Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawcy przysługiwało prawo do dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego na podstawie art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: DD2/033/114/DZU/08/PK-564 wydana przez: Minister Finansów

  • Pytanie:
    Czy poprawnie zastosowano jednorazową amortyzację, a jeżeli nie to w jaki sposób można dokonać korekty i czy można zmienić sposób amortyzacji?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: DD2/033/107/DZU/08/PK-559 wydana przez: Minister Finansów

  • Pytanie:
    Czy całą kwotę z pierwszej faktury wystawionej przez firmę leasingową tytułem spłaty pierwszej raty leasingowej Wnioskodawca może zaliczyć jednorazowo w koszty uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-805/08-4/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Wartość odsetek w przypadku udzielenia pracownikowi przez pracodawcę nieoprocentowanej pożyczki nie stanowi dla tego pracownika przychodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-1443/08-5/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy korzystanie ze żłobka zakładowego współfinansowanego z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych będzie stanowić przychód dla pracowników, których dzieci uczęszczają do żłobka?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-985/08/IB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Wnioskodawca w 2007r. zawarł umowę o pracę z firmą zagraniczną. Zgodnie z postanowieniami tej umowy pracę wykonuje na terenie Polski. Czy, zgodnie z art. 44 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, obliczając ww. dochód ze stosunku pracy, wnioskodawca może odliczyć składki na ubezpieczenie społeczne określone w art. 26 ust. 1 pkt 2 (tj. określone zarówno w lit. a) i b) tego punktu)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB2/415-1664/08/HK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy certyfikat rezydencji, który nie wskazuje daty, do której obowiązuje, stanowiący zaświadczenie o miejscu zamieszkania podatnika lub siedziby podatnika dla celów podatkowych, który jest wydany przez właściwy organ administracji podatkowej państwa miejsca zamieszkania podatnika zachowuje swoją aktualność dopóki nie ulegnie zmianie wskazany w nim stan faktyczny (nie ulegnie zmianie rezydencja podatkowa podatnika zagranicznego)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-1550/08-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zyski te będą stanowiły u Wnioskodawcy, wspólnika Spółki Komandytowej, przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w dacie przekształcenia - jeżeli podwyższą one wartość wkładów wspólników Spółki Komandytowej w stosunku do udziałów w Spółce Kapitałowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-601b/08/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy zyski z lat ubiegłych znajdujące się na kapitale zapasowym Spółki Kapitałowej oraz zysk wypracowany przez Spółkę Kapitałową w roku przekształcenia, które w wyniku przekształcenia staną się częścią majątku Spółki Komandytowej, będą stanowiły u Wnioskodawcy, będącego wspólnikiem tej spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w dacie przekształcenia - jeżeli zyski te nie podwyższą wartości wkładów wspólników w Spółce Komandytowej w stosunku do udziałów w Spółce Kapitałowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-601a/08/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    czynności przekazania przedsiębiorstwa w formie majątku likwidacyjnego

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-1956/08-2/BS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy wydzielone ze spółki dzielonej i przekazane do spółki nowo utworzonej składniki majątkowe i niemajątkowe stanowią przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 551 K.c. i ma do nich zastosowanie przepis art. 6 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT, a jeżeli nie, to czy podział spółki przez wydzielenie i przejęcie przez nowo utworzony podmiot składników majątkowych jest dostawą towarów lub świadczeniem usług w rozumieniu przepisów ustawy o podatku od towarów i usług? 2. Czy wniesienie do istniejącej spółki wydzielonych przez podział składników majątku spółki dzielonej winno być uznane za wniesienie aportu w rozumieniu przepisów § 8 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o VAT? 3. Czy w związku z wydzieleniem składników majątkowych i przekazaniem ich do nowo utworzonej spółki istnieje obowiązek korekty odliczonego wcześniej podatku naliczonego przy zakupie wyposażenia, środków trwałych i innych towarów w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-849a/08/KM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Jakie są konsekwencje czynności zbycia przedsiębiorstwa w drodze aportu do spółki z o.o. w świetle ustawy o podatku od towarów usług i czy w związku z tą transakcją Spółdzielnia ma obowiązek dokonywania jakichkolwiek korekt w zakresie podatku naliczonego w stosunku do zakupionych surowców, wyposażenia i środków trwałych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-930/08/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy zwiększone odpisy na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych stanowić będą koszty uzyskania przychodów dla pracodawcy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-582/08/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy koszty Spółki z tytułu świadczenia na jej rzecz przez reasekuratora usługi reasekuracji (zarówno proporcjonalnej jak i nieproporcjonalnej), a w szczególności przypis składki na udziale reasekuratora (tzw. składka reasekuracyjna), a także udział reasekuratora w otrzymanych przez Spółkę należnościach regresowych i zwrotach odszkodowań, w części dotyczącej ryzyk ubezpieczeniowych objętych ochroną reasekuracyjną stanowią ,,inne niż bezpośrednie" koszty uzyskania przychodów, potrącalne w roku poniesienia (tj. ujęcia w księgach rachunkowych jako zobowiązanie). Czy na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jednolity-- Dz.U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654, ze zm. -dalej jako ,,ustawa o pdop") dotyczących rozpoznawania przychodów, tj. art. 12 ustawy o pdop, prawidłowe jest rozpoznawanie przychodów z tytułu prowizji reasekuracyjnej oraz udziału reasekuratora w odszkodowaniach w dacie zaksięgowania rachunku technicznego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-91/08-2/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka ma prawo, na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów ponoszone wydatki związane z procesem sądowym, w tym zwrot Stronie kosztów postępowania procesowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1387/08-4/KB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    czy i w którym roku na podstawie art.16 ust.1 pkt 26a oraz ust.2a pkt 1b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Zakład może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpis aktualizacyjny wartości należności przedsiębiorstwa F w kwocie, która uprzednio została zaliczona do przychodów podatkowych? czy i w którym roku: 2006, czy w 2008, na podstawie art.16 ust.1 pkt 25a oraz ust.2 pkt 2c ustawy, Zakład może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów kwotę netto należności wobec przedsiębiorstwa F?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1345/08-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jeżeli nie przysługuje Spółce prawo do odliczenia podatku naliczonego, to czy nieodliczony podatek VAT można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-641/08-4/EK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy niezwłoczne wystawienie faktury w terminie 7 dni od daty otrzymania informacji drogą mailową można uznać za zgodną z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-957/08/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Konieczność skorygowania faktury na której posłużono się (sprzedawca i nabyca) NIP-em z prefiksem UE, w przypadku, gdy żadnej ze stron nie nadano tego numeru

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-936/08-2/GZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Dane które powinna zawierać faktura VAT.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-893/08/JJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

7| 8| 9| 10| 11|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY