC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Obowiązek naliczania podatku należnego z tytułu wykorzystania wydatków mieszanych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-411/12-4/JN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Wnioskodawca zwraca się o potwierdzenie, że w sytuacji zawarcia z nabywcą oraz realizacji umowy na zasadach opisanych w niniejszym wniosku sprzedaż lokalu oraz udziału w prawie współwłasności lokalu garażowego będzie opodatkowana podatkiem VAT według stawki obniżonej, właściwej dla sprzedaży lokalu mieszkalnego (która w 2012 r. wynosi 8%).

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-389/12-4/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy sprzedaż nieruchomości zabudowanych, z których na jednej najemca dokonał ulepszenia pow. 30% i rozliczył to sobie jako nakłady w obcych środkach trwałych, może być zwolniona z opodatkowania podatkiem VAT.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-550/12-4/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    - Czy świadczone przez bank usługi obsługi wpłat i przelewów opisane w zdarzeniu przyszłym są zwolnione z opodatkowania podatkiem od towarów i usług w świetle ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług?- Czy w przypadku uznania, że świadczone przez bank usługi obsługi wpłat i przelewów są zwolnione z opodatkowania podatkiem od towarów i usług, za dokument potwierdzający wykonanie usługi zgodnie z art. l06 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług za fakturę można uznać zgodnie z § 17 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 marca 2011r. - bankową notę memoriałową, zawierającą wszystkie elementy dokumentu dotyczące usług pośrednictwa finansowego zwolnionych od podatku wskazane w tym przepisie.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-492/12/IK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zwrotu oraz terminu zwrotu kwoty podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pt.: ,,(...)".

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-491/12-2/AKr wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    1. Czy w odniesieniu do wydatków mieszanych, tj. zarówno towarów, jak i usług, Gmina ma prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w oparciu o proporcję sprzedaży (dalej również: współczynnik sprzedaży), o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT?2. Czy występujące po stronie Gminy zdarzenia spoza zakresu VAT (C-D) Gmina powinna uwzględniać w kalkulacji proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT?3. Czy w celu określenia powyższej kwoty podatku naliczonego podlegającej częściowemu odliczeniu, poza proporcją sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT, Gmina w odniesieniu do wydatków mieszanych, jest dodatkowo/równolegle zobowiązana do zastosowania również jakiejkolwiek innej, wstępnej lub późniejszej, alokacji podatku naliczonego (klucza podziału, współczynnika, proporcji, etc.), a jeśli tak, to w jaki sposób Gmina powinna ją wyliczyć i zastosować?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-470/12-2/AWa wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, że w opisanej sytuacji, Zainteresowanemu w odniesieniu do przedmiotowego samochodu, będzie przysługiwało prawo do odliczenia 60% kwoty podatku określonej w fakturze zakupu tego samochodu, nie więcej jednak niż 6000 zł.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-471/12-6/KB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    odliczenia podatku w zw. z nabyciem składników majątkowych, zbycie wierzytelności

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-384/12-4/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Prawo do odliczenia naliczonego podatku VAT związanego z realizacją projektu - plac zabaw.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-572/12/LŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    1)Czy w opisywanym zdarzeniu przyszłym, uczestnictwo Wnioskodawcy w Spółce C1 oraz prowadzenie przez Wnioskodawcę opisanej w stanie faktycznym działalności na Cyprze poprzez Spółkę C1 spowoduje powstanie zakładu Wnioskodawcy na terytorium Cypru w rozumieniu art. 5a pkt 22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w zw. z art. 5 ust. 1 Umowy z Cyprem?2) W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie 1, czy dochody Wnioskodawcy alokowane (przypisane) do Spółki C1 (tj. zakładu Wnioskodawcy na Cyprze) z tytułu działalności Wnioskodawcy na Cyprze będą opodatkowane na Cyprze na podstawie art. 7 ust. 1 Umowy z Cyprem i jednocześnie do przedmiotowych dochodów Wnioskodawcy zastosowanie znajdzie metoda eliminacji podwójnego opodatkowania opisana w art. 24 ust. 1 lit. a) Umowy z Cyprem?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-343/12-2/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania sprzedaży działki.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-437/12-5/WM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Dot. momentu opodatkowania przychodów uzyskiwanych przez akcjonariusza z tytułu uczestnictwa w spółce komandytowo-akcyjnej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-623/12/ŚS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawczyni ma rozliczać się i płacić zaliczki na podatek dochodowy w dwóch krajach w obu urzędach skarbowych?Czy bank ma podstawę, aby potrącać zaliczki na podatek dochodowy z otrzymywanego świadczenia rentowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-496/12/ASz wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

86| 87| 88| 89| 90|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY